“Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci”

22 Ocak 2018 Pazartesi 19:00
12
14
16
18

StartersHub ve EY Türkiye, kurumsal şirketleri ve startup'ları aynı platformda bir araya getirmeyi hedefleyen “EY VenturesTalk” sohbet toplantılarına, 18 Ocak 2018 tarihinde “Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci” temalı ilk buluşma ile başladı.

Türkiye’nin önde gelen erken aşama teknoloji girişimi yatırımcılarından StartersHub, EY Türkiye ile birlikte hayata geçirdiği “EY VenturesTalk” isimli sohbet toplantılarının ilkini, 18 Ocak 2018 Perşembe günü, StartersHub’ın İstanbul Levent’teki merkezinde gerçekleştirdi. Buluşma, “Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci” teması ile düzenlendi.

Geleneksel iş yapış biçiminin hızla değiştiği günümüzde, kurumları ve girişimcileri aynı platformda buluşturarak sinerji yaratmaya odaklanan etkinliğin açılış konuşmaları StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları ve EY Türkiye Şirket Ortağı Demet Özdemir tarafından gerçekleştirildi.

StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, EY Türkiye ile birlikte düzenledikleri “EY VenturesTalk”un girişimcilik ekosistemine katma değer yaratacağına inandığını ifade etti. StartersHub'ın ekosistemde işbirlikçi yaklaşımına dikkat çeken Dorman, “Bir girişimcinin kendisini ve girişimini nasıl her gün bir adım daha ileriye götüreceğini düşünmesi gerekiyor. Bugün kurumların gündeminde ise daha hızlı, esnek ve yaratıcı olmak üzere girişimci ruhu canlandırmak yer alıyor. Dolayısıyla bu iki grubun birbirini beslemesi ve birlikte büyümesi önemli bir ihtiyaç ve fırsat. EY Türkiye ile birlikte başlattığımız EY VenturesTalk platformun yeni nesil iş modelleri ve değer yaratma konusunda önemli bir rol üstleneceğine inanıyoruz” dedi.

Teknoloji alanında atılan adımların ve özellikle startup’ların taşıdığı girişimcilik ruhunun Türkiye’nin bir cazibe merkezi haline gelmesine destek olarak üretime, istihdama ve büyümeye önemli katkılar sağlayacağını belirten EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türkiye, jeopolitik konumu, demografik yapısı ve sürekli gelişen ekonomisi dolayısıyla hızlı değişen iş dünyası dinamiklerinin dünyada en çok hissedildiği ülkelerden biri olma özelliği taşıyor. EY olarak Türkiye’de 30 yılı aşkın bir süredir iş ortaklarımıza yüksek katma değerli hizmetler sunabilmemizde, yenilikçi hizmetler, inovasyon ve teknolojiye verdiğimiz önemin ve girişimcilik alanında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin payı büyük. Bu yıl Türkiye’de 10. kez düzenlediğimiz Yılın Girişimcisi Programı ve iki yıldır düzenlemekte olduğumuz EY Girişimci Kadın Liderler programlarımızla da girişimcilere destek olmaya ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam etmekteyiz. Ülkemizin köklü bir dijital dönüşüm içerisine girdiği bu dönemde, kurumsal şirketlerle teknoloji girişimcilerini bir araya getirilmesine ön ayak olmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz.”

Türkiye’de girişimcilik ekosistemini güçlendirecek “EY Ventures Talk” toplantılarını hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı Demet Özdemir,“EY Türkiye olarak, ekonomik büyümenin hızlandırılmasında etkin rol oynayan girişimciliğe büyük önem veriyor ve girişimcileri her alanda destekliyoruz. Kadın girişimcilerin iş dünyasında yükselmelerini desteklemek amacıyla gerçekleştirdiğimiz EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programımız ve bugüne kadar girişimcilik alanında yürüttüğümüz bir çok faaliyetle birlikte bu yıl ilk kez StartersHub ile işbirliğiyle “EY Ventures Talk” sohbet toplantılarını hayata geçirdik. Startup girişimcilik ekosisteminin tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi hedeflediğimiz bu toplantılarda, gücüne çok inandığımız kamu, özel sektör ve girişimciler arasındaki iş birliğinin pekişmesini; kurumların ve startupların birbirlerini daha yakından tanımalarını ve karşılıklı ihtiyaçlarını daha iyi anlayarak işbirliği içinde başarılı projelere imza atmalarını amaçlıyoruz. “

“Kurumlardaki inovasyon neden farklıdır ve startup’larla nasıl bir inovasyon ortaklığı kurabilirler?” başlıklı konuşmasıyla EY Türkiye Danışmanlık Bölümü İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Mehmet Gülez ise kurumların mükemmeliyet ve kalite kadar yeniden girişimci bir ruha sahip olmaları gerekliliğinin altını çizdi. Gülez; girişimci bir ruhu kazanmaları için kurumların yeni iş modellerine, iş birliklerine açık, iç ve dış girişimcileri ortaya çıkartacak inovasyonu destekleyen yönetişim tarzına odaklanmaya ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Arçelik Garage Takım Lideri Celal Vatansever ve Onlock Kurucu Ortağı Dinçer Sözütok’un katılımlarıyla gerçekleştirilen “Arçelik – Onlock Girişimcilik Yolculuğu” paneli ise inovatif şirketlerinin özellikleri ve startup'ların ortak inovasyon süreçleri hakkında önemli bir örnek olarak katılımcılara sunuldu.

Etkinlik boyunca deneyimli konuşmacılar, şirketlerin ve startupların farklı inovasyon yolculukları, şirketlerin inovasyon modelleri kurgularken kullandığı stratejiler, müşteri ihtiyacını anlamak konusundaki stratejiler, inovasyon sürecinde hangi ortak dil ve araçların kullanıldığı gibi konularda görüşlerini paylaştı. Sohbetlerde ayrıca ne kadar veri temelli kararlar alındığı, prototyping ve testing süreçlerinde hangi yöntemlerin kullanıldığı, şirketlerin mevcut sınırlarını ve iş kural setlerini nasıl esnetebilecekleri konularına da değinildi.

“EY VenturesTalk”, iş dünyasının önde gelen isimlerini ve başarılı girişimcileri ortak bir platformda buluşturmaya devam edecek.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Dünyanın en iyi 25 şirketi açıklandı
» Türk ve Çinli İş insanları İstanbul’da buluştu
» Sınger kadınların yanında, kadınlar iş hayatında…
» Muğla’da Kadın Girişimci adayları mezun oldu
» BRICA Zirvesi İpek Yolu Ülkelerini İstanbul’da birleştirdi
» TAİDER ile Dünya Gelecek Nesil Girişimcilik Ödülü Türkiye’de
» Kadın Girişimciler için Arya İş Atölyeleri başladı!
» TÜSİAD: “Kayıp Ütopyalar ve Korkulan Distopyalar: Liberal Dünya Düzeninin Geleceği”
» İş dünyasından “Başarısızlık Zirvesi”
» “Şirketleri büyüten girişimciyi patron yapan” fuar kapılarını açtı
» TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi 2018’e Bilet Kazan!
» BTTO - BUİKAD Arasında İşbirliği Protokolü imzalandı
» Yöneticinin kişisel dönüşümü, inovasyona dönüşüyor
» KOBİ’ler için güçlü olmanın yolları
» E-ticarette rekabetin 4 kuralı
» "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" Girişimcilik Programına dönüşüyor
» Güler Sabancı: "Kızkardeşler Geleceğin Nasa’sını Türkiye’de Kurabilirler"
» BUİKAD İŞKUR ile işbirliği protokolü imzaladı
» TÜSİAD Türkiye Enerji Zirvesi’nde özel bir oturum düzenledi
» BUİKAD Kır çiçekleri için koştu
» İhracat Akademisi ile KOBİ’ler ihracatçı olacak
» İhracattaki her üç topuk sesinden biri Egeli kadınlara ait
» Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı
» TİM tarihinde ilk kez kadın konseyi oluşturuldu
» Shell&Turcas, Ankara’da kadınlarla güçleniyor