Türkiye’nin en çekici işverenleri belirlendi

18 Temmuz 2018 Çarşamba 19:00
12
14
16
18

Türkiye’de bugüne kadar yapılan en kapsamlı gençlik araştırması olan Universum En Çekici İşverenler Araştırması 2018, sona erdi.

Her yıl dünyanın 60’ın üzerinde ülkede 1,5 milyondan fazla gençle gerçekleşen Universum En Çekici İşverenler Araştırması’nın bu yıl Türkiye’de 6. düzenlendi.Gençlerin kariyer ve şirket seçimlerine dair karar alma süreçlerini şekillendiren 40 temel işveren markası unsuru baz alınarak gerçekleştirilen Türkiye’nin En Çekici İşverenleri Araştırması, her yıl işveren markalarının yol haritasını çizmesinde etkili bir rol alıyor.

Türkiye’de bugüne kadar yapılan en kapsamlı gençlik araştırması olan ve merakla beklenen Universum En Çekici İşverenler Araştırması, bu yıl da gençlerin istihdama bakışı, sektörlerle, şirketlerle ilgili algıları ve iş yaşamına dair beklentileriyle ilgili önemli ipuçları veriyor.

Türkiye’nin 54.000’i aşkın Y kuşağı ile gerçekleşen Universum En Çekici İşverenler Araştırması’nın sonuçları eylül ayında Universum tarafından açıklanacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da People Make The Brand Konferansı’nda sonuçlar ülke karşılaştırmalı olarak detaylı olarak ele alınacak.

Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı & Universum Global Türkiye Lideri Evrim Kuran: “Türkiye’nin gençlerinin şirketlerden neler beklediğinin ve Türkiye’nin en çekici işverenlerinin açıklandığı Universum Çekici İşveren Araştırması’nın bu yıl 6.sını düzenledik. Her yıl firmaların araştırmamıza gösterdiği ilgi bizi çok mutlu ediyor. Araştırma sonuçlarının şirketlerin işveren markası stratejilerini belirlemede önemli bir yeri var. Birçok firma araştırma sonuçlarını bekleyerek gelecek planlarını buna göre belirliyor. Bu yıl da Türkiye’nin En Çekici İşverenler Araştırması’nın sonuçlarını “iş dünyasının insana bakışı”nı araştırmalar ve sektörün güçlü isimleri ile birlikte sunduğumuz People Make The Brand’de ele alacağız. Bu yıl People Make The Brand Konferansı’nda konumuz “organizasyonel kültür.” Farklı kültürlerden öğrenciler neler diyor araştırma sonuçları ile birlikte değerlendireceğiz.” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Yurttaşın olmadığı yerde kul olur
» Tarih yazdık
» Urla’ya Fransa’dan “İdealKent” Ödülü
» Türkiye’nin ilk bahçıvanlık okulunda eğitimler başladı
» İyiliğin kazandığı geceye büyük destek
» İzmir’de felsefe konuşuldu
» Kadının duygusal kodları
» Emirates Kabin Görevlisi Özlem Toker
» Zeynep Aydın Dünya Şampiyonu
» Zübeyde Ana’nın kızları
» Sağlık alanında bilgi kirliliği ile mücadelede taraflar bir araya geldi
» Aston Martin yeni modeli
» Yeşilay’ın ‘Bi’liran var mı?’
» Çocuklar Haklarını şenlikte öğrendi
» Kadına yönelik şiddet Odunpazarı’nda masaya yatırılacak
» İhracat Akademisi ilk mezunlarını verdi
» “Yılmaz Morgül: Ben de prematüre bir bebektim”
» Tarım desteğinde "sınır tanımıyor"
» Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı
» Doğum gününü yanlış bilenlere kötü haber!
» Karşıyaka’da spor kurslarına büyük ilgi
» Dans etmek gençleştirir
» İskelede akşam sürprizi
» Çocuklar için giymediğiniz botları istiyorlar
» Urla Belediyesi: 5 projemiz ödülle taçlandı