YAZARLAR Rukiye Üstündağ
12
14
16
18
02/10/2018 20:01
Sosyal olalım… Derken birde baktık, kendimizi terk etmişiz!

Lay lay lom. Hoppaaa…!

Neyin peşine düşüp sürüklendiğimizin farkına varmak için, şöyle oturup tek başımıza düşünmemiz gerek. Ama öyle yüzeysel değil… İçten, korkusuzca, kendimize acımadan…

Ben kimim! Amacım ne! Beklentim! Gerçekten mutlumu yaşıyorum!

Kıskançlık, doyumsuzluk, kültürsüzlük, bencillik…

Bu dört yakın arkadaş, hayatımızı sarıp sarmalarken, iç benliğimizi kaybetmekten, maskelerimizi günlük hayatımızda defalarca değiştirmekten, başkalarının hayatlarını irdeleyip anlık takiplerden, psikolojimizin ne kadar yorgun düştüğünü göremeyecek kadar ruhumuzu kaybettik. Neredeyiz! Kimlerleyiz!

Mutsuzsun arkadaş… Mutsuz!

Kabul et ne kadar acınacak halde olduğuna. Mutlu olsaydın eğer;

Gözlerin, bedenin, ruhun gülerdi…

Kendini kandırmaya devam et sen! Ama ne kadarda komik gözüküyorsun bir bilsen, koşa koşa iç dünyana gider, ondan özür diler ve bir daha asla BEN olmaktan vazgeçmezdin. İnsan, kopyala yapıştır bir hayatın esiri olmak yerine, kişisel özelliklerini ortaya çıkararak mutlu olmalı.   Ama SEN OLAMAZSIN… Önce duşun altına gir. Beyninde oluşan, ruhunu kirletmiş tüm ödemlerden kurtul. Nasıl!

Gözlerini kapat, uzun uzun nefes al ve buz gibi suyun hücrelerinden akıp gittiğini düşün… Offff tembel ve isteksizsin işte. Üşenme! Bir saatliğine kapat şu telefonunu, bilgisayarını, televizyonunu. Merak etme, kimse bir saat neredesin diye seni aramayacaktır. Çünkü SEN’i düşünen, sana ihtiyacı olan ve seni özleyen tek gerçek kişi gerçekte ‘’SEN’’ sin… Ama diyorum ya nerdeeee…!

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :