Senaryolar Beykoz Üniversitesi ile dile gelecek

07 Mart 2018 Çarşamba 00:00
12
14
16
18

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Beykoz Gelişim’in düzenlediği ‘Senaryo Yazarlığı Sertifika Programı’nın katılımcıları plaket ve sertifikalarını aldı. Katılımcılargerekli kuramsal ve pratik bilgiler ile hikaye yazmanın inceliklerini öğrendi. Kısa ve uzun metraj filmi, televizyon dizisi, video klip ve reklam filmi senaryolarını yazabilmeleri adına katılımcılar, farklı alanlarda senaryo yazımının tüm incelikleri hakkında bilgi edindi


Herkesin bir hikayesi vardır ve bu hikayeler paylaşılmak ister. Hikayeler paylaşıldıkça güzelleşir, eksiklerini tamamlar, fazlalıklarını atar ve neredeyse kusursuz anlatılara dönüşürler. Gerçek olsun olmasın, çok da önemli değildir; yeter ki yazılan metin insanları inandırsın, yüreğinden yakalayabilsin.

Beykoz Üniversitesi de insanlar için izlenesi hikayeler yazmanın inceliklerini öğrenmek, öğrendiklerini daha sonra amatör ya da profesyonel olarak uygulamak isteyen meraklılara kapılarını açtı. Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Beykoz Gelişim’in ortaklaşa düzenledikleri ‘Senaryo Yazarlığı Sertifika Programı’ tamamlandı. 6 hafta süren eğitimde, katılımcılara kısa ve uzun metraj film, televizyon dizisi, video klip ve reklam filmi senaryolarını yazabilmeleri adına gerekli kuramsal ve pratik bilgiler öğretildi. Eğitimlerini senarist Kemal Kenan Ergen, Öğretim Görevlisi Şule Bekrioğlu, Prof. Dr. Simten Gündeş, yapımcı İzzet Öz, yönetmen Tülay İbak, senarist-yönetmen-oyuncu Müfit Can Saçıntı, yönetmen Ömer Faruk Sorak ile Yrd. Doç. Dr. Levent Yılmazok’un verdiği sertifika programında katılımcılar farklı alanlarda senaryo yazımının tüm inceliklerini detaylıca öğrendi. İstanbul Kozyatağı Kültür Merkezi’nde 6 hafta süren sertifika programında; Senaryoya Giriş: Temel Kavramlar, Sinema Göstergebilimine Giriş, Film Senaryosu, TV Dizisi Senaryosu, Video Klip Senaryosu, Reklam Filmi Senaryosu, Proje Oluşturma ve Bütçeleme, Kemal Kenan Ergen ile Atölye Çalışmaları, Tecrübe Konuşuyor: Ömer Faruk Sorak, Tecrübe Konuşuyor: Müfit Can Saçıntı başlıklı eğitim ve atölye çalışmaları düzenlendi.

Eğitimi başarıyla tamamlayan eğitmen ve katılımcılara, Beykoz Üniversitesi Rektörlük Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreniyle plaket ve sertifikaları takdim edildi.

‘Yaparak öğren mottosuyla eğitim veriyoruz’

Törende konuşan Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Üniversitemizin eğitim anlayışında ‘yaparak öğren’ mottosunu benimsiyor ve önemsiyoruz. Sanat ve Tasarım Fakültemiz ile Yaşamboyu Öğrenme Merkezimizin (Beykoz Gelişim) düzenlemiş olduğu senaryo yazarlığı sertifika programı da, üniversitemizin eğitim anlayışını ortaya koyan; yaparak öğrenmeyi ve yerinde deneyimlemeyi sunan en güzel, en başarılı örneklerden biri oldu” dedi.

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Güz ise; başta Prof. Dr. Mehmet Durman olmak üzere, Doç. Dr. Pınar Seden Meral, Yrd. Doç. Dr. Levent Yılmazok ve diğer öğretim üyeleri ile eğitimcilere teşekkürlerini sundu.

 

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Türkiye’nin en medyatik şehirleri belli oldu
» Meme kanserine karşı zumba
» Kuru meyve sektörü 6 ülkeyi hedef pazar seçti
» Mutfağın ustalarına emek ödülü
» Mersin’de ‘İklim Değişikliği Farkındalık Günü’
» Kadın Meclisi’nden anlamlı etkinlik
» İzmir’in Lezzet Festivali başladı
» “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul”
» İzmir’de "Tasarım Zamanı
» Cif ve Arzum Onan Ev İşlerinde Eşitlik ‘Hepimizin Elinde’ Dedi
» TÜSAD : “Bilginin ve deneyimin aktarımı ülkemizin gelişimi için çok önemli”
» Avrupa’daki gururumuz Tuğçe
» Yüz Binden Fazla Yırtıcı Kuş Adana’dan geçti!
» Türkiye Paris Anlaşması’nı onaylayarak harekete geçmeli
» “Kadın Dilinden Masallar”
» Neslihan Yargıcı Çocuklar ile Moda ve Tasarım Atölyesi’nde buluştu
» Çiğdem Babayiğit Boğaziçi Üniversitesi Klasik Müzik Koordinatörü oldu
» Ebru Demirhan ’Çocuğumla Beraber İyileşiyorum’
» Aleyna Tilki ip üzerinde yürüdü
» Süreya Kuaför Salonu içinizi ısıtacak bir Yeşilçam hikâyesi!
» Kilim Mobilya’dan "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na tam destek
» Demet Cengiz "Aşk Olsun"
» 25 yılda Konya büyüklüğünde tarım alanını kaybettik
» Şirketler 50 çocuğu hayata bağlamak için koşacak
» Bursa’nın Perileri galibiyetle bitirdi