Pazarcık’ta Ebru Yaşar depremi

20 Ağustos 2018 Pazartesi 10:00
12
14
16
18

Kahramanmaraş Pazarcık Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel Birinci Peynir Festivali'nde sahne alan ünlü sanatçı Ebru Yaşar, gündüz 4.8'lik depremle sallanıp korku dolu anlar yaşayan Kahramanmaraşlıların morallini yerine getirdi.

Otuz şarkıdan oluşan repertuvarı ile yaklaşık festival alanını hınca hınç dolduran 10.000 kişilik bir kalabalığın karşısına çıkan Yaşar, saatler öncesinden konser alanını dolduran müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı.

Öğleden sonra 4.8 lik depremle korku dolu anlar yaşayan Kahramanmaraşlıları ''Gündüz yaşadığınız deprem dolayısıyla hepinize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bende tam eşyalarımı yerleştirmiş, konser hazırlıklarına başlamıştım. İster istemez korkuyor insan. Tekrar geçmiş olsun. Allah beterinden sakınsın ve bu ülkeye zamansız acılar yaşatmasın.'' sözleri ile selamlayan başarılı sanatçı, seyirciler tarafından uzun uzun alkışlandı. Gündüz yaşanan depremin ardından gece de Ebru Yaşar şarkıları ile sallanan Pazarcık, festival alanına sığmayan kalabalığı ile Ebru Yaşar'ı tam anlamıyla bağrına bastı.

Modacı Semih Doğruer imzası taşıyan mavinin hakim olduğu tonlarda hazırlanan elbisesiyle güzelliğini perçinleyen ünlü şarkıcı ''Nasıl Uyuyorsun'' şarkısı ile başladığı konserinde bir ara küçük bir hayranını sahnesinde ağırlayan Ebru Yaşar, güçlü sesiyle kendisini büyülemeyi başaran hayranını ''Gelecekte benim veliahtım olabilirsin. Çok güçlü bir sesin var.'' sözleri ile kucakladı. Konser alanını dolduran hayranları ile bol bol öz çekim yapmayı da ihmal etmeyen Yaşar, sıcakkanlı tavırları ile herkesi kendisine hayran bıraktı.

Ben Ne yangınlar Gördüm, Gözlerimde Gece Oldu ve Helalim gibi parçalarıyla konser alanında duygusal bir rüzgar estiren Ebru Yaşar, kendisine eşlik eden binlerce kişilik koro eşliğinde sahnesinde devleşti. Duygu yüklü anların ardından hareketli şarkıları ile konser alanını dolduran Pazarcık halkını ayağa kaldıran Yaşar, ''Zamanımız olsa da sabaha kadar eğlenip halaylar çeksek. Yüzlerinizdeki tebessümü ve coşkuyu gördükçe elime mikrofonu aldığım güne, bana bu mesleği nasip eden Rabb'ime şükrediyorum. Böylesine büyük bir sevgiyi Allah her kuluna nasip etmez.'' ifadeleri ile mikrofonunu kenara bırakıp kendisini izlemeye gelen binlerce kişiyi alkışladı.

Konserinin son bölümünde engelli hayranları da tek tek dolaşıp onları sahnesinde ağırlayan başarılı sanatçı, gönülleri de fethetmeyi başardı.

Konser sonunda Pazarcık Belediye Başkanı Hamdi Bozdağ tarafından kendisine çiçek ve plaket takdim edilen Ebru Yaşar, sahneden alkışlar eşliğinde indi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Zuhal Olcay ve Mert Fırat birlikte aşk şarkıları soyleyecek
» Dünya bir günlüğüne daha iyi olabilir
» Sorma neden?
» ‘Damdaki Kemancı’ müzikali, yıldız oyuncularla yeni sezonda
» 1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali Carmina Burana ile sonlanıyor
» Yazdan kalma bir akşam
» Babylon yeni sezonu müzikseverlerle beraber açtı
» İstanbul modern sinema’da yakın temas
» “Benim müziğim her zaman Türkiye kokar”
» Harbiye’de Doğulu aşkı yağmur dinlemedi
» Ölümsüzlük Odası ilk kez sahnelendi
» Koruncuklar Keloğlan yeni masal filmini oyuncularıyla birlikte izledi
» Balenin yıldızları
» Filli Boya engellerin sanatla aşılmasına katkıda bulunuyor
» Açıkekran’danContemporary Istanbul’a ‘Sürpriz Ziyaret’
» Işık Ustası Horst P. Horst’un “Horst: Moda ve Portreler”
» Güler Sabancı: "Türkiye Japonya dostluğu bir dünya mirasını gün yüzüne çıkardı"
» TOSCA, 1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali Efes’te sahneleniyor…
» İrem Derici’den "Sabıka Kaydı"
» Sinema Burada
» Bir Hollywood yıldızı olarak “Belçim Bilgin”
» Engelsiz Filmler Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu
» 18. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin programı belli oldu!
» Red Bull Music Festival İstanbul’un üç yıldız ismi “Dost Meclisi”ne konuştu
» Birsen Tezer ve Aylin Aslım aynı sahnede