Tutkusunun Peşinden Gidenlerin Zirvesi Dijital Topuklar’18 Gerçekleşti

05 Kasım 2018 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

Dijital dünyanın aktif kullanıcıları dijital kadınlar Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın zirvesi için tekrar bir araya geldiler ve #tutkunubul konseptiyle hazırlanan içeriklerle buluşan katılımcılar alanında uzman kişilerin katıldığı panellerle dopdolu bir gün geçirdiler.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Dijital Topuklar; yine bir solukta izlenilen, daha önce konuşulmamış konuları ele alan panelleriyle katılımcılara ilham verdi. Herkesin merakla izlediği oturumlarda eğitimci yazar Müjdat Ataman, gazeteci etki lideri Rahşan Gülşan, makyaj sanatçısı Melis İlkkılıç, sanatçı Arzum Onan, oyuncu Bülent Şakrak, KONDA araştırma şirketi genel müdürü Bekir Ağırdır, sanatçı ve insan hakları savunucusu Ayta Sözeri ve daha birçok tanınmış isim ise dijital dünyanın dönüşümünden ilham veren girişimlere birçok konuyu konuşmak üzere katılımcılarla bir araya geldi. Cif, Elenatal, Redoxon, TEB Kadın Bankacılığı ve Teknosa gibi markalar ise zirvenin destekçileri arasında yer aldı.

Üç yıldan bu yana aynı özveriyle Dijital Topuklar’ı hayata geçiren içerik üreticileri Elif Doğan ve Perihan Gürer’in açılış konuşmasıyla başlayan zirvede “Dijital dünyaya doğanları anlamak”, “Sosyal girişimcilik”, “Tutku ile harekete geçmek”, “ Toplumsal cinsiyet eşitliği” gibi konuların daha önce konuşulmamış yönlerine dikkat çeken içerikler paylaşıldı.

Etkinlikten Kısa Kısa…

  • Etki Lideri Aslı Kızmaz’ın sunuculuğunu üstlendiği zirve, Derya Divrikli Gülmoderatörlüğündeki “Mini Panel” ile başladı. “Dijital Doğanları Anlamak” isimli mini panelde 8-18 yaş arası çocuklar dijital ve teknoloji deneyimleri sırasında aileleri ile ilişkilerini anlatırken, Kuşak Araştırmacısı Evrim Kuran, artık çocuklara bir şey öğretmek değil birlikte öğrenmek gerektiğini vurguladı ve “hayat düşünceyi değil hareketi alkışlar” sözleriyle herkesi harekete geçmeye davet etti.
  • Ardından “Bir Erkeğin Değişen Rolü” konuşmasıyla Serdar Kuzuloğlu sahnede yerini aldı. Kuzuloğlu, erkeklerin duygusal olarak sıkışmışlıklarını ve erkeklerden beklenen rollerin oluşturduğu baskıyı, çarpıcı, düşündüren ve bir o kadar da eğlenceli sunumuyla anlattı.
  • “Dijital İletişimde Etik” konusunun konuşulduğu Adab-ı Muaşeret panelinde sosyal medyadaki yeni iletişim kuralları tartışılırken, İletişim Danışmanları Derneği’nin hazırladığı Dijitalde Etik İletişim Kılavuzu masaya yatırıldı.
  • 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Sümeyye Boyacı vazgeçmeme hikayesini ve başarıya giden yolda yaşadıklarını paylaştı.
  • Kurtlarla Koşan Kadınlar yazarı Clarissa P. Estes ile deneyimlerini paylaşan Esra Sert ve Damla Çeliktaban, Estes'in "dünyada tek bir yalnız ruh kalmayana kadar çalışacağım" dediğini anlatırken, Ayta Sözeri kendi hikayesini de anlattığı seyircilerle gerçekleşen sohbetinde 'Nasıl başardınız?' sorusuna "Yalnız değildim ve ben de onları yalnız bırakmayacağım" yanıtını verdi.

Bu sene farklı ve kolektif bir sinerji, dayanışma, çaba ve içtenlikle #tutkunubul diyerek herkese seslenen Dijital Topuklar üçüncü yılında; kadınların ihtiyacı olan ama sıkça konuşulmayan konuları, kapsamlı, acı-tatlı, keyifli, odaklı ve şefkatli bir bakış açısı ile “insanca” ve “kadınca” ortaya koydu.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» KALDER-27. Kalite Kongresinin Bu Yılki Konuğu Ünlü Aktör Halit Ergenç 0ldu
» Türkiye mükemmellik ödülleri sahiplerini buldu
» Yeşim, milli istihdam seferberliğine katkısını sürdürüyor
» Meslek Fabrikası Urla’da yeni mezunlar verdi
» Şirketler finansal verilerini müşteri verilerinden daha iyi koruyor!
» Kobiler bu desteklerden yararlansın
» Yabancı Kadın Girişimciler’den Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’ne ziyaret
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisinde enflasyon konusu ele alındı
» TAİDER 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi gerçekleşti
» 27.Kalite Kongresi’nin Bu Yılki Teması: Sürdürülebilir ortak gelecek
» Ece Vahapoğlu Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Seferberliği’ne Katıldı
» INFLOW Ödülleri sahiplerini buldu
» BUİKAD Kadın girişimciliğini destekleyen Avrupa Birliği projelerinde yerini aldı
» Lüleburgazlılar, Kendi kentlerini kendileri tasarladılar
» Girişimcilerin Yeni Rotası: Lüleburgaz inovasyon merkezi
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisine enflasyon konusu ile devam ediliyor
» Dijital Topuklar’da “Hepimizin Elinde” Çağrısı
» Programa başvur, girişimcilik hayalin değil, hayatın olsun!
» P&G Türkiye ve Kafkasya’nın yeni İnsan Kaynakları Direktörü Berna Yener Aksu oldu
» Ceolar gücünü kaşlarından alıyor
» EGİAD’da Değişim Zamanı
» Arya ve silikon vadisi’nden 400 milyon dolarlık sektöre oratk ilgi
» İş Dünyası PERYÖN Kongre’de. Peki, 1 – 2 Kasım’da Siz Neredesiniz?
» TÜSİAD Dijital teknolojiler ve ekonomik büyüme raporunu tanıttı
» Dünyanın en iyi 25 şirketi açıklandı