Madame Tussauds İstanbul’un en yeni yesi Murat Boz!

28 Eylül 2017 Perşembe 18:00
12
14
16
18

Dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds, Türkiye’nin ve dünyanın birbirinden ünlü isimlerinin balmumundan yapılmış figürlerine bir yenisini daha ekliyor. Uzun süren seçim aşamasının ardından yeni figür için belirlenen sanatçı Murat Boz oldu. Figürü için hazırlıklara başlanan ve yaklaşık 3 saat süren titiz bir çalışmayla 250 farklı açıdan ölçüsü alınan ünlü sanatçının heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okundu.

250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip balmumu müzesi Madame Tussauds İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında yer alan 2 bin metrekarelik alanında sunduğu eğlenceli ve interaktif eğlenceyi yeni figürü Murat Boz ile sürdürecek. Albümleri ile milyonlara ulaşan, yer aldığı sinema filmleriyle ve televizyon programlarıyla Türkiye’nin en sevilen sanatçıları arasında yer alan Murat Boz’un figürü için yaklaşık 3 saat süren ve 250 farklı ölçünün alındığı bir ön çalışma yapıldı. Figürün yapımına ölçü alımının tamamlanmasıyla birlikte Londra’daki Madame Tussauds stüdyosunda devam edilecek.

Sadece kaş, saç ve kirpikler 5 haftada tamamlanıyor

Detaylı ölçü alınırken sanatçının seçtiği duruşla birlikte saç ve göz rengi referansları, giyeceği kostüm detayları ve aksesuarlar da belirlendi. Sadece kaş, saç ve kirpikler içingerçek saç tellerinin tek tek ekilmesiyle yapılacak figür, dişçilikte kullanılan malzemelerle hazırlanan özel dişler, birçok farklı aşamadan geçirilerek belirlenen doğru ten renginin yağlı boya ile tutturulması gibi zorlu ve uzun saatler alan ayrıntılı çalışmalar gerektirecek. Figürün tamamlandıktan sonraki bakımları ise günlük olarak Madame Tussauds İstanbul sanatçıları tarafından sürdürülüyor olacak. Saçların bakımından kıyafetlerin kuru temizlemesine ya da makyaj ve dövmelerin baştan boyanmasına kadar tüm süreçler her gün düzenli olarak yapılırken sanatçının figürü merkezde ziyaretçileri için hazır hale getirilecek.

“Figürümü görmek için sabırsızlanıyorum”

Hazırlık çalışmalarında oldukça mutlu olduğu gözlenen ve esprileriyle davetlilere keyifli anlar yaşatan Murat Boz, “Madame Tussauds’da figürümün sergilenecek olması beni gururlandırıyor. Madame Tussauds'dan gelen teklifi keyifle kabul ettim. Bu müzede bulunmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünürken büyük bir ailenin en yeni üyesi olarak kendimi dışarıdan görmek çok ilginç bir deneyim olacak. Ölçüm çalışmaları süresince hem çok eğlendim, hem de bu denli detaylı ve titiz çalışmanın sonucunda çıkacak figürümü görmek için büyük bir heyecan duydum. ” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» L’Oréal’in Türkiye ve UNESCO 2018’in bilim kadınları
» The North Face küresel bir harekete imza atıyor: “New Explorers”
» Hasan Akbaş “AutoShow26 çok büyük bir aile” Wolt 42 hizmete açıldı
» Troya devam ediyor
» Paranızı online yönetmenin 9 güvenli yolu
» Finansal krizleri yanlış anlamak
» "Benimde artık bir Türk kız kardeşim var!" Sarah Jio
» "Benimde artık bir Türk kız kardeşim var!" Sarah Jio
» Özgecan Kadınlar Basketbol turnuvası başladı
» Diyabetli çocuklar sporla engelleri aştı farkındalık için ünlülerle basketbol oynadı
» Körfez Festivali’nde ödül gecesi
» Yayaların günü
» Çinlilerin midesine yolculuk
» Hem kendiniz hem de çocuklarınız için “İyi Bakteriler”in önemini biliyor musunuz?
» Cam kumbaralar Mersin’de
» AKUT Spor Kulübü Sporcusu Birgül Erken Türkiye 2.si oldu
» Bursa inciri Uzakdoğu pazarında
» Mor menekşeler
» İşte benim Zeki Müren
» Yasemin Şefik ile İki Koltuk’ta Özge Ulusoy yeni aşkını anlattı!
» Hayko Cepkin, Lipton Migros işbirliği ve TOG desteği ile "Rengarenk Okullar" projesi çocukların hayatını renklendiriyor
» Biz Evde Yokuz: "Yeni Yerler Görmekten Büyük Keyif Alıyoruz"
» Gaziantep’in Uluslararası Festivali’ne “Çok Güzel” Destek
» Emlağın En’leri Ödüllerini kazananlar belli oldu
» 13. Contemporary Istanbul, ön izlemede 11 bin 500’ünüzerinde davetliyi ağırladı