Tekirdağ Elmalı’da Yoga etkinliği

10 Temmuz 2017 Pazartesi 11:00
12
14
16
18

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ‘Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi’ kapsamında Malkara’da Yoga etkinliği düzenledi. Etkinliğe İstanbul’dan aralarında Yoga Eğitmeni Suzan Tanırcan’ın da bulunduğu 12 kişilik bir ekip katıldı.

Malkara İlçesinin Elmalı Mahallesinde gerçekleştirilen Yoga etkinliğinde ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İpek Elif Atayman, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan ve Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Pınar Gülmez Ağırbaş da katıldı. 

“BU ETKİNLİKLERİ SIKLAŞTIRACAĞIZ”

Etkinlik sırasında konuşma yapan Başkan Hacı Aslan “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Başkan Kadir Albayrak’ın da katkıları ile bu tür etkinlikleri daha da sıklaştırma düşüncesindeyiz. Bugünkü etkinliğimize İstanbul'dan gelen bir grup hanım misafirlerimiz, bu bölgenin yoğun oksijeninden, temiz havasından, kekik kokusundan yararlanarak, rakımı 600 metreye ulaşmış bir bölgede hem Ege hem de Marmara denizini aynı anda gözleme fırsatı bularak etkinliklerini gerçekleştirdi.” dedi.

“BURADA YOGANIN ÖZELLİKLERİNİ DAHA FAZLA HİSSETTİK”

Tekirdağ’ın doğasında yoga yapmak için İstanbul’dan gelen ekip içerisinde bulunan Fatma Küçüktaş ise Tekirdağ’ın doğasına hayran kaldıklarını belirtti ve “Tekirdağ'ın bu kekik kokulu tepelerinde, Ege ve Marmara Denizi’ni görerek yoga yapmak müthiş bir keyif oldu. Buraya grup halinde İstanbul'dan geldik. Doğal ortamda yoga yaparak şehir stresin kurtulup huzur buluyoruz. Burada yoga yapmak, yoganın bütün keyif verici özelliklerini çok daha fazla hissetmemize neden oldu." Dedi.

“DAHA KALABALIK GELMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Yoga Eğitmeni Suzan Tanırcan ise 3 yıldır yoga eğitmenliği yaptığını belirterek “Yoga, ruhu ve bedeni birtakım yöntemlerle eğiterek bu yolla bedene ve ruhsal yaşama egemen olmayı amaçlayan felsefe sistemi. Buna doğanın yenileyici etkisi de eklenince bu amaç tam anlamıyla yerine gelmiş oluyor. Tekirdağ’ın şahane doğasını bu yüzden tercih ettik. Burada olmaktan son derece mutluyuz. Bundan sonra da İstanbul’dan daha kalabalık ekipler halinde gelmeyi düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ekip, Elmalı Mahallesi’nin hem Ege hem de Marmara Denizi’ni gören 600 rakımlı tepesinde yaklaşık 1 saat yoga yaptıktan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı Mahallesi’nde hayata geçirdiği Yöresel Ürünler Tanıtım Evi’nde yöresel ürünler eşliğinde kahvaltı yaptı. 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Diyet ve sporu harmanla
» Kolesterolü Lifle düşür
» Yağ bezesidir deyip geçmeyin!
» Hastalık savar gıdalar
» “Rüya ve Maskeler” dans gösterisi omurilik felçlileri için sahnelendi
» Kadın Meclisi sağlık eğitimlerine devam ediyor
» Burnumuz neden kurur?
» Griple çok sık karıştırıldığından hızla ilerleyebiliyor!
» Parmak emme alışkanlığı diş ne çene bozukluklarına neden oluyor!
» Her gün bir avuç yaban mersini göz sağlığını korur
» Türkiye’nin En Büyük Sağlıklı Yaşam Festivali
» Bu ilacı kullanan erkeklerin çocuğu olmayabilir
» Yemeklerin suyuna sarımsak atın, çünkü...
» Çocuk büyütürken bu kurallara dikkat!
» Vücudunuzun kışın da egzersize ihtiyacı var!
» Anne Babalar dikkat!
» Anne karnındaki bebeğe kan nakli
» Gebelik öncesi test uyarısı
» Alzheimer’den korunmak için bunları ye!
» Üst Dişlerdeki enfeksiyonlar sinüzite neden olabilir
» Ağrılarınıza kulak verin
» Sağlığınıza..
» Geçmeyen omuz ağrılarına dikkat!
» Oyun terapisi ile çocukların travmalarını çözüyoruz
» Rahim ağzı kanserini çok erken yakalamak mümkün