Merve Özbey emekliliğini mutfakta geçirecek

09 Kasım 2018 Cuma 11:00
12
14
16
18

Güzel şarkıcı Merve Özbey önceki gece Jolly Joker Vadistanbul 'da sevenleri ile buluştu.

Konser öncesinde kuliste heyecanını basın mensupları ile paylaşan başarılı sanatçı, yeni albümüyle ilgili tüyolar da verdi. Yılbaşının hemen ardından çıkarmayı planladığı yeni albümü için planlanandan fazla şarkı seçtiklerini bu yüzden albümünü ikiye böldüklerini dile getiren Özbey, ''Sevenlerim merak etmesin, bu sefer arayı fazla açmayacağız. Peş peşe iki albüm çıkaracağız.'' diyerek hayranlarına müjdeli haberi verdi. Yoğun konser programı dolayısıyla sadece hava limanlarında dinlenebildiğinin de altını çizerek ''Sizin aracılığınızla yetkililere sesleniyorum. Hava alanlarında yatacak bir yer olmasını rica ediyoruz.'' şeklinde özel bir istekte de bulunan Merve Özbey, herkesi tebessüm ettirdi. Öte yandan sahnelerden emekli olduğunda gastronomi ile ilgilenmek istediğini dile getiren Özbey, ''Evde güzel yemek yaptığımı söylerler. Tüm yemeklerde iddialıyım. Emekliliğimde küçük bir sahil kasabasında on beş yirmi masalık butik bir yer açma gibi hayallerim var. Nasip olur mu bilemem elbette.'' sözleri ile hayallerini basın mensupları ile paylaştı.

Röportajın ardından sahneye çıkan Özbey, kendisini dinlemeye gelenlere "Hoş geldiniz, perşembe gecesi beni yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim" diyerek programının startını verdi. Programının ilk bölümü için tercih ettiği krem rengi mini elbisesi ile dikkat çeken Merve Özbey, güzel sesi ile kulakların pasını silerken, duru güzelliği ve zarafeti ile de göz kamaştırdı.

"Vicdanın Affetsin" parçası sahnesinin açılışını yapan güzel şarkıcı, performansının ilk yarısında kendisini dinlemeye gelenlere adeta görsel bir şölen sundu. Sahnesine pop ağırlıklı şarkılarla başlayan Özbey, "Zannetmeyin ki hep pop söyleyeceğiz, birkaç şarkı sonra arabeske döneceğiz. Sezen Aksu'ya da, Ahmet Kaya'ya da, Selami Şahin'e de sırayla selam göndereceğiz." dedi. 

İkinci yarıya oyun havaları ile başlayan şarkıcı, kendisini dinlemeye gelen ve bir dönem vokalistliğini yaptığı Ferman Toprak'ı da sahnesine davet etti. "Ben yıllarca ona vokal yaptım, şimdi abimi kendi sahneme davet edince utandım biraz. Ama bu tür şarkıların üstadıdır o oynamaya devam! " diyerek sahneyi Toprak'a emanet etti. Sahneye çıkan Ferman Toprak, bir süre sonra müzikseverlerle buluşturacağı yeni single'ını ilk defa Merve Özbey'in sahne aldığı Jolly Joker Vadistanbul'da seslendirerek Özbey'e farklı ve beklenmedik bir jest yaptı. Bir ara kendisini Ferman Toprak'ın şarkılarına kaptıran güzel sanatçı eline aldığı tesbihle birlikte arabesk ezgilere eşlik etti. Bir ara konserine gelen bir hayranını sahneye davet ederek onunla sahnede halayda çeken Merve Özbey, sempatik tavırları ile de ilgi odağı oldu. Performansının ikinci bölümünde kırmızı bir elbise tercih eden Merve Özbey, muhteşem geceyi Yıldız Tilbe'nin "Delikanlım" şarkısı ile sonlandırdı.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Festivalin başrolünde sinema dans var
» Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi fotoğraf tarihi üzerine konferans gerçekleştirecek
» Yazlık sinemalara yolculuk
» Fransız Piyanist Lucas Debargue İş Sanat Konser Salonu’nda
» ‘Meçhul Paşa’ ünlü isimlerin yoğun ilgisiyle yeni sezona merhaba dedi
» “Kadın Dilinden Masallar”
» Çağan Irmak’tan ‘Bizi Hatırla’’
» ‘Sorular sordurmak üzere yapılmış bir film’’
» “Kalbi Sanat İçin Atanlar”
» Uzlaşma
» Fabrikadan yükselen müzik
» “Dali’nin Kadınları” Kapalı gişe...
» Klasik müziğin yıldızları gençler için çalıyor
» Sibel Can ‘Yeni Aşkım’
» ‘Bizim Hikayemiz’
» ‘Bir gencin kendisi gibi davranma arzusu’
» ‘Herhangi bir hedef kitlesi gözetmedim’
» “Çakallarla Dans 5 ”den rekor açılış
» Nuri Bilge Ceylan
» “Kış Masalları”
» "Çocukça Tiyatro" Başladı
» Atatürk 80. Ölüm Yıldönümünde Muğla’da büyük bir özlemle anıldı
» Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi
» ‘Pişti’ye yoğun ilgi
» İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin MÖTBE Konserleri