Yaratıcı fikirlerin ilham kaynakları paylaşılacak

29 Mart 2016 Salı 10:00
12
14
16
18

 

 

Teknoloji, eğlence ve tasarım dünyasında“Paylaşmaya DeğerFikirler” ruhuyla yola çıkan TED, dünyanın farklı noktalarında yerel ve bağımsız TEDx etkinlikleri iledüşünce paylaşım platformlarısunmaya devam ediyor.

Her yıl Ankara Kalesi'nde bulunan müzelerde gerçekleştirilen “TEDx Ankara Citadel” etkinliği, bu yıl “İlham Kaynağı” anlamına gelen “MUSE” teması ile 30 Mayıs 2016 tarihinde Gökyay Satranç Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

“TEDx Ankara Citadel 2016”etkinliği “İlham Kaynağı” anlamına gelen “MUSE” teması ile 30 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye’nin ve dünyanın en büyük satranç müzelerinden biri olan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nin ev sahipliğinde yapılacak.

Teknoloji, eğlence ve tasarım dünyasında “Paylaşmaya Değer Fikirler” ruhuyla yola çıkan TED, dünyanın farklı noktalarında yerel ve bağımsız TEDx etkinlikleri ile düşünce paylaşım platformları sunmaya devam ediyor. Bu çerçevede her yıl Ankara Kalesi'nde bulunan müzelerde düzenlenen, 2013 yılında Çengelhan Rahmi Koç Müzesi'nde  “Yaşam Yolu”, 2014 yılında Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde “Şifreler ve Semboller” temalarıyla düzenlenen “TEDx Ankara Citadel” etkinliğinin 2016 yılı teması “İlham Kaynağı” anlamına gelen “MUSE”!

Etkinlik, bireye ve topluma doğrudan değer yaratan, yaşam kalitesinin artmasına yardım eden, inovasyona dönüşmüş ya da dönüşme potansiyeli taşıyan, yaratıcı fikirlerin, ilham kaynaklarının değerlendirileceği bir ortam yaratmayı hedefliyor. Yaşamlarından ve deneyimlerinden çok değerli paylaşımlarda bulunacak TEDx Ankara Citadel 2016 konuşmacıları ise yakın bir tarihte duyurulacak.

 “TEDxAnkaraCitadel2016” etkinliği Ankara’nın Altındağ ilçesinde ‘Hamam Arkası’ olarak bilinen bölgede yer alan, 103 ülkeden 553 satranç takımının sergilendiği Türkiye’nin ve dünyanın en büyük satranç müzelerinden biri olan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde 30 Mayıs Pazartesi günü yapılacak.

Davet usulü ile gerçekleştirilecek etkinlik, 30 Mayıs’ta davetlilerin kayıtları tamamlandıktan sonra saat 10.00’da başlayacak, saat 18.30’daki kapanış kokteylinin ardından saat 19.30’da sona erecek.

Canlı olarak da yayınlanacak TEDx Ankara Citadel Etkinliği, sosyal medyada TEDx Ankara Citadel, Facebook için facebook.com/TEDxAnkaraCitadel ve Twitter için twitter.com/TEDxAnkaraCitadel adreslerinden takip edilebilecek. 

 

 

 

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Lüks yaşamı yeniden tanımlayan Queen Central Park’ta caz keyfi seçkin davetlileri buluşturdu
» Kırtasiye sektörünün en büyük fuarı Tüyap İstanbul’da
» Topuklu Efe Deve güreşinde
» Girişimci kadınlara Denizli Belediyesinden destek
» Limon diyarında hasat devam ediyor
» İzmit Körfezi, flamingolar ve binlerce su kuşunun uğrak yeri oldu
» Kağıt Müzesi’nde tarihte yolculuğa çıktı
» Citroën’in Cenevre Fuarı yeniliği
» EGİKAD kansere savaş açtı
» Evimize hoşgeldin Başkan!
» “En önemli sermaye eğitilmiş insandır.”
» Bendevi Palandöken: “ İşyeri açan 100 kişiden 68’nin mesleki eğitimi yok”
» Erciyes’te görsel şölen
» EMD İzmir Şubesi’nde Demircan dönemi
» Siz de farkında mısınız?
» Kız Kulesi Bolu Dağı’na taşındı!
» Fiber Optik Projesi gençlerin yüzünü güldürdü
» Mersin’de çöpten değer üretiliyor
» Citroën, 4x4 Consept Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak
» Sevgi bağımlılığı önlüyor
» Evlilikte yapılan Hatalar Bir Yastıkta Kocayalım’da!
» Şirketler üst düzey yöneticilerine lüks araç kiralıyor
» Capacity AVM kelime bilgisine güvenenleri Scrabble oynamaya çağırıyor
» Her yerde ve her yolculukta ışıl ışıl Alpha Bravo…
» Çocuğunuz narsist mi?