Yaratıcı fikirlerin ilham kaynakları paylaşılacak

29 Mart 2016 Salı 10:00
12
14
16
18

 

 

Teknoloji, eğlence ve tasarım dünyasında“Paylaşmaya DeğerFikirler” ruhuyla yola çıkan TED, dünyanın farklı noktalarında yerel ve bağımsız TEDx etkinlikleri iledüşünce paylaşım platformlarısunmaya devam ediyor.

Her yıl Ankara Kalesi'nde bulunan müzelerde gerçekleştirilen “TEDx Ankara Citadel” etkinliği, bu yıl “İlham Kaynağı” anlamına gelen “MUSE” teması ile 30 Mayıs 2016 tarihinde Gökyay Satranç Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

“TEDx Ankara Citadel 2016”etkinliği “İlham Kaynağı” anlamına gelen “MUSE” teması ile 30 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye’nin ve dünyanın en büyük satranç müzelerinden biri olan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nin ev sahipliğinde yapılacak.

Teknoloji, eğlence ve tasarım dünyasında “Paylaşmaya Değer Fikirler” ruhuyla yola çıkan TED, dünyanın farklı noktalarında yerel ve bağımsız TEDx etkinlikleri ile düşünce paylaşım platformları sunmaya devam ediyor. Bu çerçevede her yıl Ankara Kalesi'nde bulunan müzelerde düzenlenen, 2013 yılında Çengelhan Rahmi Koç Müzesi'nde  “Yaşam Yolu”, 2014 yılında Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde “Şifreler ve Semboller” temalarıyla düzenlenen “TEDx Ankara Citadel” etkinliğinin 2016 yılı teması “İlham Kaynağı” anlamına gelen “MUSE”!

Etkinlik, bireye ve topluma doğrudan değer yaratan, yaşam kalitesinin artmasına yardım eden, inovasyona dönüşmüş ya da dönüşme potansiyeli taşıyan, yaratıcı fikirlerin, ilham kaynaklarının değerlendirileceği bir ortam yaratmayı hedefliyor. Yaşamlarından ve deneyimlerinden çok değerli paylaşımlarda bulunacak TEDx Ankara Citadel 2016 konuşmacıları ise yakın bir tarihte duyurulacak.

 “TEDxAnkaraCitadel2016” etkinliği Ankara’nın Altındağ ilçesinde ‘Hamam Arkası’ olarak bilinen bölgede yer alan, 103 ülkeden 553 satranç takımının sergilendiği Türkiye’nin ve dünyanın en büyük satranç müzelerinden biri olan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde 30 Mayıs Pazartesi günü yapılacak.

Davet usulü ile gerçekleştirilecek etkinlik, 30 Mayıs’ta davetlilerin kayıtları tamamlandıktan sonra saat 10.00’da başlayacak, saat 18.30’daki kapanış kokteylinin ardından saat 19.30’da sona erecek.

Canlı olarak da yayınlanacak TEDx Ankara Citadel Etkinliği, sosyal medyada TEDx Ankara Citadel, Facebook için facebook.com/TEDxAnkaraCitadel ve Twitter için twitter.com/TEDxAnkaraCitadel adreslerinden takip edilebilecek. 

 

 

 

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Baskette şampiyon Eskişehir
» ‘’Kocaeli doğal güzellikleriyle tanınacak’’
» “Davetsiz misafirler” yeniden doğaya döndü
» Hülya Avşar Cup tüm enerjisiyle devam ediyor!
» İstanbul Cemevi ve Kültür Merkezi’nin temeli atılıyor
» Sony Üçü Altın 18 iF tasarım ödülü aldı
» Yaşlılar Haftası’nda bir dolu mutluluk
» Yapı Kredi Private Banking Türkiye’nin en büyük moda etkinliğini teknoloji ile buluşturdu
» Ohh, bahar varmış!
» Fox’ta hafta içi her gün “Kaybolan Çiçekler”
» Bursa’da Yaşlılar Haftası dolu dolu geçti
» Mercedes-Benz, yeni moda görsel kampanyası #mbcollective’i sundu
» Doğanın akçiğerleri
» "Uluslararası Tarihi Su Yolu Şehirleri Buluşması"
» Küçük mucitlerin mikroskopla imtihanı
» Vodafone yeni nesil televizyonculuğun iddialı örneği "Fi" ye sponsor oldu
» Seven Knights, STREET FIGHTER V ile güçlerini birleştiriyor
» İş yerinde depresyonla mücadele
» Uluslararası tarım şehirleri birliği kurulacak
» Uluslararası tarım şehirleri birliği kurulacak
» Uluslararası tarım şehirleri birliği kurulacak
» E-Commodity Bazaar projesi kapsamında bir üreticiye tablet verildi
» Avrasya Sirki Ödemiş’e geliyor
» Evler dönüşecek, komşular değil!
» Kar Voleybolu Üniversiteler Arası Erciyes Kupası heyecanı