Yeni yılda sanata yer açın

25 Aralık 2017 Pazartesi 20:00
12
14
16
18

Yılbaşı hediyeleriyle sevdiklerinin yaşamına sanatsal bir dokunuş katmak isteyenler, İstanbul1881’in sunduğu zengin koleksiyonu inceleyebilir. Ned Pamphilon, Meral Saatçi ve Taner Alakuş’un orijinal eserleri, İstanbul ve Türkiye’den ikonik manzaralar, Atatürk portreleri ve nazar boncuklarının yer aldığı rengarenk tasarımlar ile dekoratif objeler, rengarenk ve estetik birer hediye seçeneği olabilir.

Sanat platformu İstanbul1881, yılbaşı hediyesi olarak tercih edilebilecek birbirinden renkli eserler ve şık tasarımları bir araya getiriyor. İstanbul1881’in bünyesinde çalışmalarını sürdüren İngiliz Ressam Ned Pamphilon, takı tasarımcısı Meral Saatçi ve dünyaca ünlü minyatür sanatçısı Taner Alakuş’un orijinal eserlerinin yanı sıra, bu eserlerin yansıdığı fine art baskılar, kanvas tablolar ve dekoratif objeler de koleksiyonda yer alıyor. Sanat platformunun www.istanbul1881.com adresindeki sitesinden sipariş vermek mümkün oluyor.

Ned Pamphilon’un İstanbul manzaraları

Ned Pamphilon’un Kız Kulesi, Galata Kulesi, Büyükada’daki sandallar, Marmara’nın vapurları, Aya Sofya gibi sembolik İstanbul manzaraları ile Atatürk’ün çok özel portrelerini resmettiği eserlerine fine art baskılar ve kanvas tablolar şeklinde erişmek mümkün oluyor. Capcanlı renkleriyle, her biri sanatçının imzası olan bu resimler, yüksek baskı kaliteleri ile uzun ömürlü ve özgün hediye seçenekleri oluyor.

Camın sanatla buluşması

Ned Pamphilon’un İstanbul’un farklı mavi tonlarını bir arada kullandığı Maviş isimli tablosunun yer aldığı cam kağıt ağırlığı da çalışma ortamlarına ince bir zevk katıyor. Dekoratif obje olarak da kullanılabilen bu tasarım, özel kutusuyla sunuluyor.

Ev ve ofisler için uygun tasarımlar

Ofiste ve evde kullanıma uygun, üstü bardak olarak kullanılabilen sürahilerin tabanında yine birbirinden renkli İstanbul manzaraları yer alıyor. Ned Pamphilon tarafından İstanbul Boğazı kenarında tavla oynayan bir çiftin kırmızı tonlarında resmedildiği “Tavla in Red” isimli eser veya Taner Alakuş Atölyesi tasarımı olan Kız Kulesi ve Osmanlı Kalyonu isimli minyatürün yer aldığı seçenekler yılbaşı için tercih edilebilir.

Klasik motiflerden vazgeçmeyenlere Nazar Boncuğu Koleksiyonu

İstanbul1881’in Nazar Boncuğu Koleksiyonu da hediyelerinde klasik motifleri tercih edenler için çok farklı alternatifler sunuyor. Ned Pamphilon’un “Türk işi sigorta” diye tanımladığı Nazar Boncuğu’nu yansıttığı tabloları ister orijinal olarak satın alınabilir, istenirse de bu eserlerin yansıtıldığı bardak altlığı, bardak, kitap ayracı gibi hediyelikler tercih edilebilir. Meral Saatçi’nin yine nazar boncuklu, deri ve gümüş ile hazırlanan özel takı tasarımları da şık birer alternatif olabilir.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» “Esaretin Bedeli” Soluksuz izlendi
» “Dostluk Kısa Film Festivali”nde “Kısa Filmden Uzun Dostluklara” Paneli Geçekleşti!
» Linet 5 dilde ’İsyan’ etti
» Koray Avcı Selda Bağcan’ı doğum gününde andı
» Giovanni Perin 16 Aralık’ta İzmir’de…
» Ankara’da Candan Erçetin rüzgarı
» Aynur Aydın rüya takımıyla bir arada
» Ressam Eda Baran’dan ’İçimdeki kadınlar’
» Yıldız Tilbe ’Çatkapı’
» Kadınları sevmeyen kadınlardan değilim
» “Esaretin Bedeli” Türkiye promiyeri 15 Aralık’ta
» Sağlıklı gözler için basit ipuçları
» Mabel Matiz Viyana’yı fethetti
» 16. İstanbul Bienali’nin Başlığı Açıklandı: Yedinci Kıta
» Tatlı Kaçık
» Ulusal Tiyatro Sahne ödülleri sahiplerini buldu
» Sanat Merkezi’ni salladılar
» Akdeniz Beşlisi İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde…
» “Tamamla Bizi Ey Aşk”
» Salon programına eklediği isimlerle yeni yıla hızlı bir başlangıç yapıyor
» Seyyal Taner ve Kurtalan Ekspres konser turnesine başladı
» Sinema 68’de "başyapıtlar geçidi"
» Kızım ve Ben filmi bir yılda 4 ödülle rekora koşuyor
» Sahneden ’Özgürlük’ Vurgusu
» Tiyatrokare üç farklı oyunla üç farklı kentte