"Kadınımıza Güç Katan Lider" Avukat Emine Perviz Erdem oldu

23 Mayıs 2018 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

İWSA (Uluslar arası Kadınlar Dayanışma Derneği) tarafından düzenlenen “2018 Yılı Kadınımıza Güç Katan Güçlü Kadın Lider” ödülünün bu yılki sahibi Avukat Emine Perviz Erdem oldu. Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği İstanbul Şubesi ve Liv Hospital’ın ortaklaşa düzenlediği ödül töreni yoğun ilgi gördü. Liv Hospital’da gerçekleştirilen törene Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem Nilgün Dereli, Zülal Zorlu, Ayça Gedik, Monik İpekel, Şima Sunder, Nazan Moroğlu, Fatoş Sarıgül, Nihal Yöneyman gibi iş, sanat ve cemiyet hayatından pek çok isim katıldı. 1995 yılında İzmir'de kurulan ve dünyanın en saygın dernekleri arasında bulunan İWSA (Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği) ülke kültürünü dünyaya tanıtıp uluslararası kuruluşlarla işbirliği yaparak, kadınlar arası dayanışmayı güçlendirmeyi ve Türk kadınına her konuda destek vermeyi amaçlıyor.

“Ödülüm gurur ve mutluluk kaynağı oldu”

Açılış konuşmasını Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti ve İWSA İstanbul Şube Başkanı Şima Sunder’in yaptığı törende “Kadınımıza Güç Katan Güçlü Kadın Lider Ödülü”ne 2018 yılında layık görülmekten büyük bir onur duyduğunu söyleyen Avukat Emine Perviz Erdem “Aslında bu ödül benim sadece şahsıma verilmiş bir ödül değil, Türkiye’de kadınların güçlendirilmesi için omuz omuza mücadele verdiğim tüm arkadaşlarım adına alıyorum. Bu ödül hepimiz için gurur, moral, güç ve mutluluk kaynağı oldu.

 Bugün benim için özel bir gün. Türkiye’nin yükseköğretim tarihinde büyük iz bırakan, sevgili babam, Prof. Dr. Ali Rıza Berkem’in vefatının 11. yıldönümü. Bu törenin bugüne denk gelmesi, bu ödülü benim için çok daha anlamlı kılıyor. Hayattaki en önemli değerin, ideallerimiz uğruna beraber mücadele ettiğimiz insanlar ve gurur duyacağımız hatıralar biriktirmek olduğunu ben babamdan öğrendim”dedi ve ekledi: “Ülkemizin kalkınmak için kadınların aklına ve emeğine ihtiyacı var. Dünyada ise ilerlemek için başka bir formül yok! Kadınlarımızı hayata ve üretime katmalıyız! Şüphesiz, 21. yüzyılda bütün insanlığı çok büyük toplumsal, çevresel ve insani sorunlar bekliyor. Kadınlar olarak bu sorunlara yaratıcı çözümler getirebilecek potansiyele sahibiz. Demokrasimizin ilerlemesi için ülkenin kalkınması, ülkenin kalkınması için de kadının toplumsal hayata katılması şart. Kadınlarımızın gücü ve becerileri sayesinde önümüzdeki tabloyu değiştirebiliriz. Kadınlarımız liderlik kapasiteleriyle ülkemiz ve dünya için fark yaratabilir.”

Çağdaş, demokratik, üretken olan Türk kadınlarının ekonomik değerlerini ön plana çıkartarak Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlayan dernek şimdiye kadar pek çok önemli çalışmaya imza atan IWSA verdiği ödüllerle de toplumda farkındalık yaratıyor. 2013 yılında Değerli İş Kadını Güler Sabancı’ya, 2014 yılında Değerli Halkla İlişkiler Duayeni Betül Mardin’e, 2015 yılında Televizyon Programcısı Müge Anlı’ya, 2016 yılında pek çok sivil toplum kuruluşuna liderlik yapan Monik ipekel’e, 2017 yılında Fatoş Altınbaş Sarıgül’e verilen ödül bu yıl Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu 2008-2010 dönemi başkanlığını yapan, Avrupa Soroptimist Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olan, 2015-2017 dönemi Avrupa Başkan Yardımcısı olan Avukat Emine Perviz Erdem’e takdim edildi. IWSA – UKDD İstanbul üyesi olan Avukat Emine Perviz Erdem 2013 yılından beri Yönetim Kurulu Üyesi olduğu KAGİDER’de Başkan Yardımcısı ve Toplumsal Etki Strateji Grubu Sorumlusu’dur. SEDEFED Başkan Yardımcısı, Kadın Adayları Destekleme Derneği Danışma Kurulu Üyesi, İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatör Yardımcısı ve UNESCO Küresel Etik ve Sürdürülebilir Kalkınma İstanbul Merkezi kurucularındandır. 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Süreya Kuaför Salonu içinizi ısıtacak bir Yeşilçam hikâyesi!
» Kilim Mobilya’dan "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na tam destek
» Demet Cengiz "Aşk Olsun"
» 25 yılda Konya büyüklüğünde tarım alanını kaybettik
» Şirketler 50 çocuğu hayata bağlamak için koşacak
» Bursa’nın Perileri galibiyetle bitirdi
» Balkanlar İzmir’de buluşuyor
» Reklamın cinsiyeti erkek
» Okçuluk şampiyonası Kayseri’de yapılacak
» Canan Tan okurlarıyla buluştu
» Artık boşanmış anneler de çocuklarına kendi soyadlarını verebilecek
» FİBA Grubu meşaleyi yaktı
» Sınır aşan dostluk
» MilyonFest’e geri sayım başladı!
» Otizmli Çocuklar İçin Sercan Badur ve Alper saldıran bir araya geldi!
» Çocuklar baleyi Odunpazarı’nda öğreniyor
» FMV Işık Okulları, TEDxYouth’ta ilham veren fikirleri bir araya getirdi
» L’Oréal, cinsiyet eşitliği konusunda Avrupa lideri oldu!
» Yetenekli çalışan adayı bulmak zorlaştı
» Annelerini örnek alıp spora başladılar
» “Güçlü Kızlar ile Güçlü Yarınlar” Hayal Değil
» Biz unutabiliriz, Sen Unutma …
» Zeynep Gözübüyük ile Anne ve Bebekler Yogada buluştu!
» Reklamcılığa duyulan aşktan doğan Kristal Elma Türk yaratıcılığını dünyaya açacak
» Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmak İçin Kız Çocuklarını Güçlendirelim