Madame Tussauds İstanbul’un en yeni yesi Murat Boz!

28 Eylül 2017 Perşembe 18:00
12
14
16
18

Dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds, Türkiye’nin ve dünyanın birbirinden ünlü isimlerinin balmumundan yapılmış figürlerine bir yenisini daha ekliyor. Uzun süren seçim aşamasının ardından yeni figür için belirlenen sanatçı Murat Boz oldu. Figürü için hazırlıklara başlanan ve yaklaşık 3 saat süren titiz bir çalışmayla 250 farklı açıdan ölçüsü alınan ünlü sanatçının heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okundu.

250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip balmumu müzesi Madame Tussauds İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında yer alan 2 bin metrekarelik alanında sunduğu eğlenceli ve interaktif eğlenceyi yeni figürü Murat Boz ile sürdürecek. Albümleri ile milyonlara ulaşan, yer aldığı sinema filmleriyle ve televizyon programlarıyla Türkiye’nin en sevilen sanatçıları arasında yer alan Murat Boz’un figürü için yaklaşık 3 saat süren ve 250 farklı ölçünün alındığı bir ön çalışma yapıldı. Figürün yapımına ölçü alımının tamamlanmasıyla birlikte Londra’daki Madame Tussauds stüdyosunda devam edilecek.

Sadece kaş, saç ve kirpikler 5 haftada tamamlanıyor

Detaylı ölçü alınırken sanatçının seçtiği duruşla birlikte saç ve göz rengi referansları, giyeceği kostüm detayları ve aksesuarlar da belirlendi. Sadece kaş, saç ve kirpikler içingerçek saç tellerinin tek tek ekilmesiyle yapılacak figür, dişçilikte kullanılan malzemelerle hazırlanan özel dişler, birçok farklı aşamadan geçirilerek belirlenen doğru ten renginin yağlı boya ile tutturulması gibi zorlu ve uzun saatler alan ayrıntılı çalışmalar gerektirecek. Figürün tamamlandıktan sonraki bakımları ise günlük olarak Madame Tussauds İstanbul sanatçıları tarafından sürdürülüyor olacak. Saçların bakımından kıyafetlerin kuru temizlemesine ya da makyaj ve dövmelerin baştan boyanmasına kadar tüm süreçler her gün düzenli olarak yapılırken sanatçının figürü merkezde ziyaretçileri için hazır hale getirilecek.

“Figürümü görmek için sabırsızlanıyorum”

Hazırlık çalışmalarında oldukça mutlu olduğu gözlenen ve esprileriyle davetlilere keyifli anlar yaşatan Murat Boz, “Madame Tussauds’da figürümün sergilenecek olması beni gururlandırıyor. Madame Tussauds'dan gelen teklifi keyifle kabul ettim. Bu müzede bulunmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünürken büyük bir ailenin en yeni üyesi olarak kendimi dışarıdan görmek çok ilginç bir deneyim olacak. Ölçüm çalışmaları süresince hem çok eğlendim, hem de bu denli detaylı ve titiz çalışmanın sonucunda çıkacak figürümü görmek için büyük bir heyecan duydum. ” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Sıfırdan başlayıp efsane olmak
» Sema Uyar; “Kadınsız Demokrasi olmaz”
» Doldu taştı
» Google Chrome kullanıcılarına ESET koruması
» 2018’de bizi bekleyen vergi düzenlemeleri neler?
» Cemiyetin Normandiya çıkarması
» Bir geceliğine çocuk olmak
» 50 milyar dolarlık pazar buluşması gerçekleşti
» Antalya, Gloria Ironman 70.3 Turkey için binlerce sporcuya ve spor severe ev sahipliği yaptı
» L’Oréal Türkiye; "Daha İyi Bir Yaşam İçin Güzellik” Genç kadınlara eğitim olanağı sağlayıyor
» Oyun severleri gelecekte bekleyen 5 gelişme
» Gaziantep’e hayran kaldılar
» Demet Şener haberleri asılsızdır!
» Mersin Büyükşehir Belediyesinden Kadın çiftçilere destek
» İşyerinde psikolojik baskı yapan yöneticiye tazminat cezası!
» Kahraman Bakkal artık Zincir Süpermarketler’e karşı dayanamaz oldu
» Dünyaca Ünlü Stratejist Türkiye’de
» Kate Hudson,’Watch Hunger Stop’’ u bir kez daha destekliyor
» Kuyrukta bekletilen müşteri daha fazla harcıyor
» Mr. No’ya Kristal Elma’dan ödül
» Anadolu Efes’e “Yılın Markası” ödülü
» Ayvalık Rahmi M. Koç Müzesi’ne 9 Ayda 100 Bin ziyaretçi
» 44. Pantene Altın Kelebek ödülleri için geri sayım başladı
» İyi ki doğdun Deniz!
» İzmir Açık Teşvik Kupası Yelken Yarışları