Kadının duygusal kodları

19 Kasım 2018 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Dünyada ve Türkiye’de güzellik trendleri değişiyor. En son yapılan araştırmalar gösteriyor ki yeni trend “Kadının Duygusal Kodları”.

Allergan Türkiye Genel Müdürü Kaniye Onat’ın ev sahipliğinde 15 Kasım Perşembe günü gerçekleşen toplantıya sunumlarıyla katılan Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş ve Allergan Türkiye Medikal Estetik İş Birimi Direktörü Cemil Dedeoğlu; dünyada ve Türkiye’de gelişen Medikal Estetik Trendlerini ve son yapılan araştırmanın sonuçlarını paylaştı

Dünya genelinde 17 bin çalışanıyla 100’ün üzerinde ülkede yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirerek hizmet sunan global biyofarmasötik şirketi Allergan Türkiye, 15 Kasım Perşembe günü Medikal Estetik Trendleri’nin paylaşıldığı toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantıya sunumlarıyla katılım gösteren Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş ve Allergan Türkiye Medikal Estetik İş Birimi Direktörü Cemil Dedeoğlu da Türkiye’de son yıllardaki medikal estetik trendlerinde değişen yaklaşımları ele aldılar.

Toplantıda Allergan Türkiye’nin faaliyetlerinden bahseden Allergan Türkiye Genel Müdürü Kaniye Onat; “Sağlık ve güzelliği buluşturan tek ilaç şirketi olan Allergan’ın sektördeki firmalardan çok farklı bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Sahip olduğumuz açık Ar-Ge modelimiz sayesinde bugün orta ve son aşamada olan 45’in üzerinde ürün geliştirme programıyla ilaç sektöründe en geniş yeni ürün portföylerinden birine sahibiz. Türkiye’de de göz sağlığı, medikal estetik, nörolojik bilimler ve ürolojiden oluşan alanlarda hizmet veriyoruz” dedi.

Allergan Türkiye’nin hem dünyada hem de Türkiye’deki geniş ürün portföyü ile medikal estetik alanındaki öncü ürünlerden bahseden Allergan Türkiye Medikal Estetik İş Birimi Direktörü Cemil Dedeoğlu; “Allergan olarak tüketicilerin duygularına odaklanıyor, çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Medikal Estetik konusunda özellikle karar verme aşamasında hastaların hekimlerine hekimlerin ise kullandıkları ürünlere güven duyması en önemli konu olarak karşımıza çıkıyorGeliştirdiğimiz tüm ürün ve hizmetlerde firma olarak güven odaklı yaklaşımlar sunuyoruz” dedi.

Medikal estetikte yeni bir dil: Duygusal Kodlar

Dünyada ve Türkiye’deki güzellik trendlerinden ve medikal estetikte duygu odaklı yaklaşımın önemine değinen Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş “Medikal Estetik konusunda yapılan son araştırmalar gösteriyor ki kadınlarda duygusal kodlar ön plana çıkıyor. Dünyaca ünlü estetik cerrahı Dr. Mauricio de Maio’un hayata geçirdiği yeni bir yaklaşım olan MD Codes, genel olarak yüzün ifadesiyle ilgilenir. Yüzü; yanak, çene ve dudaklar gibi sekiz ana bölgeye ayırır. Belirli enjeksiyon noktalarına küçük bir dokunuşla, yüz mimarisinin oluşturulmasını sağlar. Bu yaklaşım uygulamayı gerçekleştirecek olanlara ürün seçimi, uygulama derinliği ve anatomik olarak dikkat edilmesi gereken bölgeleri içeren detaylı teknik bir rehber sunuyor. MD Codes, kişilerin bireysel ihtiyaçları göz önüne alınarak yapılmalı. Bu yaklaşımla, uygulamayı yapacak olan uzman, hastası için en iyi sonucu ortaya çıkarak kişiye özel bir tedavi planı tasarlamak için ihtiyaç duyduğu ipuçlarını sahip olabilir” dedi.

 
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» MARKA 2018 Büyük coşkuyla bitti
» MARKA 2018’de Görkemli Kapanış
» Geleneksel çağrı merkezi zirvesinde sektöre ışık tuttu
» Eskişehir dünya kentleri ile zirve için yarışıyor
» Tüm dünya İstanbul’u konuşacak
» Toplumun yüzde yüzde 59’u, eşini sosyal medyada kontrol ediyor!
» Uluslararası ‘Şehirler için WRI Ross Ödülü’nün finalistleri arasında Eskişehir de var!
» Kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için ne yediğinize dikkat edin
» Karadeniz’in mistik ağacı Karayemiş belgesele konu oldu
» Randevu İstanbul 21. Yaşını kutladı
» Nlksoft bayiler toplantısı Gaziantep’te yapıldı
» GİLYA’dan stil sahibi hediyeler
» En iyi yılbaşı hediyesi kitaptır: Töz gibi
» Çocuklar ve aileleri içlerindeki ritmi keşfetti
» Burun hakkında 7 şaşırtıcı gerçek
» ‘Türkiye’nin Ödülü’
» Altın Zambak Ödül Töreninde Ayten Elibol ayakta alkışlandı
» H. Hayri İnönü: Önemli olan yüzde 30 kotasının seçimden sonra tutması”
» Yeşilay’dan bağımlılık için başucu kitabı
» İlişkilerin katili: Kıskançlık!
» Genç Yazar Ezgi Kaya, ilk kitabını yayınladı
» Rengigül Ural’ın büyük ilgi gören “Nisan Prens” kitabı, “Prince Avril” ismiyle yabancı okurları bekliyor
» Vakıfbank 3. Kez Dünya Şampiyonu!
» "Onlar sadece ağaç değil, aynı zamanda jandarma"
» Kadıovacık Halkı Taş Ocağına Karşı “Hayır” Dedi