Yapı Kredi’nin İstanbul’da ağırladığı La Scala Filarmoni’den görkemli konser

28 Mayıs 2018 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

46. İstanbul Müzik Festivali kapsamında İstanbul’a gelen La Scala Filarmoni Orkestrası, 27 Mayıs akşamı Yapı Kredi’nin yüksek katkılı gösteri sponsorluğunda Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda büyüleyici bir konsere imza attı. Klasik müzik tutkunları, konserde “Dahi” şef Daniel Harding ve dünyanın en iyi piyanistleri arasında gösterilen Daniil Trifonov’un etkileyici performanslarına tanık oldular.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46.’sı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ni desteklemekten mutluluk duyduklarını belirten Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün“Yapı Kredi olarak kuruluşumuzdan bu yana finansın yanı sıra dokunduğumuz her alanda topluma katkı sağlamayı hedefliyoruz. Kültür-sanat ise bizim için bambaşka bir öneme sahip. Biz kültür ve sanatın bankasıyız. Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık başta olmak üzere faaliyetlerimizle tam 74 yıldır sanata, sanatçıya ve sanatseverlere kesintisiz desteğimizi sürdürüyoruz. Hissedarlarımızdan UniCredit’in ana sponsoru olduğu, İtalya’nın yanı sıra dünyanın en köklü orkestralarından La Scala Filarmoni Orkestrası’nı, İstanbul Müzik Festivali’nde müzikseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de bu alandaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

La Scala Filarmoni Orkestrası’nın konuk şefi olarak İstanbul’a gelen Daniel Harding, konsere gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu dile getirirken, “İstanbul gibi büyülü bir şehirde Türk seyircisiyle buluşmaktan büyük keyif aldım. Kendini kanıtlamış bir müzik festivalinde bizleri en iyi şekilde ağırladıkları için tüm orkestra adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Dünyanın en iyi piyanistleri arasında gösterilen Grammy ödüllü Daniil Trifonov ise “Köklü bir müzik geleneğine sahip olan Türkiye’de ilk kez La Scala Filarmoni Orkestrası ile birlikte çalma şansı buldum. Gösterdikleri ilgi nedeniyle Türkiye’deki müzikseverlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda yeni konserlerde onlarla buluşmayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Bell Şirketler Topluluğu ile Organik Holding’in de gösteri eş sponsorluğunu üstlendiği konserde Gioachino Rossini’nin Sevil Berberi Uvertürü, Sergei Prokofiev’in No. 3 Do Majör, op. 26 adlı piyano konçertosu ve Ludwig van Beethoven’ın Senfoni No. 3 Mi bemol Majör, op. 55, “Eroica” adlı yapıtları La Scala Filarmoni Orkestrası tarafından çalındı.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Adını dağlara yazdılar
» Nükhet Duru’dan “Mavi Düşler”
» Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Sergisi Sabiha Gökçen’de
» Şehir Tiyatroları’na rekor seyirci
» Şebnem Ferah Yalova Müzik Festivali’nde fırtınalar estirecek
» Gaziantep Çocuk Sanat Merkezi 6 bin 863 öğrenciye ulaştı
» 9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor
» Müzeyyen harbiye’de anılacak
» Hadi ya vizyonda
» Bayramda İstanbul Modern’de sanat zamanı
» 28. Akbank caz fesativali’nden ilk haberler gelmeye başladı
» Kültürel performans olarak halk oyunları
» ‘Sanatta Biz’
» ZOHAK filminin galası yapıldı
» Açıkhava Film Festivali dört Oscar ödüllü
» Karşıyaka’da ‘Zülfü Livaneli’ gecesi
» Genç Sanatçılardan Güncel Sorgulamalar: “Sarsılan İmge”
» Pekineller 3 yıl aradan sonra yeniden sahnede
» Opera ve Baleye ilgi arttı
» Doritos ve “Jurassic World: Yıkılmış Krallık”
» 9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor
» Pera Film’den Yaza Özel Bir Program: “Kumsalda”
» Sıla yaza damga vuracak
» Ney ve klarnet aynı sahnede buluştu
» Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali sona erdi