Türkiye’nin“Transkriptli Başarı Sertifikası” ilk satış Akademisi başladı

23 Kasım 2018 Cuma 16:00
12
14
16
18

Satış, Türkiye’nin en fazla istihdam sağlanan alanlarından birisi olmasına rağmen, ihtiyaç duyulan yetkin satış profesyonellerine ulaşılamıyor. Satış profesyonellerinin gün geçtikçe daha fazla beceri ve stratejik düşünce ile satışı yönetmesi gerekliliği, hem şirketler hem bireyler için gelişimin kaçınılmazlığını ortaya koyuyor. İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Dr. Melik Karabıyıkoğlu’nun iş birliği ile hayata geçen “Bütünsel Satış Profesyonelliği Sertifika Programı”, Türkiye’nin transkript başarı sertifikalı ilk satış akademisi. 10 hafta, 160 saatlik eğitimin amacı, alıcıdan çok satıcının bulunduğu modern satış dünyasında işinde ve kariyerinde yetkin satış profesyonelleri yetiştirmek.

Dünya Ekonomik Forumu’nun 2018 Eylül Ayı’ndaki mesleklerin geleceği raporuna göre de satış alanında yeni roller, uzmanlıklar tanımlanacağı görülmekte. Otomasyonun neden olacağı işgücü azalması sektörden sektöre farklılık gösterecek olsa bile ortalama %50 olması öngörülüyor. Satışın bundan etkilenmemesi mümkün değil.  Akıl yürütme, karar verme, koordinatörlük, geliştirme, yönetme, danışmanlık, iletişim ve etkileşim önümüzdeki yılların yetkinlik alanları olacak. Yine aynı rapora göre sektörlerin ilk öncelikli olarak baktıkları konuların başında da “yetenek kullanılabilirliği” gelmekte. Bunların satış dünyasına etkisi de uzmanlar tarafından “Ne olsa satarım” devrinin bitmesi olarak yorumlanmakta. Satış dünyasında çalışanlar kendisini nasıl yetiştireceğini bilemediği için belirsizlik dönemlerinde en çok etkilenen alan satış olmakta. Oysa her şart altında stratejik olarak düşünen, kendi beceri ve yetkinliklerini ekonomik ortama ve şirketin beklentilerine göre yönetebilen kişiler kariyerlerine devam edebilmekte.

Bu bakış açısıyla planlanan, İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İGÜNSEM) ve “Satıcının Kariyer Yolculuğu” nun yazarı ve 25 yıllık satış alanındaki teorik ve uygulamalı çalışmaların sahibi Dr. Melik Karabıyıkoğlu iş birliği ile oluşturulan “Bütünsel Satış Profesyonelliği Sertifika Programı”, 2019 yılı başında başlıyor. İstihdam hamlesinin yapıldığı ülkemiz şartlarında hem bireylere hem şirketlere değer katacak şekilde tasarlanan programla, şirketlerin istediği yetkinliklerde satış profesyonelleri yetiştirilmesi hedefleniyor.  

“Bütünsel Satış Profesyoneli Sertifika Programı” satışın her alanında (perakende satış, kurumsal satış, ticari satış, endüstriyel satış, uluslararası satış, toptan satış, satış yönetimi, kanal yönetimi, bayi yönetimi vs.) güncel teorik ve uygulamalar ile satış dünyasının ve şirketlerin ihtiyacını karşılayacak satış profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlıyor.

10 hafta, 160 saatlik eğitimin sonunda başarılı olan katılımcılara “Transkriptli Başarı Sertifikası” verilecek. Sertifikasyon “İstanbul Gedik Üniversitesi” tarafından yapılacak olup, tüm Türkiye’de satış alanında uzman olduğunu gösteren geçerliliğe sahip bir belge olacak. Başarılı olan satış profesyonelleri; satış beceri yetkinliklerini ve sertifikalarını kariyer adımları için kullanabilecek.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» MARKA 2018’de Mizah Fırtınası
» TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Hızlandırıcı Programının başarı hikayeleri paylaşılacak
» MARKA Konferansı’nda sahne başarı hikayeleriyle dolu
» 60 Erkek ceo iş yaşamında eşitlik için elçi oldu
» Bu sene yılbaşı hediyeleri girişimci kadınlardan
» TÜSİAD’dan "İş Hayatında Blokzinciri" Konderfans
» MARKA 2018’in ilk gününde fikir fırtınası
» Marka konferansı ailesi, kutlama yemeğinde buluştu
» Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörlüğü görevine atandı
» BizBizze 1 yaşında!
» Kadınların iş hayatına dahil edilmesi için neler yapılmalı?
» Yönetim Kurulunda Kadın Derneği 2019’da, her yönetim kuruluna en az iki kadın üye vermek için çalışacak
» Fark Yaratan Kadınlar Ödülleri 2018 Dağıtıldı
» Kadın girişimci sayısı yüzde 78 arttı
» 4. Ofisten mutfağa şirketler arası yemek yarışması başlıyor!...
» , Sema Güral Sürmeli: ’Ya ilk ya en iyi olanı yapacaksın’
» “Bir Gün CEO” programı Türkiye’deki ikinci yılında güçlenerek devam ediyor
» Türkiye’nin en önemli işveren markası konferansı
» Institut du Bosphore siyaset, ekonomi ve kültür aktörlerini İstanbul’da buluşturdu
» El Elden Ele çarşısı açılıyor
» Tekfen Holding’e “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu”Ödülü
» Türkiye’nin İlham Veren Girişimci Kadınları ödüllerini aldı
» 140 ülke arasında 61. sıradayız
» Girişimcilikte Önce Kadın
» Marka konferansı’nın 19’uncu yılında zeka ve duygu dolu konferans deneyimi