Sevgiyi en iyi anlatan karelerin sahipleri ödüllerini aldı

12 Haziran 2017 Pazartesi 19:00
12
14
16
18

Rönesans Gayrimenkul bünyesindeki Optimum, Kozzy ve Piazza Alışveriş Merkezleri, fotoğraf sanatı portalı Fotopya ve Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğinde bu yıl 5’incisi düzenlenen “Sevgi Kareleri” fotoğraf yarışmasının kazananları TED Rönesans Koleji’nde yapılan ödül töreninde açıklandı. Sevgiyi en iyi anlatan karelerin seçildiği törene, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ve Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Rönesans Gayrimenkul Genel Müdürü Hasan Şimşek, Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı Genel Koordinatörü Akın Mısırlıoğlu ve TED Rönesans Koleji Müdürü İpek Ak katıldı.

Geleceğin fotoğraf sanatçılarını keşfetmek, çocukları fotoğraf sanatına özendirerek onların duygu ve düşüncelerini fotoğraf yoluyla özgürce ifade etmelerini sağlamak amacıyla Rönesans Gayrimenkul bünyesindeki Optimum, Kozzy ve Piazza Alışveriş Merkezleri, fotoğraf sanatı portalı Fotopya ve Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğince düzenlenen “Sevgi Kareleri” fotoğraf yarışması sonuçlandı. TED Rönesans Koleji’nde düzenlenen ödül töreninde toplam 69 kişi 22.650 TL değerinde hediye kazandı.

Ulusal yarışma statüsünde gerçekleştirilen Sevgiyi anlatan fotoğrafların gönderildiği Sevgi Kareleri Fotoğraf Yarışmasına 85 okuldan toplam 5.902 kişi katılım gösterdi. Yetişkinler kategorisine 4.731 adet, gençler kategorisine 565 adet, çocuklar kategorisine 606 adet fotoğraf yarışmaya katılım gösterdi. Toplam 69 kişinin ödül kazandığı yarışmada 18 yaş üstü kategorisinde birinci Dilek Uyar, ikinci Melih Akkuş, üçüncü Nazife Kandemir, lise kategorisinde birinci Emirkan Cörüt, ikinci Mert Saklı, üçüncü Ömer Şimşek, ortaokul kategorisinde birinci Can Selçuk Hünerli, ikinci Can Arslan, üçüncü Elifnaz Demir oldu.

Rönesans Gayrimenkul olarak Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile Gülümseten Kareler, Hayvan Hakları Kareleri, Dostluk Kareleri, Çocuk Hakları Kareleri ve son olarak Sevgi Kareleri konusuyla devamlılığını sürdüren fotoğraf yarışmasının bu yıl 5.’si düzenlendi. 5 yılda toplam 200’ü aşkın fotoğraf tutkununun eserleri düzenlenen sergilerle milyonlarca kişiye ulaştı. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden on binlerce öğrenci yarışma konularını belirlerken fotoğrafçılık sanatıyla tanıştı. Proje 5 yıl boyunca sosyal medya üzerinden yüz binlerce kişinin karşısına çıktı. Yarışmaya katılan fotoğraf tutkunları birbirinden değerli hediyenin sahibi oldu ve özellikle bu senenin konusu ile sevgi olgusunun önemine dikkat çekildi.

Ödül töreninde konuşmasını gerçekleştiren Rönesans Gayrimenkul Genel Müdürü Hasan Şimşek, “Rönesans Gayrimenkul olarak Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz “Sevgi” temalı fotoğraf yarışmamızda dereceye girenleri tebrik ediyorum. Bugün, yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen 69 eserin sahiplerine ödüllerini takdim etmek üzere bir araya geldik. Türkiye’nin her yerinden, sevginin farklı karelerini anlatan fotoğraflarla yarışmamıza katılım gösteren fotoğraf tutkunlarına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, sevginin daim olmasını diliyorum” dedi.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ise ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Daha iyi bir dünya için özgür düşünen, pratik zekalı ama mutlaka etik değerlere sahip ve kalbi sevgiyle dolu nesiller yetiştirmeliyiz. Özellikle gençleri ve çocukları hedefleyen her işimizde mesajımız sevgi, uyum, işbirliği, güven ve anlayış yönünde olmalı. Bütün değerlerin zayıflatıldığı, inançların sarsıldığı, yerleşik düzenlerin zorlandığı bir dönemde insana, doğaya ve hayata karşı duyulan samimi sevgiyi desteklemeli, elbirliği ile sahip çıkmalıyız.” dedi.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa yaptığı konuşmada, "Sevgi her şeyi iyileştiren bir duygu, yüzlerde sıcak bir gülüştür. Çocuklarımızın yüzleri hep gülsün. Onları barış içinde, sevgiyle, mutlulukla büyütelim. Savaşların acıları çok büyük, yaraları çok ağır, izleri çok derin... Barış içinde, sevgi dolu bir dünya istiyorsak sevmeyi öğrenmeli, öğretmeliyiz. Sevgiyle büyütülen mutlu çocuklar, sevmeyi bilen mutlu bireylerin, ailelerin, toplumların ve barış içinde yaşayan bir dünyanın temelidir." mesajını verdi.

Kazanan eserler 7 ilde sergileniyor

“Sevgi Kareleri” fotoğraf yarışmasını kazanan eserler Rönesans Gayrimenkul çatısı altında İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Samsun, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Optimum, Piazza ve Kozzy markalı Alışveriş Merkezleri’nde sergilenecek.

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Flüt ezgileri Eskişehir’i sardı
» Akasya Kültür Sanat’dan 2017’ye görkemli veda
» İZDOB "Kanlı Nigar” Müzikhalini Muş’a götürüyor
» “Güzelle Çirkinin Müzikali’’ seyirciyle buluştu
» Yılın son müzik festivali
» Nilüfer Kadın Korosu’ndan çok özel bir konser
» Elim Sende Filminin Çekimleri Tamamlandı
» Kahkaha ustaları aynı filmde buluştu
» Ünlü Sanatçı Azat Yeman’ın ’’ Cul-de-sac’’ isimli sergisi Nişantaşı’nda açılıyor !
» ‘’Rap Mahal Birlikte Güzel’’ konser serisi Bursalı rapseverlerle buluşuyor!
» ‘’Rap Mahal Birlikte Güzel’’ konser serisi Eskişehirli rapseverlerle buluşuyor!
» ‘’Rap Mahal Birlikte Güzel’’ konser serisinin ikinci etabı İzmir Arena’da gerçekleşti
» Yılın en çok izlenen filmleri belli oldu
» Otizmli Mustafa’nın desenlerinden çok özel koleksiyon!
» 3. Antalya tiyatro günleri başladı
» Pentagram “Akustik” şarkılarıyla Zorlu PSM sahnesinde
» Devrik Cümle sergisi
» Canan’ın "Kaf Dağı’nın Ardında" Sergisi
» Tropikal Ritimler ve Latin Ezgileri
» "Öteki Taraf"
» Aysun-Ali Kocatepe’den Gündoğarken’li veda
» Aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika İş Sanat’ta
» Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Büyük İstanbul gösterisi
» Trump Art Gallery’de çocuklar için “Resim Atölyesi”
» Dislokasyon Dans Gösterisi Akbank Sanat’ta