Sevgiyi en iyi anlatan karelerin sahipleri ödüllerini aldı

12 Haziran 2017 Pazartesi 19:00
12
14
16
18

Rönesans Gayrimenkul bünyesindeki Optimum, Kozzy ve Piazza Alışveriş Merkezleri, fotoğraf sanatı portalı Fotopya ve Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğinde bu yıl 5’incisi düzenlenen “Sevgi Kareleri” fotoğraf yarışmasının kazananları TED Rönesans Koleji’nde yapılan ödül töreninde açıklandı. Sevgiyi en iyi anlatan karelerin seçildiği törene, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ve Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Rönesans Gayrimenkul Genel Müdürü Hasan Şimşek, Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı Genel Koordinatörü Akın Mısırlıoğlu ve TED Rönesans Koleji Müdürü İpek Ak katıldı.

Geleceğin fotoğraf sanatçılarını keşfetmek, çocukları fotoğraf sanatına özendirerek onların duygu ve düşüncelerini fotoğraf yoluyla özgürce ifade etmelerini sağlamak amacıyla Rönesans Gayrimenkul bünyesindeki Optimum, Kozzy ve Piazza Alışveriş Merkezleri, fotoğraf sanatı portalı Fotopya ve Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğince düzenlenen “Sevgi Kareleri” fotoğraf yarışması sonuçlandı. TED Rönesans Koleji’nde düzenlenen ödül töreninde toplam 69 kişi 22.650 TL değerinde hediye kazandı.

Ulusal yarışma statüsünde gerçekleştirilen Sevgiyi anlatan fotoğrafların gönderildiği Sevgi Kareleri Fotoğraf Yarışmasına 85 okuldan toplam 5.902 kişi katılım gösterdi. Yetişkinler kategorisine 4.731 adet, gençler kategorisine 565 adet, çocuklar kategorisine 606 adet fotoğraf yarışmaya katılım gösterdi. Toplam 69 kişinin ödül kazandığı yarışmada 18 yaş üstü kategorisinde birinci Dilek Uyar, ikinci Melih Akkuş, üçüncü Nazife Kandemir, lise kategorisinde birinci Emirkan Cörüt, ikinci Mert Saklı, üçüncü Ömer Şimşek, ortaokul kategorisinde birinci Can Selçuk Hünerli, ikinci Can Arslan, üçüncü Elifnaz Demir oldu.

Rönesans Gayrimenkul olarak Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile Gülümseten Kareler, Hayvan Hakları Kareleri, Dostluk Kareleri, Çocuk Hakları Kareleri ve son olarak Sevgi Kareleri konusuyla devamlılığını sürdüren fotoğraf yarışmasının bu yıl 5.’si düzenlendi. 5 yılda toplam 200’ü aşkın fotoğraf tutkununun eserleri düzenlenen sergilerle milyonlarca kişiye ulaştı. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden on binlerce öğrenci yarışma konularını belirlerken fotoğrafçılık sanatıyla tanıştı. Proje 5 yıl boyunca sosyal medya üzerinden yüz binlerce kişinin karşısına çıktı. Yarışmaya katılan fotoğraf tutkunları birbirinden değerli hediyenin sahibi oldu ve özellikle bu senenin konusu ile sevgi olgusunun önemine dikkat çekildi.

Ödül töreninde konuşmasını gerçekleştiren Rönesans Gayrimenkul Genel Müdürü Hasan Şimşek, “Rönesans Gayrimenkul olarak Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz “Sevgi” temalı fotoğraf yarışmamızda dereceye girenleri tebrik ediyorum. Bugün, yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen 69 eserin sahiplerine ödüllerini takdim etmek üzere bir araya geldik. Türkiye’nin her yerinden, sevginin farklı karelerini anlatan fotoğraflarla yarışmamıza katılım gösteren fotoğraf tutkunlarına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, sevginin daim olmasını diliyorum” dedi.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ise ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Daha iyi bir dünya için özgür düşünen, pratik zekalı ama mutlaka etik değerlere sahip ve kalbi sevgiyle dolu nesiller yetiştirmeliyiz. Özellikle gençleri ve çocukları hedefleyen her işimizde mesajımız sevgi, uyum, işbirliği, güven ve anlayış yönünde olmalı. Bütün değerlerin zayıflatıldığı, inançların sarsıldığı, yerleşik düzenlerin zorlandığı bir dönemde insana, doğaya ve hayata karşı duyulan samimi sevgiyi desteklemeli, elbirliği ile sahip çıkmalıyız.” dedi.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa yaptığı konuşmada, "Sevgi her şeyi iyileştiren bir duygu, yüzlerde sıcak bir gülüştür. Çocuklarımızın yüzleri hep gülsün. Onları barış içinde, sevgiyle, mutlulukla büyütelim. Savaşların acıları çok büyük, yaraları çok ağır, izleri çok derin... Barış içinde, sevgi dolu bir dünya istiyorsak sevmeyi öğrenmeli, öğretmeliyiz. Sevgiyle büyütülen mutlu çocuklar, sevmeyi bilen mutlu bireylerin, ailelerin, toplumların ve barış içinde yaşayan bir dünyanın temelidir." mesajını verdi.

Kazanan eserler 7 ilde sergileniyor

“Sevgi Kareleri” fotoğraf yarışmasını kazanan eserler Rönesans Gayrimenkul çatısı altında İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Samsun, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Optimum, Piazza ve Kozzy markalı Alışveriş Merkezleri’nde sergilenecek.

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Belçika güzeli Türk filmine transfer oldu!
» MOİ Sahne’de bu hafta sonu tiyatro oyunları
» Türkiye’nin ilk baskı müzesi sergisi
» Filmekimi Biletleri 23 Eylül’de satışa çıkıyor
» Haydi çocuklar koroya!
» SALT’ın araştırma ve programları Ankara’ya yayılıyor
» Doraemon ve arkadaşları muhteşem sahne şovları ileTrump AVM’de!
» Dev Konserler serisi Sıla İle başlıyor
» ‘Yoldan Çıkan Oyun’
» İzmir’de Sertab Erener rüzgarı esecek
» Contemporary Istanbul 12. yılında 80 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı
» Dünyaca ünlü indie pop sanatçısı Tom Odell, 23 Eylül’de Zorlu PSM’de!
» Damages
» Kardeş Türküler İzmirliler ile "Yol"da buluştu
» Firardayız
» Efes Opera ve Bale Günleri başladı
» Ekim ayının ses getiren etkinlikleri Zorlu PSM’de!
» 69’uncu Emmy Ödül Töreni bu yıl da Digiturk’te
» Nereden geldik? Biz kimiz? Nereye gidiyoruz?
» Kardeş Türküler Yol Albümünün İlk Konserini Antalya’da gerçekleştirdi
» Açıkhava’da Tarkan ile kalpler ve gönüller bir oldu
» Çılgın ikili Aya İrini’de İstanbulluları çoşturdu!
» Şehir Tiyatroları“Macbeth” ve “Hayal-i Temsil” adlı oyunlarıyla Lefkoşe’de turnede
» Ünlüler Tarkan konserine akın etti
» Konak sezonu Meksika ile açtı