Propera’nın dijital perakende çözümleri, Perakende Günleri’nde ilgi odağı oldu

01 Aralık 2017 Cuma 09:00
12
14
16
18

Propera, müşteri memnuniyeti ve satış odaklı perakendecilere özel yazılım çözümleriyle Perakende Günleri etkinliğinde yerini aldı.

Protel çatısı altında perakende sektörüne özgü yazılım çözümleri sunan Propera, 29-30 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen Perakende Günleri etkinliğine katıldı. Bu yıl 40 ülkeden 6 bine yakın katılımcıyla perakende sektörünü bir araya getiren etkinlikte, Propera'nın yeni nesil yazılım çözümleri olan Xstore Hizmet Noktası (POS), Customer Engagement CRM ve Order Broker Sipariş Yönetimi çözümleri büyük ilgi gördü.

Perakende Günleri etkinliğinin sektör açısından kritik öneme sahip olduğunu ve oldukça verimli geçtiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Metin Arghan, "Perakende sektörünün yaşadığı dijital dönüşüm sürecinde ayakta kalabilmek için, teknolojiyi benimsemek ve geleneksel süreçler de dahil her aşamaya uygulamak gerekiyor. Günümüzde müşteriyi tanımak için bile dijital teknolojilerden faydalanmak gerekiyor. Propera olarak kapsamlı portföyümüzle perakende sektöründeki her ölçekte oyuncunun, müşterisini tanımasını, anlamasını ve o müşterinin beklentilerine en iyi şekilde yanıt vererek başarıya ulaşmasını sağlıyoruz" dedi.

 Yeni nesil POS ile benzersiz mağaza deneyimi

Fiziksel mağazaların müşteriler için birer deneyim merkezine dönüşmesiyle birlikte, perakende sektörü ödeme ve hizmet noktası (POS) çözümlerinde de yenilikçi bir yaklaşıma ihtiyaç duyuyor. Her ölçekte işletmenin ön ve arka ofis ihtiyaçlarına kapsamlı yanıt verecek şekilde tasarlanan Xstore, kullanıma hazır bir çözüm olarak perakende operasyonlarını yönetmeyi kolaylaştırıyor. Oracle Retail çözümlerinin tamamıyla entegre çalışan Xstore, merkez ofis operasyonlarında en yüksek verimliliği elde etmeyi sağlayarak yatırımın geri dönüşünü hızlandırıyor.

Güçlü bir altyapıya ve perakendeciliğin olmazsa olmazı hâline gelen çok kanallı (omni-channel) işlevlere sahip olan Xstore, mağaza personelinin tedarik zinciri genelinde stok bilgilerine erişmesi ve müşteri taleplerini mağaza ya da adrese teslim olarak tamamlaması için gerekli zemini oluşturuyor. Bu entegre yapıyla birlikte perakendecilerin adrese teslim siparişleriyle farklı teslimat kanallarını bağdaştırması, müşteriye yansıyacak sevkiyat maliyetlerini en aza indirmesi ve mağazadan teslimatlarda süreç verimliliğinin artmasını sağlanıyor.

 Müşterisini tanıyan işletmeler başarıya koşuyor

Başarıyı getiren müşteri memnuniyeti, ilk önce müşteriyi tanımak ve kişiye özel bir alışveriş deneyimi sunmakla başlıyor. Propera'nın perakende sektöründeki özel CRM ihtiyaçları için sunduğu Customer Engagement çözümü, işletmelerin gelişmiş yazılım teknolojilerinden faydalanarak müşterisini daha iyi tanımasını sağlıyor. Customer Engagement ile müşteri davranış ve alışkanlıklarından elde edilen verileri analiz eden işletmeler, beklenti ve talepleri daha iyi anlama becerisi kazanıyor. Bu beklentilerin yönetilmesi için satın alma davranışlarına uygun ödüllendirmeler, kişiye özel ve hedefli promosyonlar, müşteri memnuniyetiyle birlikte satışları da artırarak başarıyı getiriyor.

 Stok yönetimini çok kanallı satışa hazırlayın

Perakendecilerin mağaza stoklarını tüm direkt satış kanallarını destekleyecek şekilde yönetmesini sağlayan Order Broker Sipariş Yönetimi çözümü, sezon sonu gibi kritik dönemlerde stok riskini en aza indiriyor. Farklı satış kanalları üzerinden daha yüksek kâr oranlarıyla satış yapmayı kolaylaştıran çözüm, sipariş ve sevkiyatlarda kargo, stok taşıma gibi maliyetleri minimuma çekiyor.

Propera Order Broker ile operasyonel süreçleri daha esnek bir yapıda yöneten işletmeler, her yerden sipariş ve sevkiyat hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini artırıyor.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bahar Uçanlar ’’Türkiye’yi fit yapacağız’’
» Fenerbahçeliler’in hediyesi iyilik oldu
» Yeşim’den örnek eğitim
» Güzelleşme hevesiniz cilt kanserine Yol açabilir
» 25 attı, hiç yemedi
» 11 Yaşındaki Talya Özdemir Birleşmiş Milletler‘de yaptığı konuşmayla beğeni topladı
» Hepsiburada Anne Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu: Yazar Yasemin Üstay Tekin
» Mandalina “Resmen” Seferihisarlı
» AvivaSA ve Doğa Rutkay’dan “Ne izlesem?” projesi!
» Oyuncu Müge Boz; “Aşk skandallarıyla beslediğim bir hayatım olmadı...”
» Jimnastikte milli gurur Jimnastikte milli gurur
» Gayrimenkul sektöründe dijital pazarlama
» Bisikletçiler "Engelsiz Bir Dünya İçin" Avrupa yollarına düştü.
» Organik besleniyorlar
» Bu çocuklar çok şanslı
» Mersin’de Kıyı Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu
» Tohum Otizm Vakfı ve Teknosa’dan semptom reklamar
» Masal şatosu 4. Çocuk akademisi sona erdi
» Sevimli dostlarımız için keyif ve keyifin adresi: Fizyopet Köpek Oteli
» b-smart akıllı iş platformu ile akıllı iş yapma dönemi başladı
» Güneş gözlüğü seçimi yaparken burcunuzdan ilham alın!
» Dünya balıkçılıkta en iyi yıllarını geride mi bırakıyor? Yeni FAO raporuna göre bunu söylemek için çok erken
» Devamlılık Hatası: Müzakerenin Koreografisi Gökcan Demirkazık ile İş Yorumları
» Bebekli tatilde valizde olmazsa olmazlar
» Annem, Pastam ve Ben’ yarışmasının kitapçığı çıktı