Sofa Hotel ile Marriott gçlerini birleştirdi

03 Ekim 2017 Salı 16:00
12
14
16
18

Türkiye’nin ilk HIP oteli Nişantaşı’lı Sofa, dünyaca ünlü otel zinciri Marriott International bünyesinde faaliyet gösteren ve nitelikli otellerin yer aldığı Autograph Collection markası ile iş birliğine imza attı. Her biri kendi alanında özel ve farklı otellerden oluşan Autograph Collection ve Türkiye’deki ilk oteli olan Sofa Hotel, bu değerli işbirliğiyle marka değerini ve farklı hizmet anlayışını bir kere daha öne çıkarıyor.

Hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren kişiye özel hizmet anlayışıyla öne çıkan Sofa Hotel, önemli bir işbirliğini hayata geçirdi. Dünyaca ünlü otel zincirlerinden Marriott International bünyesinde nitelikli otellerin yer aldığı Autograph Collection’la Türkiye’deki ilk oteli Sofa Hotel, müşteri odaklı hizmet anlayışını bir kere öne çıkarıyor.

Nitelikli hizmet, keyifli konaklama, merkezi konum ve çağdaş tasarım, yemek sanatı, teknik detaylar gibi kriterlere göre yapılan değerlendirmeler sonucunda Autograph Collection çatısı altına katılan Sofa Hotel, her biri kendi alanında kendini kanıtlamış özel ve farklı oteller arasına girerek iddiasını ortaya koydu. Sofa Hotel’in mükemmeliyetçi hizmet anlayışını Marriott International’ın uluslararası deneyimiyle birleştiren bu işbirliği sayesinde Sofa Hotel, önümüzdeki dönemde yurtiçi ve yurtdışında bu işbirliğinden aldığı güçle markasının sayısını artırmayı hedefliyor. Marriott International’ın seçkin ve tutkulu bağımsız otel koleksiyonu olan Autograph Collection’da şuan 30’a yakın ülkeden ve dünyanın en çok tercih edilen destinasyonlarında yer alan toplam 125 otel bulunuyor. Yakın gelecekte 5 otel daha açılmak üzere toplam 130 otele ulaşması hedefleniyor. Autograph Collection, 5 yıllık bir geçmişe rağmen dünyada en fazla tercih edilen Marriott ürünlerinin başında geliyor. Sahip olduğu niteliklerle benzersiz olan Autograph Collection otelleri, zengin karakterleri ve nadir ayrıntıları değerlendirilerek özel olarak seçiliyor. Otellerin benzersiz tasarımları, farklı konuk deneyimleri ve bulundukları lokasyolardaki anlamlı roller bu ayrıntıların omurgasını oluşturuyor.

Marriott International Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Pogda Demircan Marriott International ile ilgili olarak “Yaklaşık bir yıl önce Marriott International Starwood Hotels & Resort’u satın alarak dünyanın en büyük otel firması oldu” diyen Demircan sözlerine, “Marriott’un bugün 125 ülkede 30 marka altında 6,200’ün üzerinde otelle misafirlerine benzersiz konaklama seçenekleri ve eşsiz tecrübeler sunuyor. Ayrıca, Marriott Rewards ve SPG gibi sektörün en başarılı iki misafir sadakati programının bir araya gelmesi, 100 milyonun üzerinde üyeyle dünyanın en büyük sadakat programlarından birine sahip olmamızı da sağladı” diyerek devam etti. Türkiye’de de hızla büyümeye devam ettiklerini belirten Demircan konuşmasına şu sözlerle devam etti; “13 marka altında 5,600’un üzerinde oda sayısıyla 26 otellik portföyümüze, önümüzdeki 3 yılda açılması planlanan 11 oteli daha ekleyecek olmanın memnuniyetini yaşıyoruz”. 2020 hedeflerinde otel sayısını 50’nin üzerine çıkması olduğunu söyleyen Demircan, Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu, özellikle de dönüşüm projelerinde büyük potansiyel gördüklerine dikkat çekti.

“Markamızı yurtiçinde ve yurt dışında daha geniş kitlelere yaymamız için büyük bir fırsat”

Türk turizminin içinden geçtiği bu süreçte Sofa Hotel için böylesine önemli bir işbirliğine imza attıkları için son derece mutlu olduğunu belirten Sofa Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, “Uluslararası alanda çok güçlü bir markayla yaptığımız bu işbirliği her iki taraf açısından da büyük avantajlar sağlayacak. Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Marriott Grubu’nun niş otel markası olan Autograph felsefesi, bizim Sofa olarak ortaya çıkış hedeflerimizle örtüşüyor. Autograph Collection’la hayata geçirdiğimiz bu işbirliği sayesinde sunduğumuz kaliteli hizmetin de bir karşılığı olduğunu görüyoruz. Autograph Collection’un tüm dünyadaki ‘iyilerle çalışma’ felsefesi de bizim hedeflerimizle örtüşüyor. Bu işbirliğini, markamızı dünyada daha geniş bir hedef kitleye yaymamız için büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Hedeflerimiz bu otelle de sınırlı değil. Sofa ve Autograph olarak İstanbul dışındaki şehirler ve yurt dışında başka metropollerde de otel açma hedefiyle ilerleyeceğiz. Amacımız bu işbirliği ile beş yıl içerisinde bu markanın sayısını artırmak,” dedi.

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Hint Okyanusu’nda Lüks Kaçamak!
» Tatil rezervasyonlarında kart ve kimlik güvenliğini elden bırakmayın
» Türkiye’nin Glutensiz Mutfağa Sahip Tek Oteli..
» Global Turizm Organizasyon 18. yaşını kutladı
» Düğünlerin vazgeçilmez adresi Dedeman İstanbul
» Paris tahtını Orta Avrupa’ya bıraktı
» Sevgililer Günü tatilinizi burcunuza göre planlayın
» Doğan güneşin ülkesi Japonya
» Mars’ta kuymak bulundu!
» Karlar ülkesine yolculuk
» Sömestir tatiline hazır mısınız?
» Alışveriş cennetine uygun uçak bileti
» Sağlık Turizmi gelecek 10 yıla damga vuracak
» Sömestr tatilinde eğlencenin adı Conrad İstanbul Bosphorus
» Kuzey ışıklarını izleyebileceğiniz en iyi 5 rota
» Uçak biletinde erken rezervasyon fırsatı
» Sömestre tatilinde genç FEST gezginleri nerede?
» Rixos Hotels yeni yıla ödüllerle girdi
» Kişiye özel seyahat deneyim uzmanı Setur Select ile 10 günde Hindistan’ı keşfedin
» MSC Cruises ödüle doymuyor
» Dünyanın en büyük fener festivalinde dilek tutmaya hazırlanın!
» Kayı Holding Otel Projeleriyle 2 ödüle layık görüldü
» Tuğcan Hotel 2018’ i karşılamaya hazır
» Turizmciler ve Gazeteciler Kayseri’yi keşfetti
» Unutulmaz bir yılbaşı için 10 benzersiz şehir