KalDer 27.Kalite Kongresi ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’

11 Ekim 2018 Perşembe 12:00
12
14
16
18

13 -14 KASIM’DA ZORLU PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN 27. KALİTE KONGRESİ’NİN BU YILKİ TEMASI: SÜRDÜRÜLEBİLİR ORTAK GELECEK

ECZACIBAŞI HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI BÜLENT ECZACIBAŞI, TÜSİAD BAŞKANI EROL BİLECİK, AKTÖR HALİT ERGENÇ VE 40’I AŞKIN SEÇKİN İSİM AVRUPA’NIN EN ETKİN YÖNETİM KONGRESİ’NDE BULUŞACAK. 

DEV ORGANİZASYON 26.’SI GERÇEKLEŞTİRİLECEK TÜRKİYE MÜKEMMELLİK ÖDÜLLERİ TÖRENİ İLE SON BULACAK. 

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl 27.’si gerçekleştirilecek olan Kalite Kongresi için geri sayım başladı. ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ teması ile 13-14 Kasım 2018 tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek kongre iş, bilim, akademi, sanat ve medya dünyasının birbirinden değerli isimlerini bir araya getirecek. KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, EFQM CEO’su Leon Tossaint’in açılış konuşmalarını yapacağı kongrenin bu yılki sanatçı konuğu ise Aktör Halit Ergenç olacak. 

İş dünyasının saygın kuruluşu TÜSİAD’ın destek verdiği kongre iki gün sürecek ve 3 bin kişiyi ağırlayacak. Dev organizasyon 26.’sı gerçekleştirilecek, ülkemizin ve iş dünyasının en prestijli ödüllerinden Türkiye Mükemmellik Ödülleri Töreni ile son bulacak. 

BUKET EMİNOĞLU PİLAVCI: “UMUTLA YÖNETMEMİZ GEREKEN BİR GELECEK VAR”

27 yıldır istikrar ve kararlılıkla düzenlenen Kalite Kongresi’nin sadece ülkemizin değil dünyanın önemli paylaşım platformlarından biri haline geldiğini ifade eden KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, kongrenin KalDer’in dönüşüme liderlik etme vizyonunun önemli bir parçası olduğunu vurguladı. Buket Eminoğlu Pilavcı, kongre ile ilgili şunları söyledi: “Şüphesiz hepimiz sürdürülebilir bir ekonomi hedefliyoruz. Bu alanda pek çok yatırım yapıyor, farkındalık yaratıyoruz. Peki attığımız bu adımların doğruluğunu ne kadar tartışıyor ve biliyoruz? Gündem haline getirdiğimiz sürdürülebilirliği başarılı şekilde uygulayabiliyor muyuz? Sorular çok karmaşık ve karşımızda pek çok güçlük var. Bilgi teknolojilerinde birbiri ardına yaşanan devrimler, dev göç dalgaları, savaşlar, susuzluk, yiyecek kıtlığı, hızla küreselleşen ekonomi daha önce hiç görülmemiş ölçüde birbirimize bağlı olduğumuzu gösteriyor. Fakat insani kalkınma ve çevre ne durumda olursa olsun umutla yönetmemiz gereken uzun bir gelecek var. İşte bu geleceği şekillendirecek paydaşlar ile sınırlı bir dünyanın tüm insanlığa nasıl yeterli olabileceğini tartışacağız. 40’ı aşkın konuşmacının katılacağı sempozyumu, ikinci günün sonunda Türkiye Mükemmellik Ödülleri ile de taçlandıracağız.” 

OTURUM BAŞLIKLARI 

21. Yüzyılın Ekonomisi, İklimle Kim Oynuyor?, Bilim İnsanı Gibi Düşünmek, Hedefimiz 16 Artı 1, Enerjide Neredeyiz?, Şehrinizi Nasıl Alırsınız?, Geleceğe Taşıyan Teknoloji, Gençler Yapmış, Eğitimin Değişen Yüzü, Yönetim Kadının Hakkıdır, KOBİ’lerde Yönetim Kalitesi ve Kurumsallaşma, Doğanın Geleceği. 

KONUŞMACILAR 

 

Ali Gizer (Araştırma ve Sürdürülebilirlik Danışmanı), Ali Eroğlu (TÜRKONFED Başkan Yardımcısı & Koppert İcra Kurulu Başkanı), Ali Kındap (Zorlu Enerji Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdürü), Atalay Hüryaşar (Girişimci), Aytül Erçil (Vispera Kurucu Ortağı ve CEO’su), Batu Aksoy (TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & Turcas Petrol A.Ş. CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi), Buket Eminoğlu Pilavcı (KalDer Yönetim Kurulu Başkanı), Bülent Eczacıbaşı (Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Cem Seymen (CNNTürk Ekonomi Editörü), Değer Saygın (Shura Enerji Dönüşüm Merkezi Direktörü), Deniz Bayramoğlu (CNNTürk Televizyon Programcısı), Deniz Ataç (TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı), Duygu Yılmaz (BIOLIVE Kurucu Ortağı) Ece Çiftçi (Sosyalben Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı), Emre Alettin Keskin (Hayalgücü Merkezi Kurucusu & Eğitimci), Engin Ayaz (Atölye Kurucu Ortağı, Tasarım Direktörü), Dr. Erdem Erikçi (Tarla İO Kurucu ve Araştırma Geliştirme Lideri), Erol Bilecik (TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı), Dr. Erkan Tozluyurt (YANINDAYIZ Derneği Yönetim Kurulu Üyesi), Gianluca Mule (EFQM COO’su), Gülin Yücel (Brika, Sürdürülebilirlik Danışmanı), Prof. Dr. Gündüz Ulusoy (Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi), Hakan Akben (Stratejik Pazarlama ve Teknoloji Trendleri Danışmanı), Prof. Dr. Hakan Ürey (Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği), Halit Ergenç (Aktör), Haydar Yenigün (Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü), Prof. Dr. İsmail Çakmak (Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi), Dr. İzel Levi Coşkun (Mazars Denge CEO’su & Sürdürülebilirlik Elçisi), Kerem Deveci (Deveci Tech Kurucusu), Kıvanç Zaimler (Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı), Kutluhan Taşkın (TC Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Ekonomik Modelleme ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdür Vekili), Prof. Dr. Levent Kurnaz (Boğaziçi Üniversitesi İklim Bilimci), Leon Tossaint (EFQM CEO’su), Marion Macdonald (Ogilyv, Health & Wellness Global Leader), Meliha Okur (Gazeteci, Yazar, Ekonomist), Mine Ekinci (KODA Genel Koordinatörü), M. Serdar Kuzuloğlu (Trend Avcısı, Bilgi Bulaştırıcısı), Nur Ger (YANINDAYIZ Derneği Başkanı), Prof. Dr. Özgür Demirtaş (Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı, Ekonomist), Pelin Rodoplu (UNDP BM Kalkınma Programı Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme Portföy Yöneticisi), Refik Gülbahar (Denge Kimya Genel Müdür Yardımcısı),  Sanem Oktar (KAGİDER Başkanı), Şule Yücebıyık (Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü), Tuğba Ağaçayak (İstanbul Politikalar Merkezi Araştırmacısı), Tunç Soyer (Seferihisar Belediye Başkanı), Tülin Akın (Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Kurucusu, Sosyal Girişimci), Doç. Ufuk Akçiğit (The University Chicago, Ekonomi Bölümü), Ufuk Tarhan (Fütürist, Ekonomist, Dijital Ajans Başkanı), Umutcan Duman (Evreka CEO’su CO-Founder)

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Periler çok mutlu
» Görsel Dünyada, ‘Kadın Evde, Erkek Her Yerde’
» Aston Martin’in ilk ’suv’u ’DBX’ sahneye çıkmaya hazırlanıyor
» İngiliz efsane Aston Martin’in hikayesi…. Since 1913!
» Kafkas rüzgarı İzmir’de esecek
» Odunpazarı’nda çocuklar deneyerek öğreniyor
» İstanbul Boğazı’nın 60 ‘incisi’ alıcı bekliyor
» Şişecam Topluluğu 6 milyar cam şişeye eşdeğer atığı geri dönüşüme kazandırdı
» Sahneden kadına şiddeti lanetledi
» Dünyaca ünlü yıldızlar 2019 Pırellı takvimi galasında buluştu
» Visa UEFA Kadınlar Futbolu ana sponsoru oldu
» Neslihan Atagül Doğulu, Yıldızı Parlayanlar ile buluştu
» Avukat Özce Öztürk Boğa: “Kadınlar haklarını bilmeli”
» ’Altın Kalpli’ Kadınlar şehit çocuklarını unutmadı
» "Koçtaş kampüs" Açıldı
» Avrupa Bisiklet Rotası Ağı Çalıştayı ’Fuar İzmir’de yapıldı
» Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nde sosyalbenli çocuklar bir arada
» Bağbaşı Yaylası’na mevsimin ilk karı düştü
» TÜSİAD Yönetim Kurulu Anıtkabir’i ziyaret etti
» Dünya Fütüristleri arasında bir Türk Kadını: Ufuk Tarhan
» Denizli’nin başarılı kadınları öğrencilerle buluştu
» “Bu proje İzmir’in önünü açacak”
» Müren Balığı hakkında merak edilen gerçekler…
» Şevval Sam Yılbaşı Gecesi Hilton Istanbul Maslak’ta
» “Atatürk’e ve Cumhuriyet’e dört elle sarılalım”