Kent Enstütsünden Üniversiteye

07 Eylül 2017 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü Gençlik Merkezlerinin 177 öğrencisi YGS ve LYS’de başarılı olarak çeşitli üniversitelere yerleşti. Her yıl giderek daha fazla çocuk ve gence ‘Kent Evleri’ ve ‘Gençlik Merkezleri’ ile eğitim veren Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü, bu yıl 50 bin öğrenciye ulaşmayı hedefledi. Geçen yıl 44 bin öğrenciye Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı eğitim verilip önümüzdeki sezon için hazırlıklarını tamamlayarak kayıtlara başladı. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, eğitimde fırsat eşitliğini amaçladıklarını ve yeni eğitim yılı ile birlikte kurslara başlanacağını açıkladı.

ÜNİVERSİTELİ OLDULAR

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Avcılar’daki gençlerin okullarında gördükleri eğitimin yanı sıra destek kurslarına ve ilgi duydukları alanlarda kendilerini her anlamda geliştirebildiğini söyledi. Başkan Dr. Handan Toprak Benli konu ile ilgili açıklamasında: “YGS/LYS hazırlık grubu öğrencileri Denizköşkler Gençlik Merkezi ve Firuzköy Gençlik Merkezi’nde eğitim aldı. 2016-17 Eğitim öğretim döneminde faaliyete geçen Gençlik Merkezlerimizde derslerimiz 8 Ekim 2016 tarihinde başladı, 10 Haziran 2017 tarihinde sona erdi. 8 ayda, haftanın 4 günü eğitim alan ve hazırlandıkları bölümlere göre ‘sayısal’ ‘sözel’ ve ‘eşit ağırlık’ sınıflarına ayrılan YGS/LYS hazırlık grubu öğrencilerimize konu anlatım, soru bankaları, modüler kitaplar, deneme sınavları ve konu testleri Belediyemiz tarafından hediye edilmiştir. Her iki merkezimizde de toplam 313 öğrenci sınava hazırlanmış olup 177 öğrencimiz istediği bölümlere yerleşmiştir. Bu yıl da öğrencilerimiz ve ailelerimizin yanında olmaya eğitim alanında destek vermeye devam edeceğiz. Çocuk ve gençlerimizi kurslarımıza bekliyoruz." dedi.

HER ALANDA KURS

 Bu yıl Avcılar Belediyesi’nin kent evleri ve gençlik merkezlerinde YGS/LYS hazırlık grubu öğrencilerine destek kursları verilmesine devam edilecek. Bunun yanı sıra bilgisayar işletmenliği, bilgisayarlı muhasebe, web tasarım, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği koro, halk oyunları, modern dans, tiyatro ve drama, heykel, gitar, kukla, resim, bilim atölyesi, giysi tasarımı, karikatür, hip hop, işaret dili, zumba, el işi kurdela, bale, Bulgarca, Almanca, İngilizce, Matematik, bağlama, şan, keman, Latin dansları, sirtaki, oryantal alanlarında açılacak kurslar için kayıtlar başladığını duyurdu.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bir gün herkesin kitabı olacak: Self Buplıshıng
» Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü skandala el koydu, aralıkta burs sınavına yasak geldi
» Kültür Koleji Nobel Ödül Törenine misafir oldular
» Bursa’da Eğitimde skandal!
» “Hayallerin Gücü Adına”
» Bu okuldan çok iş çıkar!
» Eskişehirli çocuklara İsveç modeli yaratıcı yazma atölyesi
» Oyun oynayan öğrencinin bilgiyi hatırlama oranı yüzde 90
» Ödüllü kitap raflarda!
» Nevşin Mengü: Etkili bir sunum için hedef kitlenizi iyi belirleyin
» Sevdiğin birini kurtarmak için ne kadar ileri gidersin?
» YEKÜV 25. Yılını özel bir Gala ile kutladı
» “Eğitimsiz bir toplumun gelişmesi mümkün değildir”
» İstanbul Bilgi Üniversitesi yayınlarından çıkan ‘Kadınsız Kentler’e Sedat Simavi ödülü
» Kitapların teknolojiyle sınavı
» SabitFikir yılın "öne çıkan" 50 romanı listesini açıkladı
» Lüks Gen kitabı
» Dikkat dağınıklığı sosyal proje olmalı
» Çinli Öğretmenler İçin öğretmenler günü düzenlendi
» Eyvah Yeni Sınav Sistemi! Şimdi ne yapacağım?
» Türkiye’nin en çok kitap okuyan illeri belli oldu
» “Yazlar da Geçer”
» Yeni sınav sistemine 7 öneri
» Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası: Dünyanın en iyi tasarlanan 10 okulu arasına girdi
» Türkiye Son 6 ayda ne okudu?