Pirelli Tedarikçi Ödülleri 2018: Tedarikçiler inovasyon, hizmet kalitesi ve sürdürülebilirlik için ödüllendirildi

04 Eylül 2018 Salı 09:00
12
14
16
18

PIRELLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR SATIN ALMA KONUSUNDA UNI ISO 20400 KURALINA UYUM SAĞLADIĞI BELGELENEN İLK OTOMOTİV ŞİRKETİ

Pirelli’nin, küresel tedarik zincirinde yer alan 10.000’i aşkın tedarikçi arasından dokuzuna verdiği Tedarikçi Ödülleri 2018 sonuçları belli oldu. Ödülde başlıca kriterler yine sürdürülebilirlik, inovasyon ve hizmet kalitesi oldu. Tedarikçi Ödülleri, daha sürdürülebilir tedarik zinciri oluşturan ve kalitesini mükemmelleştiren, Pirelli ürünlerinin Grubun stratejisine paralel daha ‘yüksek değerli’ olmasını sağlayan tedarikçilere veriliyor.

Geçtiğimiz bir yılda farklarını ortaya koyan tedarikçilere ödülleri Pirelli’nin Milano’daki genel merkezinde düzenlenen bir törende şirketin Satın Alma Üst Yöneticisi Matteo Battaini ile Sürdürülebilirlik ve Risk Yönetimi Üst Yöneticisi Filippo Bettini tarafından verildi. Hammadde, hizmet ve makine alanlarında toplam dokuz tedarikçi ödüle layık görüldü.

2018 Tedarikçi Ödüllerinde, inovasyon ve hizmet kalitesi başlıklarına ek olarak sürdürülebilirlik de ödül başlıkları arasında yer aldı. Pirelli’nin tedarik zinciri, ürün inovasyonunu, süreçlerin dijitalleştirilmesini ve çevreye saygı ile insani değerlere özen göstermenin temel büyüme kaldıraçları olduğu kabul edilen uzun vadeli rekabetçiliği garanti edecek şekilde yapılandırıldı.

Pirelli’nin sürdürülebilir satın alma stratejisi de ödül kazandı

Pirelli’nin sürdürülebilir satın alma stratejisine yönelik çalışmaları, dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşlarından SGS Italia S.p.A. tarafından Pirelli tedarik sisteminin UNI ISO 20400 kurallarına uyumunun 2018 Şubatı’nda belgelenmesiyle ödüllendirildi.

Pirelli, otomotiv dünyasında bu uyumu belgelenen ilk şirket oldu. ISO 20400, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğun Şirketin stratejilerine, organizasyon ve satın alma süreçlerine entegre edildiği tedarik zincirinin sürdürülebilir yönetimi konusunda en önemli uluslararası kuralları oluşturuyor.

Satın Alma Üst Yöneticisi Matteo Battaini, konuyla ilgili olarak: “Pirelli iş modelini Yüksek Değer yaratmaya odaklanarak ürün inovasyonu ve süreçlerin dijitalleştirilmesi üzerinde inşa etmiştir. Bu stratejiyi uygulayabilmek için sadece lider şirketleri tedarikçi olarak seçmek yetmiyor, her biriyle ortaklık ilişkisi de geliştirmeniz gerekiyor. İnovasyon, kalite, müşteri hizmetleri, ürün ve süreçlerin sürdürülebilirliği ve marka değerine özen göstermek gibi değerleri paylaşmaları büyük önem taşıyor. Giderek daha dinamikleşen pazar bağlamında maliyet rasyonalizasyonu, yeni teknolojilere uyum hızı ve sürdürülebilir yönetimde en iyi uygulamaların hayata geçirilmesi gibi hedeflerin de paylaşılması zorunlu oluyor. Bugün Pirelli’nin satın alması yaklaşık 10.000 tedarikçinin yönetimini gerektirirken 2017 harcamaları büyük ölçüde hammaddeler (%46) olmak üzere, hizmetler (%36), makine (%13) ve tüketim malzemeleri (%3) için toplam 3,2 milyar Euro oldu.”

Pirelli Tedarikçi Ödülleri 2018 kapsamında ödüle layık bulunan tedarikçiler şöyle:

Tekstil takviyeleri tedarikçisi Glanzstoff Sicrem Spa (İtalya), “Kalite” ve “Hız” kriterlerine göre ödüllendirildi. Şirket sadece sürdürülebilir tarım ve ormancılık yönetimi belgeli tesislerden sağladığı selüloz kullanarak rayon ürettiği için de prestijli ‘Sürdürülebilirlik Ödülü’ne layık görüldü.

Sentetik kauçuk tedarikçisi JSR Corporation (Japonya), “İnovasyon” ve “Hizmet Düzeyi” kriterlerine göre ödüle layık görüldü.

Doğal kauçuk tedarikçileri Thai Eastern Innovation Co., Ltd (Tayland), PT. Kirana Megatara Tbk (Endonezya) ve PT. Prasidha Aneka Niaga Tbk(Endonezya), “Kalite” ve “Hizmet Düzeyi” kriterlerine göre ödüllendirildi.

Lastik montaj ve yarı işlenmiş parça makineleri tedarikçisi VMI Holland (Hollanda), “Kalite” ve “Küresel Varlık” kriterlerine göre ödüllendirildi.

Entegre pazarlama ve iletişim ajansı MDM (İtalya), “Hız” ve “İnovasyon” kriterlerine göre ödüllendirildi.

İş Süreçleri Yönetim platformu ve ilgili danışmanlık hizmetleri sağlayıcısı APPIAN (ABD),“Hız” ve “İnovasyon” kriterlerine göre ödüllendirildi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Yeni yıla MAGical Night ile büyülü başlangıç
» Marka Konferansı, Gala Parti ile sona erdi
» Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Şair, Yazar İpek Ongun’un
» MARKA 2018 Gündem yarattı, 2019’un yol haritasını çizdi
» Tüketimin geleceği için işletme modelleri
» Yeni yıla mutlu ve huzurlu girmenin 10 yolu
» Kadın kurucusu olan girişimlere ilgi artıyor
» İyilik varsa umut var
» Dünyayı daha yaşanabilir yapıyorlar!
» Vuslat’ın 745. Yılında Suzidilâra Makamında Mevlevî Âyini
» Dünyanın en ünlü kadın otomobil vlogger’ı Vadistanbul’da
» MARKA 2018 Büyük coşkuyla bitti
» MARKA 2018’de Görkemli Kapanış
» Geleneksel çağrı merkezi zirvesinde sektöre ışık tuttu
» Eskişehir dünya kentleri ile zirve için yarışıyor
» Tüm dünya İstanbul’u konuşacak
» Toplumun yüzde yüzde 59’u, eşini sosyal medyada kontrol ediyor!
» Uluslararası ‘Şehirler için WRI Ross Ödülü’nün finalistleri arasında Eskişehir de var!
» Kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için ne yediğinize dikkat edin
» Karadeniz’in mistik ağacı Karayemiş belgesele konu oldu
» Randevu İstanbul 21. Yaşını kutladı
» Nlksoft bayiler toplantısı Gaziantep’te yapıldı
» GİLYA’dan stil sahibi hediyeler
» En iyi yılbaşı hediyesi kitaptır: Töz gibi
» Çocuklar ve aileleri içlerindeki ritmi keşfetti