KAGİDER Birleşmiş Milletler Ziyaretleri - CSW 62

27 Mart 2018 Salı 08:00
12
14
16
18

Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi'nin Özel Danışman Statüsü bulunan KAGİDER 2011 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu toplantıları kapsamında New York'ta bulunuyor ve Türkiye'den bir iyi uygulama örneği projesini sunuyor.

Birleşmiş Milletler 62’inci Kadının Statüsü Komisyonu toplantıları bu yıl “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanmasında Çıkan Fırsatlar ve Yaşanan Zorluklar ile Kırsaldaki Kadınların Güçlendirilmesi” ana teması ile gerçekleştirildi. Toplantılar kapsamında kadınlar ve kız çocukları açısından sürdürülebilir kalkınma hedefleri uygulanmasında elde edilen başarılar ve yaşanan zorlukların ele alındığı oturumlar düzenlendi.

Bu yıl kuvvetli bir KAGİDER heyeti ile New York'taydık. 21 kişilik KAGİDER heyetinde, heyeti daha güçlendiren 2 KAGİDER Başkanı Gülseren Onanç ve Gülden Türktan vardı. Biz dünümüzle bugünümüzle daha da güçlü olarak KAGİDER'i New York'ta ulusal ve uluslararası organizasyonlarda temsil ettik. KAGİDER Başkan Yardımcıları; Emine Erdem ve Zehra Güngör, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fisun Usta, Seçil Şendağ, Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu, Meryem Salman, Meral Varuy ve Üyelerimiz Ayşegül Özsan, Sevginar Baştekin, Gülin Baştekin, Nuran Evrensel, Serpil Koyuncu, Nevşah Karamehmet, Tülin Yazıcı güçlü KAGİDER heyetini oluşturdular. Sunumunu yaptığımız projenin Danone ekibinden düş ortakları Danone Türkiye Entegrasyonu ve Danone Su Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu, Danone Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Pınar Çanakçı, Danone Türkiye Yetenek Yönetimi Müdürü İrem Önal da bizimleydi.

Her yıl olduğu gibi ilk olarak T.C. New York Başkonsolosu Ertan Yalçın'ı makamında ziyaret ettik. KAGİDER'in Kadının Statüsü Komisyonu Toplantıları kapsamında bu yıl iyi uygulama örneği olarak sunduğu İyi ki Annem Çalışıyor araştırma sonuçlarının detaylarını kendisiyle paylaştık. KAGİDER Üyeleri kendi işlerini ve daha önce kendisiyle tanışan üyelerimiz de işlerindeki yeni gelişmeleri Sayın Başkonsolosla paylaştı.

62. Kadının Statüsü Komisyonu toplantıları kapsamında T.C. New York Başkonsolosluğu ev sahipliğinde düzenlediğimiz basın toplantısında Danone yetkilileriyle birlikte “İyi ki Annem Çalışıyor” araştırma ve kampanya sonuçlarıyla ilgili basına bilgi verdik, 13 Mart 2018’de düzenlenen KAGİDER paneline davette bulunduk.

MÜSİAD USA- KADEM işbirliğinde düzenlenen World Women Summit düzenlendi. KADEM ve MÜSİAD USA toplantısına KAGİDER heyeti davetliydi, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya da katıldığı bu toplantıda izleyici olarak bulunduk.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda, Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının koordinasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Kadın Danışma Konseyinin katkılarıyla düzenlenen "Kadınlar, Göç ve Mülteci Krizi" başlıklı yan etkinliğine katıldık.

 

KAGİDER ve Danone işbirliğinde hayata geçirilen İyi ki Annem Çalışıyor araştırmasının sonuçlarını Birleşmiş Milletler 62. Kadının Statüsü Komisyonu toplantıları kapsamında Church Center’dan düzenlenen yan etkinlikle diğer ülkelere örnek olarak sunuldu. Çalışan annelerin iş hayatlarına devam etmesiyle kendileri ve aileleri için yaratacakları değer konusunda toplumsal farkındalık oluşturmayı hedefleyen proje, farklı ülkelerin temsilcilerinden tam not aldı. Panelde UNWomen New York Başkanı Mary Luke ana tema konuşmacısı olarak yer aldı.

Etkinliğin devamında, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ile Danone Türkiye Entegrasyonu ve Danone Su Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu proje kapsamında yapılan ve kadınların iş yaşamını bıraktıktan sonra yaşadıklarına odaklanan “Çalışan Annelerin İşe Dönüşü Araştırması”nın sonuçlarını aktardı. KAGİDER Başkanı Sanem Oktar konuşmasında şunları dile getirdi: “Bu proje ile kadınların çalışarak kendileri ve aileleri için yarattıkları katma değer konusunda farkındalık yaratmayı, çalışmayı bırakmış anneleri cesaretlendirmeyi ve çalışan anneleri de vicdan azabı çekmeden iş hayatında tutmayı hedefliyoruz. Çünkü yapılan araştırmalardan biliyoruz ki çalışan anne mutlu bir anne, onun eşi mutlu bir baba, çocuğu ise mutlu bir çocuk oluyor. Ayrıca kadının ekonomik gücü ve özgüveni artıyor, sonuçta ailenin gelir ve yaşam düzeyi yükseliyor.” Çalışan kadınların %40’ının hamilelikle beraber iş hayatını bıraktığını ifade eden Oktar kadınları iş yaşamında tutmak için hem kamunun hem de özel sektörün payına düşen sorumlulukları da vurgulayarak şöyle devam etti: “Türkiye’deki şirketlerin yalnızca %9’unda süt odası bulunurken, sadece %2’si kreş desteği veriyor. İş yerlerinde çalışan anneleri destekleyici, onların hayatlarını kolaylaştırıcı uygulamalar yapılmalı ve bunlar teşvik edilmelidir. Bu konuda şirketler üstlerine düşeni yaparken, Hükümet de ulaşılabilir, yaygın kreş ve çocuk hizmeti sunarak kadınların iş hayatında kalmasını sağlamalıdır. Ancak unutmayalım ki kadınların iş hayatında kalmasını sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.”

Danone Türkiye Entegrasyonu ve Danone Su Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu ise şöyle konuştu:“Danone olarak tüm anne-baba çalışanlara yönelik ilk Global Anne-Baba Dostu Politikası’nı oluşturarak HeForShe tarafından da ”Tematik Şampiyon” unvanını aldık. Global politikanın oluşturulmasında, 2015 yılında Danone Türkiye inisiyatifi ile hayata geçen Anne Baba Dostu Uygulamalar büyük rol oynadı. Bu program kapsamında gerçekleştirdiğimiz Çalışan Annelerin İşe Dönüşü Araştırması’ndan çıkan sonuçların bize gösterdiği en önemli işaret, kadının çalışmasının çocuk üzerindeki olumlu etkileri oldu. Buna göre, annesi çalışan çocuklar küçük yaştan itibaren kadın-erkek eşitliği algısına sahip oluyor, annelerinin çalışmasıyla gurur duyuyor ve onu kendilerine model olarak alıyorlar. Çalışan annelerin çocukları okul, sosyal çevre uyumları ve daha sonra iş hayatındaki başarıları ışığında “İyi ki annem çalışıyor” diyor. UNWomen New York Başkanı Mary Luke konuşmasında, “Hükümetlerin çocuk, yaşlı ve hasta bakımı için her kademede kadın çalışanı destekleyen modeller, teşvikler sunması ancak daha fazla kadın politikaya katılırsa mümkün olacaktır” vurgusunu yaptı.

 Birleşmiş Milletler Nezdinde Daimi Temsilci Sayın Feridun Sinirlioğlu’nun Türk heyeti için verdiği resepsiyona KAGİDER heyeti olarak katıldık.

Ülke ve bölge ofislerine, yerel Weps imzacıları için bilgi alışverişi yapmak aralarında network oluşturmak amacıyla TÜRKONFED ve UNWomen işbirliğinde düzenlenen UN Weps in Action etkinliğine katıldık. KAGİDER Başkanı Sanem Oktar "Kadın Tedarikçilerin Pazara Erişimi, İyi Uygulamalar" panelinde KAGİDER'in bu konudaki çalışmalarını aktardı.

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu kapsamında düzenlenen "Kırsalda Kadınların Güçlendirilmesi, Türkiye Perspektifi" adlı yan etkinlikte konuştu. Ana tema konuşmasını T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’nın yapmasıyla oturum açılışı yapıldı. KAGİDER Başkanı Sanem Oktar konuyla ilgili çeşitli istatistikleri paylaşmanın ardından Türkiye’den KAGİDER Üyesi 4 rol model kadın girişimcinin ilham veren hikayesini uluslararası katılımcılarla paylaştı. KAGİDER Üyeleri; Ayten Çöl, Tülin Akın, Nuran Özyılmaz ve Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu’nun başarı hikayeleri katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü ve alkışlandı.

Birleşmiş Milletler Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Sayın Feridun Sinirlioğlu’nu makamında ziyaret ettik. KAGİDER Üyeleri kendi işlerini ve daha önce kendisiyle tanışan üyelerimiz de işlerindeki yeni gelişmeleri Sayın Daimi Temsilci ile paylaştı.

New York İş Kadınları Derneği’nin KAGİDER’e özel organize ettiği davete katılarak NAWBO üyeleriyle bir araya geldik. KAGİDER Başkan Yardımcısı Zehra Güngör KAGİDER’i ve çalışmalarını katılımcılarla paylaştı. NAWBO üyeleri ve KAGİDER üyeleri kendilerini ve işlerini tanıttı. Bu vesileyle KAGİDER üyeleri ve NAWBO üyeleri arasında muhtemel iş birlikleri görüşüldü. NAWBO üyelerinden yaptıkları çalışma ve projeleri dinledik.

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, KAGİDER Başkan Yardımcısı Emine Erdem, KAGİDER Onur Kurulu Üyesi Gülden Türktan, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Meryem Salman ve KAGİDER Genel Sekreteri Yeşim Seviğ bu yıl W20 başkanlığı olan Arjantin ve UNDP’nin ortak düzenlediği yan etkinliğe katıldı. Yan etkinlikte W20 ajandası görüşüldü. KAGİDER Başkanı Sanem Oktar W20 kurucusu olan KAGİDER adına görüş ve önerilerini katılımcılarla paylaştı.

SAP’ın KAGİDER ve UNWomen onuruna düzenlediği öğlen yemeğine katıldık. Farklı ülkelerdeki kadın girişimci ve özel sektör temsilcileriyle bir araya geldiğimiz yemekte yeni iş birlikleri ve iş fırsatlarını görüşebileceğimiz pek çok kişiyle sohbet ettik.

Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi odasında düzenlenen Weps Annual Forum’a katıldık. Weps Annual Forum kapsamında düzenlenen kadın güçlenmesi panelinde KAGİDER’in düş ortağı olan UPS Vakfı Başkanı Sayın Eduardo Martinez de konuşma yaptı. Eduardo Martinez UPS’in globalde ve yerelde yaptığı başarılı projeleri paylaşırken KAGİDER’in kadınların güçlendirilmesi hedefindeki yol arkadaşlığına vurgu yaparak birlikte yaptığı başarılı projeler için teşekkür etti. Weps Annual Forum kapsamında Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Yatırım Yapmak oturumunda KAGİDER üyesi Ahu Serter konuşmacı olarak yer aldı. 

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, KAGİDER Başkan Yardımcısı Emine Erdem ve KAGİDER Genel Sekreteri Yeşim Sevip UPS Vakfı Başkanı Eduardo Martinez ile bir araya gelerek Shetrades kapsamında Türkiye’de KAGİDER işbirliğinde neler yapılabilir görüşüldü.

Turkish Philanthropy Funds- TPF’in KAGİDER onuruna düzenlediği resepsiyona katıldık. Turkish Philanthropy Funds’ın bağışçıları, yönetim kurulu üyeleri ile biraraya gelerek yeni iş birlikleri ve iş fırsatlarını görüşebileceğimiz pek çok kişiyle sohbet ettik.

Vakıf Bank New York ofisini ziyaret ettik. Vakıf Bank New York Müdürü Hakkı Şenel, Vakıf Bank New York Genel Müdür Yardımcısı Güldal Şişman ve New Jersey Paterson Belediye Başkan Yardımcısı Derya Taşkın ile bir araya geldik.

KAGİDER ve TİM işbirliğinde New York’ta açılan Türk Ticaret Merkezi’nde iş buluşması düzenledik.

Buluşmada Türk Ticaret Merkezi’nin çalışma sistemi hakkında da bilgi aldık. Türk Ticaret Merkezi’nde yer kiralamak için firmaların iş birliği kuruluşlarıyla birlikte ilerlemesi gerektiği bilgisi paylaşıldı. İhracatçı işbirliği veya Sanayi ve Ticaret Odaları aracılığıyla kiralama detaylarının görüşülebileceği belirtildi. ABD pazarına girmek isteyen ihracatçıların pazarı iyi bilmesi gerektiği vurgulandı. Pazarı bilen bir temsilciyle ilerlemenin daha kolay iş almayı sağlayacağı belirtildi. Örneği hazır giyimde fiyat kalite oturmuş durumda. 105 alıcı var. Fiyat kategorisi anlamında kendileriyle birlikte çalışmanız lazım önerisi yapıldı. Mutlaka Ekonomi Bakanlığı’nın pazar araştırma desteklerinden faydalanılması gerektiği vurgulandı. Wallmark’ta mal satmak istiyorsanız alıcı network’üne girmenin önemli olduğu belirtildi. Ürün iyi olduktan sonra diğer konuların daha hızlı halledilebileceği aktarıldı. New York TTM daha çok tekstil özelinde yer kiralama yapıyor, teknoloji ve bilişimi destekleyen TTM’ler Dubai ve İngiltere de var. Her şeyden önce ABD pazarına girmeye karar verdiğinizde ABD Konsolosluğuna giderek ticaret ataşeliğiyle görüşebilirsiniz önerisi yapıldı. Öncelikle oradan başlamanın daha faydalı olacağı belirtildi.

KAGİDER Başkan Yardımcısı- Zehra Güngör 
Her yıl Mart ayında KAGİDER başkan ve üyelerinin New York’ta katıldığı bu toplantılar yıllar ilerledikçe hem içerik olarak hem de katılımcılar olarak daha da zenginleşiyor. Bu yıl KAGİDER üyelerinin New York temasları uluslararası ilişkiler boyutunda bir hayli güçlüydü. KAGİDER yurt içindeki başarısına Amerika’da gerçekleştirdiği olumlu temaslarla daha çok güç katıyor, çıta bir hayli yükseliyor.

KAGİDER Başkan Yardımcısı- Emine Erdem 
Özellikle kırsal bölgelerdeki kadınların güçlendirilmesine odaklanan bu yılki CSW 62’ye KAGİDER olarak kalabalık bir ekip ve yoğun bir programla katıldık. Başkanımız Sanem Oktar’ın düş ortağımız Danone ile beraber yürüttüğümüz kampanyamızın sonuçlarını uluslararası kamuoyu ile paylaşması takdir topladı. Amerika’da yatırım ve ticaret yapmanın şartlarını değerlendirdiğimiz çok verimli B2B çalışmaları yaptık. Konsoloslukla BM temsilciliği ziyaretlerimizden katıldığımız resmi ve sivil tüm oturumlara, KAGİDER’in dinamik karakteriyle ülkemizi gururla temsil ettik

 

KAGİDER Üyesi - Ayşegül Özsan 
‘İyi ki Annem Çalışıyor’ projesinin Birleşmiş Milletler sunumu vesilesiyle gittiğimiz New York'ta KAGİDER' olmakla onur duydum. Sunumlardaki KAGİDER ofisinin titiz ve yoğun çalışması ile başkanımızın sunum teknik yetkinliği birleşince; sunumlarımız dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılardan tam not aldı. Heyetimizdeki her bir kadının başarı hikayesinin Başkonsolosluk yetkilileri, Vakıfbank yöneticileri ve heyetimiz adına verilen özel davetlerde tanıştığımız her bir kişiyi nasıl etkilediğini görmek ise ayrı bir gurur kaynağıydı. KAGİDER’in daha nice global sunumlarına daha kalabalık ekiplerle gitmek dileklerimle.

 

 

KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi- Fisun Usta 
Her yıl bir öncekinden daha verimli toplantılara katılıyoruz. Heyetimiz müthiş uyumluydu ve dolayısıyla hepimiz mutlu döndük Türkiye'ye. Bu yıl olası yurt dışındaki ticaretimiz ile ilgili çok güzel bilgilendirildik. TİM ( Türkiye İhracatçılar Meclisi ) New York’un en önemli lokasyonunda bir bina tutmuş. Bu binada kiralık ofisler gayet uygun ücretlerle mevcut. Bir çok Türk firması Mudo , Gebe, Dinarsu, Denizli'den bir havlu firması vb.. bu modern ofisleri kullanıyor. Ayrıca farklı destekleri de var. Sonuçta Amerika Türk kadınını iyi tanıyor. Umarım 2019’da daha da kalabalık gideriz.

KAGİDER Onur Kurulu Üyesi- Gülden Türktan 
New York’ta CSW toplantıları kadının statüsündeki gelişmeyi izlemek üzere kurgulanmış bir toplantı dizisi. KAGİDER’in bu sene sunduğu proje yine bizlere gurur ve umut verdi. Sunumlar, toplantılar, katılan KAGİDER üyelerin başarıları, sevgili KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin, kurumsal temsilcilerinin çalışmaları hepsi ayrı ayrı takdire ve alkışa değerdi. Başarılarla devam dilerim, gurur duydum.

KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi- Meral Varuy 
Newyork’ta Harika bir ekip olmanın, keyfini mutluluğunu, gururunu hep beraber yaşadık. Sevgili Sanem’in ve sevgili Yeşim ve Meltem’in bitmeyen güzel enerjileri ve çok iyi organize edilmiş toplantılar, sunumlar ve bilgilendirmelerle; hepimiz kendimizi çok daha değerli hissettik. Herkes daha gayretle izledi, çalıştı. Sonuçta’da hepimiz için çok , çok faydalı ve her anından gurur duyduğumuz, hatta zaman zaman duygulanıp ağladığımız, unutulmaz bir gezi oldu. Teşekkürler Sanem’cim.. Teşekkürler tüm ekip.

 

 

KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Meryem Salman 
Birleşmiş Milletler 62. Kadının Statüsü Komisyonu toplantılarında iyi örnek sunmak için New York’a giden KAGİDER, bir sivil toplum kuruluşu olarak kendisi iyi örnek oldu. Kalabalık ekibinde yer alan 2 önceki başkanı ile, sergilediği tarafsız tutumu ile, kamu kuruşları ile birlikte ülkemizin en iyi şekilde temsil edilebilmesi için yaptığı işbirliği ve aynı amaç için gelen diğer kuruluşlara verdiği destek ile örnek bir kuruluş olduğunu gösterdi.

 

KAGİDER Üyesi- Nevşah Karamehmet 
KAGİDER ailesiyle, dünya çapında yaptığım işler, attığımız adımlarla gurur duyuyorum. Birleşmiş Milletler seyahati New York’ta kendi yoğunluğum sebebiyle her toplantıya katılamasam da gerçekten çok eğitici, eğlenceli ve keyifliydi.

KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi- Seçil Şendağ 
Dünya kadınlarının ortak sorunlara ortak çözümler aradıkları bu toplantılarda, KAGİDER olarak uluslararası etkimize tanık olmak ve katıldığımız her toplantıda müthiş bir güçle temsil edilmek çok mutluluk ve gurur verici. Sevgili Başkan ve tüm KAGİDER ekibine çok teşekkürler

 

 

KAGİDER Üyesi- Serpil Koyuncu 
KAGIDER Heyeti, modern ve gelişen Türkiye'nin yüzü olarak; ekonomik, girişimci, sosyal ve humanist açılardan Dünya ülkelerine Birleşmiş Milletler'de ve diğer toplantılarda rol model iş kadınları oldu. Tarafsız ve birleştirici siyasi duruşumuz Türkiye temsiliyetinde takdir ve sempati oluşturdu. Dünya vatandaşı olma kabiliyetimizi daha çok geliştirdiğimiz için; global "empowered women" projelerinin KAGİDER'e yönlendirilip, uygulama başarısının ülkemizde olması ve diğer ülkelerin de bizi rol model almaları çok gurur verici olacak.

KAGİDER Üyesi- Sevginar Baştekin 
Birleşmiş Milletler’de gerçekleştirilen CSW62’ye, Başkanımız Sanem Oktar’ın liderliğinde KAGİDER’den kalabalık bir heyet olarak katıldık. Türkiye’nin kırsal bölgelerinde yasayan kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi için yapılmış ve yapılacak olan çalışmaları dinledik. New York Konsolosumuz Sayın Ertan Yalçın’ı ve BM Daimi Büyükelçimiz Sayın Feridun Sinirlioğlu’nu ziyaret ederek, hem kendi yaptığımız işleri paylaştık, hem de ABD-Türkiye ilişkileri ile ilgili güncel bilgiler edindik. Gerçekleştirilen konferanslar, kahvaltılar ve B2B’ler sayesinde, Amerika pazarında yapabileceğimiz yatırımlar ve girişimler ile ilgili değerli bilgiler edindik. Bu güzel organizasyonu gerçekleştirmek için katkıda bulunan tüm KAGİDER ailesine gönülden teşekkür ederiz.

KAGİDER Üyesi- Tülin Yazıcı

 

3 yıldır KAGİDER heyetiyle birlikte CSW62 toplantılarına katılıyorum. KAGİDER ve şahsım olarak ikiye ayırıyorum. KAGİDER’in saygınlığı, yapılan projelerin doğru organizasyonlarla doğru çevrelere ulaştırılması, temsil yeteneği güçlü Başkanımız Sayın Sanem Oktar'ın, Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve güçlü network'e sahip Genel Sekreterimiz Sevgili Yeşim Seviğ ve ekibi ile gerçekleşiyor. Biz üyeler olarak ekibin bütünlüğünde Türk Kadını’nın modern, çalışkan, üretken imajına katkı sağlıyoruz. Her yıl burada artan bir ilgi, saygı ve destek görüyoruz. İş hayatımız için çok değerli gelişmeleri birinci ağızlardan öğreniyoruz. KAGİDER'li olmanın onurunu New York’da yaşıyoruz. Şahsım olarak vizyonumun genişlemesi ve işlerim için yapabileceklerimi programlamam daha kolay ve net oluyor. Dünyadaki kadın haklarının ne durumda olduğu ve ülkemizde her yıl artan kazanımları takip edebiliyoruz. Hükümet nezdindeki katılımcıların, KAGİDER'i her yıl toplantılarda görüp, konuların takipçisi olduğunu görmeleri çok değerli.... Sonuç olarak çalışan, üreten bir kadın olarak bu platformu kuran, yaşatan, büyüten tüm Başkan ve üyelere minnet duyuyorum. Bana bu onur ve keyfi yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Yönetim kurullarında kadın sayısının artışına ihtiyaç var…
» KALDER-27. Kalite Kongresinin Bu Yılki Konuğu Ünlü Aktör Halit Ergenç 0ldu
» Türkiye mükemmellik ödülleri sahiplerini buldu
» Yeşim, milli istihdam seferberliğine katkısını sürdürüyor
» Meslek Fabrikası Urla’da yeni mezunlar verdi
» Şirketler finansal verilerini müşteri verilerinden daha iyi koruyor!
» Kobiler bu desteklerden yararlansın
» Yabancı Kadın Girişimciler’den Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’ne ziyaret
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisinde enflasyon konusu ele alındı
» TAİDER 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi gerçekleşti
» 27.Kalite Kongresi’nin Bu Yılki Teması: Sürdürülebilir ortak gelecek
» Tutkusunun Peşinden Gidenlerin Zirvesi Dijital Topuklar’18 Gerçekleşti
» Ece Vahapoğlu Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Seferberliği’ne Katıldı
» INFLOW Ödülleri sahiplerini buldu
» BUİKAD Kadın girişimciliğini destekleyen Avrupa Birliği projelerinde yerini aldı
» Lüleburgazlılar, Kendi kentlerini kendileri tasarladılar
» Girişimcilerin Yeni Rotası: Lüleburgaz inovasyon merkezi
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisine enflasyon konusu ile devam ediliyor
» Dijital Topuklar’da “Hepimizin Elinde” Çağrısı
» Programa başvur, girişimcilik hayalin değil, hayatın olsun!
» P&G Türkiye ve Kafkasya’nın yeni İnsan Kaynakları Direktörü Berna Yener Aksu oldu
» Ceolar gücünü kaşlarından alıyor
» EGİAD’da Değişim Zamanı
» Arya ve silikon vadisi’nden 400 milyon dolarlık sektöre oratk ilgi
» İş Dünyası PERYÖN Kongre’de. Peki, 1 – 2 Kasım’da Siz Neredesiniz?