Kadına şiddete karşı ‘’ Buradayım DE’diler”

26 Kasım 2017 Pazar 12:00
12
14
16
18

Gerçekleştirdiği birbirinden renkli etkinliklere hız kesmeden devam eden ANKAmall, bu hafta sonu başta ‘’Kadına şiddete dur de” konulu etkinlikler olmak üzere farkındalık yaratacak sosyal sorumluluk projelerine ev sahipliği yaptı.

Aile ve Sosyal Poitikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından kadına şiddete dikkat çekmek için hazırlanan stand çok sayıda ziyaretçiyi ağırlarken, kurulan panoya renkli boyalarla yapılan el izleri konuya dikkat çekti. Bu kapsamda şiddetle mücadele, şiddetin türleri, şiddet görüldüğünde ya da şiddete tanık olunduğunda başvurulması gereken kurumlar gibi konuların yer aldığı broşürler ziyaretçilere dağıtılarak farkındalık yanında bilgilendirme çalışmaları da yapıldı. Şiddete maruz kalınması ya da tanık olunması durumunda sessiz kalınmaması ve 183, 155, 156, 157 numaralı telefon hatlarına bildirilmesi gerektiği anlatıldı.

Sağlık-Sen’den “Şiddete karşı sıfır tolerans”

Sağlık-Sen Kadınlar Komisyonu da “25 Kasım Kadına yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü” dolayısıyla ANKAmall’daki etkinlikte ziyaretçilerle bir araya geldi. “Şiddete Karşı Sıfır Tolerans” sloganıyla düzenlenen etkinlikte kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla üzerinde kadınların el izi olan balonlar uçuruldu.

Çocuklar için de sosyal sorumluluk projesi “Mobile Kids”

Çocuklar için Mercedes Benz ve TEGV ortak projesi Mobile Kids etkinliğinde on-line trafik eğitimi anne babalara tanıtılırken çocuklara da eğlenceli trafik aktiviteleri düzenlendi. Trafik bilincinin küçük yaşlarda edinilmesi ve kuralları öğretilmesi amaçlanan etkinlikte minikler de trafik sembolleri ile oyunlar oynayarak ve resim yaparak eğlence dolu bir aktiviteye katılma imkanı buldular.

Şebnem Seçkiner’ den hem söyleşi hem imza

Etkinliğe katılan ‘’Manyak Anne’’ kitabının yazarı Şebnem Seçkiner, sevenleriyle buluşup kitaplarını imzaladı. Hamilelik sürecini ve annelik deneyimini eğlenceli ve samimi bir dille anlatan Seçkiner, katılımcıların sorularını da cevapladı.  12 yıl süren gazetecilik hayatından sonra hamile kalınca bu süreci evde geçirip bebeğini kendi büyütmek isteyen bir kadının sımsıcak hikayesini anlatan Seçkiner, misafirlerden tam not aldı.

D&R’da Fırat-Meriç İzgi izdihamı

Hemen her köşesinde farklı bir etkinlikle her yaştan ziyaretçisine dolu dolu bir hafta sonu yaşatan AVM’nin diğer konukları da Fırat ve Meriç İzgi oldu. Özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği Meriç İzgi ile Fırat İzgi kitaplarını imzalayarak hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

Müzik ve dans gösterisi büyüledi

 

AVM’deki müzik ritmleri ve dans gösterileri de ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı. Piyano dinletisinin yapıldığı ve Bando takımının marşlar eşliğinde AVM’nin katlarında dolaştığı hafta sonu rengarenk gösterilere sahne oldu. Cengiz Kaçan orkestrası tarafından gerçekleştirilen canlı müzik ve dans gösterisi de izleyenlerden büyük alkış aldı.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Mersin’de ‘İklim Değişikliği Farkındalık Günü’
» Kadın Meclisi’nden anlamlı etkinlik
» İzmir’in Lezzet Festivali başladı
» “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul”
» İzmir’de "Tasarım Zamanı
» Cif ve Arzum Onan Ev İşlerinde Eşitlik ‘Hepimizin Elinde’ Dedi
» TÜSAD : “Bilginin ve deneyimin aktarımı ülkemizin gelişimi için çok önemli”
» Avrupa’daki gururumuz Tuğçe
» Yüz Binden Fazla Yırtıcı Kuş Adana’dan geçti!
» Türkiye Paris Anlaşması’nı onaylayarak harekete geçmeli
» “Kadın Dilinden Masallar”
» Neslihan Yargıcı Çocuklar ile Moda ve Tasarım Atölyesi’nde buluştu
» Çiğdem Babayiğit Boğaziçi Üniversitesi Klasik Müzik Koordinatörü oldu
» Ebru Demirhan ’Çocuğumla Beraber İyileşiyorum’
» Aleyna Tilki ip üzerinde yürüdü
» Süreya Kuaför Salonu içinizi ısıtacak bir Yeşilçam hikâyesi!
» Kilim Mobilya’dan "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na tam destek
» Demet Cengiz "Aşk Olsun"
» 25 yılda Konya büyüklüğünde tarım alanını kaybettik
» Şirketler 50 çocuğu hayata bağlamak için koşacak
» Bursa’nın Perileri galibiyetle bitirdi
» Balkanlar İzmir’de buluşuyor
» Reklamın cinsiyeti erkek
» Okçuluk şampiyonası Kayseri’de yapılacak
» Canan Tan okurlarıyla buluştu