YAZARLAR Semra Atasoy
12
14
16
18
13/11/2017 23:48
Mustafa Kemal’in Düşmanları

Atatürk, Türkiye’de insanların ya çok sevdiği ya da çok nefret ettiği fakat dünyanın kıskanmalarına rağmen lider olarak kabul ettiği kişi…

Sevenler, sevme sebeplerini biliyor peki ya nefret edenler;

Atatürk’ten nefret edenlerin soy bağlarını incelememiz gerek, mutlaka bir nedene bağlanacaktır. Ya dedelerini İzmir’de deniz dökmüştür, ya Osmanlının son dönmelerindeki Amerika ve İngilizlerin açtığı 400’den fazla misyoner okulunda beyinleri yıkanmış kişilerin torunudur. Ya da ülkenin dibine dinamit yerleştiren tarikat yuvalarında yetişmiştir. Oysaki bugün bu kadar rahat olmasını ve seçtiği tarikatın peşinde rahatlıkla koşmasını bile Atatürk’ün sağladığı özgürlüğe borçlu olduğunu unutmaktadır.

Ve gelelim dinci olduğunu iddia edip Atatürk’ten nefret edenlere; İslamiyet maddede manayı görebilmektir. Atatürk’e bakıp da yüce yaratanın yardım elini göremeyenler dinci olduklarını hiç söylemesin.

Ki Atatürk’ün bir adı Mustafa, kelime manası ise “seçilmiş insan,” demektir. Ailesi neden Mustafa adını koydu, Ahmet ya da Mehmet demedi de Mustafa dedi.

Öğretmeni neden Kemal dedi? Kemal, isminin anlamı Kamil olmaktır, Kamil insan demektir, olmuş ermiş insan, Atatürk’ün seçilmiş olduğunu daha çocukluğunda nasıl anlamıştı da bu ismi de ekledi başka isim seçmedi?

İslamiyet’te Allah’ın izni olmadan yaprak dahi kıpırdayamadığı bir dünyada Atatürk’ten nefret edenler neye kafa tutuyorlar farkındalar mı?

Allah izin vermese Atatürk bu kadar şey yapabilecek miydi?

Atatürk’ü çocuklara anlattığım öykülerimin sosyal medyadaki paylaşımlarına takipçim olan bir kadın yorum yazıyor ve “böyle saçma şeylerle doldurma çocukların zihinlerini,” diyor.

Ah be bacım, o sosyal medyada bana bu yorumu yazmayı bile Atatürk’ün kadınlara da sağladığı haklara borçlusun. Atatürk olmasa sırf sosyal medyadasın diye kırbaç bile yiyebilirdin, bunu bir fark edebilsen…

Daha ne diyeyim ki ben sana…

Sakalın boyu uzadıkça Kuran hakkında yaptığı mealin doğru kabul görüldüğü günlerdeyiz.

Aynı şekilde kişi ne kadar entel görünüyorsa o kadar Atatürkçü oluyor.

Bu vatanda dinimize en büyük zararı aşırı dinci olduğunu iddia edenler verdi.

Atatürk kavramına da en büyük zararı aşırı Atatürkçü olduğunu söyleyenler verdi.

Atatürkçü fakat halk düşmanı, “bu halk her kötülüğü hak etti, beter olsun,” diyen Atatürkçü olamaz. Atatürk halkını seviyordu ve halkı için mücadele etti. O cahil halk, vatan için mücadele etti, cephelerde öldü.

Atatürk halkına bu kadar çok güvenirken, Atatürkçü olduğunu söyleyip halka sayıp sıralayan Atatürkçü olamaz.

Atatürkçü fakat umutları tükenmiş belki de hiç olmamış. Atatürk asla umutsuz olmadı. Sakarya savaşına gitmeden önce Etnografya müzesinin açılması için kararname imzalayacak kadar umutluydu. Kaybetmeyi hiç düşünmedi.

Atatürkçü fakat gençlerden nefret ediyor, o kişiler de Atatürkçü asla olamaz. Atatürk, yurdumuzu gençliğe emanet etti. Gençleri sevmeyen ve güvenmeyenlerin hepsi bir zamanlar gençti. Vaktinde görevini yapmadı sonra ah vah edip gençliğe yükleniyor.

Atatürk kadınların her alanda var olmalarını istiyordu. Çünkü gelişmek için iki tarafa da ihtiyaç olduğunu biliyordu. Oysa şimdi en Atatürkçü olduğunu iddia edenler dahi; iş, koltuklarını bir kadına bırakmaya gelince canavara dönüp tüm hak hukuku unutuyor ve “gidin evinizde oturun biz sizin yerinize de yaparız,” diyebiliyorlar.

Atatürk; “Hattı müdafa yoktur sathı müdafa vardır, o satıh bütün vatandır,” dedi. Gerekli mesajı verdi, öyleyse koruyun sathınızı Atatürkçüyseniz. Herkes sathını korursa vatan korunmuş olacak, ağlayacağınıza göreviniz yapın ve bulunduğunuz alanlarda vatan ve halkın ilerlemesi için çaba gösterin.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :