Müdavimler aşka geldi

27 Şubat 2018 Salı 19:00
12
14
16
18

Konuklarına farklı deneyimler yaşatmayı hedefleyen Suadiye’de bulunan La Mia Luce, müdavimlerinin ve cemiyet hayatından isimlerin katıldığı “Aşk’a Gel” etkinliği ile bir ilke imza attı. “Ospitalità Italiana” ödülü ile İstanbul'un en iyi İtalyan restoranı seçilen La Mia Luce, “Aşk Seni Bulur’’ kitabı ile dikkatleri çeken, gazeteci yazar Demet Cengiz'in konuşmacı olduğu davete ev sahipliği yaptı. Aşk ve ilişkiler üzerine interaktif sohbetlerin gerçekleştirildiği etkinlikte, Şimşek çiftinin yazara yaptığı sürpriz doğum günü de renkli anlara sahne oldu.

İtalya’nın kuzeyinden güneyine geleneksel İtalyan lezzetlerini misafirleriyle buluşturan, şık ambiyansı ile de kısa sürede Suadiye’nin en gözde mekanı haline gelen La Mia Luce’nin Aşk’a Gel davetinde, ‘’Aşk Seni Bulur’’ kitabıyla adından söz ettiren gazeteci – yazar Demet Cengiz’in aşk üzerine düşündüren tespitlerinin yer aldığı söyleşisi misafirler tarafından büyük beğeni topladı.

Anadolu Yakası’nın ödüllü İtalyan Restoranı La Mia Luce, gazeteci yazar Demet Cengiz’i konuk ederek, ‘’Aşk’a Gel’’ temalı düzenlediği davet ile bir ilke imza attı. Hayata ve aşka dair tespitlerin, Demet Cengiz’in kişisel deneyimleri ile eğlenceli bir sohbete dönüştüğü etkinlik, Berrin ve Kutlay Şimşek çiftinin ev sahipliğinde gerçekleşti. Davete; Hilal Ergenekon, Meliha Okur, Perihan Çakıroğlu, Ayşe Öğretmengil, Behice Bacanak, Işıl Ersoy, Mutlu Tönbekici ile mekanın iletişim danışmanı Öğretim görevlisi Hatice Kumalar katıldı.

Bir Kalbimiz Olduğunu Unutuyoruz

Aşk’a dair tespitlerini toplumların sosyo-kültürel yapıları, sencil ve bencil yaklaşımları üzerinden analizlerle paylaşan Demet Cengiz, “Kalbimiz olduğunu çoğu zaman unutuyoruz. Bir kalbimiz olduğunu 30 saniye hatırlayabilsek yeter. Aşk bana göre kimyasal bir heyecan, beynimizde hareket eden tüm hormonların aynı anda istilası gibi. Hatta aşk bana göre en güçlü duygu değil, aşktan daha güçlü duygular var, özellikle bağlılık gibi, korku gibi. Araştırmalar gösteriyor ki aşık olduğumuzda hastalanma riskimiz azalıyor, göz bebeklerimiz büyüyor, kimyamız değişiyor’’ şeklinde konuştu.

Özel Buluşmalar Gerçekleştirmeye Devam Edeceğiz

İş kadını Berrin Şimşek ve iş adamı Kutlay Şimşek’in sahibi olduğu La Mia Luceönümüzdeki dönemlerde de farklı etkinliklerle konuklarına unutulmaz deneyimler yaşatmaya hazırlanıyor.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Limak Sohbetleri’nin ikincisi Ankara’da yapıldı
» Maraton heyecanı Efes’te başladı
» Ahmet Ümit,D&R’da okurlarıyla buluştu
» AKUT Spor Snowboard Sporcularından 7 altın, 7 gümüş madalya
» TAİDER, Antalya’da Aile şirketleri ve sürdürülebilirliği konuştu
» Cep telefonu kullanırken 12 önemli öneri
» Profilo’dan şimdi de Türk Sineması’na tam destek
» El Bebek Gül Bebek Derneği, Prima’nın Desteğiyle Anne Uyum Bebek odasını açtı
» İrfan Değirmenci’den Distopik Bir Roman: Herlanda
» Doğal afetler tarımda milyarlarca dolar zarara yol açıyor; kuraklık en büyük sebep
» "Öteki’nin Gözüyle Hayata Bakmaya Ne Dersiniz?
» AKUT Sporcuları Roma Ultra Maratonu’nda
» Sibel Uyar “Gastronomi Turizmi’ne yönelmeliyiz”
» Eskişehir’in Perileri şampiyonluğa koşuyor
» Her kahvenin yanında su isteyin
» Kayalar Kimya’dan Dünya Kadınlar Günü’ne özel teraryum atölyesi
» Baharın habercisi çicekten bir festivale hazır olun
» Kelebeğin Dünyası 5 yaşında
» Mücevher’de Şubat ayında İsviçre lider oldu
» Geçmiş Ya Hiç Geçmezse?
» Şimdi festival zamanı!
» İlham perileri masal şatosu’nda
» Renklerin Ritmi
» Mehmet Güreli, Irmak Zileli ve Tuğçe Isıyel, Balat’ta okurlarıyla buluşuyor
» Dünyanın en stressiz şehirleri belli oldu