Senaryolar Beykoz Üniversitesi ile dile gelecek

07 Mart 2018 Çarşamba 00:00
12
14
16
18

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Beykoz Gelişim’in düzenlediği ‘Senaryo Yazarlığı Sertifika Programı’nın katılımcıları plaket ve sertifikalarını aldı. Katılımcılargerekli kuramsal ve pratik bilgiler ile hikaye yazmanın inceliklerini öğrendi. Kısa ve uzun metraj filmi, televizyon dizisi, video klip ve reklam filmi senaryolarını yazabilmeleri adına katılımcılar, farklı alanlarda senaryo yazımının tüm incelikleri hakkında bilgi edindi


Herkesin bir hikayesi vardır ve bu hikayeler paylaşılmak ister. Hikayeler paylaşıldıkça güzelleşir, eksiklerini tamamlar, fazlalıklarını atar ve neredeyse kusursuz anlatılara dönüşürler. Gerçek olsun olmasın, çok da önemli değildir; yeter ki yazılan metin insanları inandırsın, yüreğinden yakalayabilsin.

Beykoz Üniversitesi de insanlar için izlenesi hikayeler yazmanın inceliklerini öğrenmek, öğrendiklerini daha sonra amatör ya da profesyonel olarak uygulamak isteyen meraklılara kapılarını açtı. Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Beykoz Gelişim’in ortaklaşa düzenledikleri ‘Senaryo Yazarlığı Sertifika Programı’ tamamlandı. 6 hafta süren eğitimde, katılımcılara kısa ve uzun metraj film, televizyon dizisi, video klip ve reklam filmi senaryolarını yazabilmeleri adına gerekli kuramsal ve pratik bilgiler öğretildi. Eğitimlerini senarist Kemal Kenan Ergen, Öğretim Görevlisi Şule Bekrioğlu, Prof. Dr. Simten Gündeş, yapımcı İzzet Öz, yönetmen Tülay İbak, senarist-yönetmen-oyuncu Müfit Can Saçıntı, yönetmen Ömer Faruk Sorak ile Yrd. Doç. Dr. Levent Yılmazok’un verdiği sertifika programında katılımcılar farklı alanlarda senaryo yazımının tüm inceliklerini detaylıca öğrendi. İstanbul Kozyatağı Kültür Merkezi’nde 6 hafta süren sertifika programında; Senaryoya Giriş: Temel Kavramlar, Sinema Göstergebilimine Giriş, Film Senaryosu, TV Dizisi Senaryosu, Video Klip Senaryosu, Reklam Filmi Senaryosu, Proje Oluşturma ve Bütçeleme, Kemal Kenan Ergen ile Atölye Çalışmaları, Tecrübe Konuşuyor: Ömer Faruk Sorak, Tecrübe Konuşuyor: Müfit Can Saçıntı başlıklı eğitim ve atölye çalışmaları düzenlendi.

Eğitimi başarıyla tamamlayan eğitmen ve katılımcılara, Beykoz Üniversitesi Rektörlük Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreniyle plaket ve sertifikaları takdim edildi.

‘Yaparak öğren mottosuyla eğitim veriyoruz’

Törende konuşan Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Üniversitemizin eğitim anlayışında ‘yaparak öğren’ mottosunu benimsiyor ve önemsiyoruz. Sanat ve Tasarım Fakültemiz ile Yaşamboyu Öğrenme Merkezimizin (Beykoz Gelişim) düzenlemiş olduğu senaryo yazarlığı sertifika programı da, üniversitemizin eğitim anlayışını ortaya koyan; yaparak öğrenmeyi ve yerinde deneyimlemeyi sunan en güzel, en başarılı örneklerden biri oldu” dedi.

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Güz ise; başta Prof. Dr. Mehmet Durman olmak üzere, Doç. Dr. Pınar Seden Meral, Yrd. Doç. Dr. Levent Yılmazok ve diğer öğretim üyeleri ile eğitimcilere teşekkürlerini sundu.

 

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Limak Sohbetleri’nin ikincisi Ankara’da yapıldı
» Maraton heyecanı Efes’te başladı
» Ahmet Ümit,D&R’da okurlarıyla buluştu
» AKUT Spor Snowboard Sporcularından 7 altın, 7 gümüş madalya
» TAİDER, Antalya’da Aile şirketleri ve sürdürülebilirliği konuştu
» Cep telefonu kullanırken 12 önemli öneri
» Profilo’dan şimdi de Türk Sineması’na tam destek
» El Bebek Gül Bebek Derneği, Prima’nın Desteğiyle Anne Uyum Bebek odasını açtı
» İrfan Değirmenci’den Distopik Bir Roman: Herlanda
» Doğal afetler tarımda milyarlarca dolar zarara yol açıyor; kuraklık en büyük sebep
» "Öteki’nin Gözüyle Hayata Bakmaya Ne Dersiniz?
» AKUT Sporcuları Roma Ultra Maratonu’nda
» Sibel Uyar “Gastronomi Turizmi’ne yönelmeliyiz”
» Eskişehir’in Perileri şampiyonluğa koşuyor
» Her kahvenin yanında su isteyin
» Kayalar Kimya’dan Dünya Kadınlar Günü’ne özel teraryum atölyesi
» Baharın habercisi çicekten bir festivale hazır olun
» Kelebeğin Dünyası 5 yaşında
» Mücevher’de Şubat ayında İsviçre lider oldu
» Geçmiş Ya Hiç Geçmezse?
» Şimdi festival zamanı!
» İlham perileri masal şatosu’nda
» Renklerin Ritmi
» Mehmet Güreli, Irmak Zileli ve Tuğçe Isıyel, Balat’ta okurlarıyla buluşuyor
» Dünyanın en stressiz şehirleri belli oldu