Propera’nın dijital perakende çözümleri, Perakende Günleri’nde ilgi odağı oldu

01 Aralık 2017 Cuma 09:00
12
14
16
18

Propera, müşteri memnuniyeti ve satış odaklı perakendecilere özel yazılım çözümleriyle Perakende Günleri etkinliğinde yerini aldı.

Protel çatısı altında perakende sektörüne özgü yazılım çözümleri sunan Propera, 29-30 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen Perakende Günleri etkinliğine katıldı. Bu yıl 40 ülkeden 6 bine yakın katılımcıyla perakende sektörünü bir araya getiren etkinlikte, Propera'nın yeni nesil yazılım çözümleri olan Xstore Hizmet Noktası (POS), Customer Engagement CRM ve Order Broker Sipariş Yönetimi çözümleri büyük ilgi gördü.

Perakende Günleri etkinliğinin sektör açısından kritik öneme sahip olduğunu ve oldukça verimli geçtiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Metin Arghan, "Perakende sektörünün yaşadığı dijital dönüşüm sürecinde ayakta kalabilmek için, teknolojiyi benimsemek ve geleneksel süreçler de dahil her aşamaya uygulamak gerekiyor. Günümüzde müşteriyi tanımak için bile dijital teknolojilerden faydalanmak gerekiyor. Propera olarak kapsamlı portföyümüzle perakende sektöründeki her ölçekte oyuncunun, müşterisini tanımasını, anlamasını ve o müşterinin beklentilerine en iyi şekilde yanıt vererek başarıya ulaşmasını sağlıyoruz" dedi.

 Yeni nesil POS ile benzersiz mağaza deneyimi

Fiziksel mağazaların müşteriler için birer deneyim merkezine dönüşmesiyle birlikte, perakende sektörü ödeme ve hizmet noktası (POS) çözümlerinde de yenilikçi bir yaklaşıma ihtiyaç duyuyor. Her ölçekte işletmenin ön ve arka ofis ihtiyaçlarına kapsamlı yanıt verecek şekilde tasarlanan Xstore, kullanıma hazır bir çözüm olarak perakende operasyonlarını yönetmeyi kolaylaştırıyor. Oracle Retail çözümlerinin tamamıyla entegre çalışan Xstore, merkez ofis operasyonlarında en yüksek verimliliği elde etmeyi sağlayarak yatırımın geri dönüşünü hızlandırıyor.

Güçlü bir altyapıya ve perakendeciliğin olmazsa olmazı hâline gelen çok kanallı (omni-channel) işlevlere sahip olan Xstore, mağaza personelinin tedarik zinciri genelinde stok bilgilerine erişmesi ve müşteri taleplerini mağaza ya da adrese teslim olarak tamamlaması için gerekli zemini oluşturuyor. Bu entegre yapıyla birlikte perakendecilerin adrese teslim siparişleriyle farklı teslimat kanallarını bağdaştırması, müşteriye yansıyacak sevkiyat maliyetlerini en aza indirmesi ve mağazadan teslimatlarda süreç verimliliğinin artmasını sağlanıyor.

 Müşterisini tanıyan işletmeler başarıya koşuyor

Başarıyı getiren müşteri memnuniyeti, ilk önce müşteriyi tanımak ve kişiye özel bir alışveriş deneyimi sunmakla başlıyor. Propera'nın perakende sektöründeki özel CRM ihtiyaçları için sunduğu Customer Engagement çözümü, işletmelerin gelişmiş yazılım teknolojilerinden faydalanarak müşterisini daha iyi tanımasını sağlıyor. Customer Engagement ile müşteri davranış ve alışkanlıklarından elde edilen verileri analiz eden işletmeler, beklenti ve talepleri daha iyi anlama becerisi kazanıyor. Bu beklentilerin yönetilmesi için satın alma davranışlarına uygun ödüllendirmeler, kişiye özel ve hedefli promosyonlar, müşteri memnuniyetiyle birlikte satışları da artırarak başarıyı getiriyor.

 Stok yönetimini çok kanallı satışa hazırlayın

Perakendecilerin mağaza stoklarını tüm direkt satış kanallarını destekleyecek şekilde yönetmesini sağlayan Order Broker Sipariş Yönetimi çözümü, sezon sonu gibi kritik dönemlerde stok riskini en aza indiriyor. Farklı satış kanalları üzerinden daha yüksek kâr oranlarıyla satış yapmayı kolaylaştıran çözüm, sipariş ve sevkiyatlarda kargo, stok taşıma gibi maliyetleri minimuma çekiyor.

Propera Order Broker ile operasyonel süreçleri daha esnek bir yapıda yöneten işletmeler, her yerden sipariş ve sevkiyat hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini artırıyor.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Mutluluk denemeyle başlar!
» İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde Kadın sorunları tartışıldı
» Bursalı kadınlar masa tenisinde finali yarıladı
» Kibariye: Kötü düşünmediğim için güzelleşiyorum
» Feder & Ofenbach ile Volkswagen Arena’da Gerçeküstü Dans Gecesi
» Felsefenin ışığı Karşıyaka’da yandı
» Limak Sohbetleri’nin ikincisi Ankara’da yapıldı
» Maraton heyecanı Efes’te başladı
» Ahmet Ümit,D&R’da okurlarıyla buluştu
» AKUT Spor Snowboard Sporcularından 7 altın, 7 gümüş madalya
» TAİDER, Antalya’da Aile şirketleri ve sürdürülebilirliği konuştu
» Cep telefonu kullanırken 12 önemli öneri
» Profilo’dan şimdi de Türk Sineması’na tam destek
» El Bebek Gül Bebek Derneği, Prima’nın Desteğiyle Anne Uyum Bebek odasını açtı
» İrfan Değirmenci’den Distopik Bir Roman: Herlanda
» Doğal afetler tarımda milyarlarca dolar zarara yol açıyor; kuraklık en büyük sebep
» "Öteki’nin Gözüyle Hayata Bakmaya Ne Dersiniz?
» AKUT Sporcuları Roma Ultra Maratonu’nda
» Sibel Uyar “Gastronomi Turizmi’ne yönelmeliyiz”
» Eskişehir’in Perileri şampiyonluğa koşuyor
» Her kahvenin yanında su isteyin
» Kayalar Kimya’dan Dünya Kadınlar Günü’ne özel teraryum atölyesi
» Baharın habercisi çicekten bir festivale hazır olun
» Kelebeğin Dünyası 5 yaşında
» Mücevher’de Şubat ayında İsviçre lider oldu