Kent Enstütsünden Üniversiteye

07 Eylül 2017 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü Gençlik Merkezlerinin 177 öğrencisi YGS ve LYS’de başarılı olarak çeşitli üniversitelere yerleşti. Her yıl giderek daha fazla çocuk ve gence ‘Kent Evleri’ ve ‘Gençlik Merkezleri’ ile eğitim veren Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü, bu yıl 50 bin öğrenciye ulaşmayı hedefledi. Geçen yıl 44 bin öğrenciye Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı eğitim verilip önümüzdeki sezon için hazırlıklarını tamamlayarak kayıtlara başladı. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, eğitimde fırsat eşitliğini amaçladıklarını ve yeni eğitim yılı ile birlikte kurslara başlanacağını açıkladı.

ÜNİVERSİTELİ OLDULAR

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Avcılar’daki gençlerin okullarında gördükleri eğitimin yanı sıra destek kurslarına ve ilgi duydukları alanlarda kendilerini her anlamda geliştirebildiğini söyledi. Başkan Dr. Handan Toprak Benli konu ile ilgili açıklamasında: “YGS/LYS hazırlık grubu öğrencileri Denizköşkler Gençlik Merkezi ve Firuzköy Gençlik Merkezi’nde eğitim aldı. 2016-17 Eğitim öğretim döneminde faaliyete geçen Gençlik Merkezlerimizde derslerimiz 8 Ekim 2016 tarihinde başladı, 10 Haziran 2017 tarihinde sona erdi. 8 ayda, haftanın 4 günü eğitim alan ve hazırlandıkları bölümlere göre ‘sayısal’ ‘sözel’ ve ‘eşit ağırlık’ sınıflarına ayrılan YGS/LYS hazırlık grubu öğrencilerimize konu anlatım, soru bankaları, modüler kitaplar, deneme sınavları ve konu testleri Belediyemiz tarafından hediye edilmiştir. Her iki merkezimizde de toplam 313 öğrenci sınava hazırlanmış olup 177 öğrencimiz istediği bölümlere yerleşmiştir. Bu yıl da öğrencilerimiz ve ailelerimizin yanında olmaya eğitim alanında destek vermeye devam edeceğiz. Çocuk ve gençlerimizi kurslarımıza bekliyoruz." dedi.

HER ALANDA KURS

 Bu yıl Avcılar Belediyesi’nin kent evleri ve gençlik merkezlerinde YGS/LYS hazırlık grubu öğrencilerine destek kursları verilmesine devam edilecek. Bunun yanı sıra bilgisayar işletmenliği, bilgisayarlı muhasebe, web tasarım, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği koro, halk oyunları, modern dans, tiyatro ve drama, heykel, gitar, kukla, resim, bilim atölyesi, giysi tasarımı, karikatür, hip hop, işaret dili, zumba, el işi kurdela, bale, Bulgarca, Almanca, İngilizce, Matematik, bağlama, şan, keman, Latin dansları, sirtaki, oryantal alanlarında açılacak kurslar için kayıtlar başladığını duyurdu.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» "Meslek Liselerinde STEM Eğitimi ve Sanayi 4.0 Farkındalığının Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü" imzalandı
» Çocukların dil becerisini geliştirmek için birlikte okumak şart!
» Robert birincisi Nazlı Uğur Köylüoğlu Stanford’a gidiyor
» Dedem nerede?
» TEGV’de yaz etkinlikleri başlıyor!
» Yaz tatilinde kitap okuma keyfi
» Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi’nden, Yaz Okulu
» Genç Muhendislerin Bitirme Projeleri Poster Sergisi’
» Karneler alındı, online oyunlara daha fazla dikkat etme zamanı
» Okan Koleji’nden Çince yaz kampı
» Tatil heyecanı
» Yaz tatilinde çocukları ekrandan uzaklaştırmak için yapılması gerekenler
» TEGV için koştu, 5500 çocuk için ipi göğüsledi!
» Çocukların zekası yapbozla gelişiyor
» Koç Üniversitesi’nden yeni kitap
» Türkiye en çok yazın kitap okuyor, en çok tercih edilen tür ise roman
» Nice Cemre’ler için bayram bağışlarınız Darüşşafaka’ya
» Koç Üniversiteasi’nden yeni bir kitap
» TEGV’li anneler sertifikalarını aldı
» "Su Kaşifleri" projesi Su Festivali düzenlendi.
» Peynir Çiceği Derneği Gündoğan Çocuk Atölyesi açıldı
» Sarayköy Belediyesi’nin spor okullarında seçildiler, Denizli’yi temsil edecekler
» Koç Üniversitesi’nden yeni kitap
» Boğaziçi Üniversitesi Lise Öğrencilerini Berkeley’e götürüyor
» GKV’li Nurhan Karaca Resim Sergisi heyecanı