İş Dünyasında Artık Erkekler de Venüs’ten

31 Ekim 2018 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, iş dünyasında sağlıklı ve zinde görünmek için estetik ve plastik cerrahi uygulamalarını tercih edenlerin sayısının yüksekliğine dikkat çekiyor. Mamak’a göre kadınlar yüksek elmacık kemiği, belirgin bir çene hattı ve ince yanakları, erkekler ise daha güçlü ve köşeli çene hattı ile parlak bir cildi tercih ediyor.

“İş dünyasında sağlıklı ve zinde görünmek önemli bir avantaj” diyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, üst düzey yetkili pozisyonundaki kişilerin, daha iyi görünebilmek amacıyla, önemli toplantılar öncesinde estetik uygulamalar yaptırdığına dikkat çekiyor. Ağırlıklı olarak botoks ile çizgilerin düzeltilmesi, dolgu uygulamaları ile daha zinde bir görünüm, cilt besleyici uygulamalar ile canlı bir cilt elde edilmesini içeren bu işlemler, sağlıklı şartlarda, kişiye özgü ve spesifik yapıldığında ortaya daha canlı ve zinde bir görünüm çıkıyor. “Cilt kalitesini artıran uygulamalar arasında en çok serbest HA, vitamin, mineral enjeksiyonu, nükleotid aşısı, PRP ve özellikle kök hücre tercih ediliyor” ifadesinde bulunan Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, “Yüzde değinirken göz kapağı ameliyatlarının da çokça tercih edildiğini söylemek lazım. Düşük göz kapağı ve gözaltı torbalanması, kişiyi oldukça yorgun gösteriyor” diye ekliyor.

Daha iyi görünen erkekler daha fazla kazanıyor

Araştırmalar daha iyi görünümlü erkeklerin daha az iyi görünen meslektaşlarına göre yüzde 5 daha fazla kazandığı ortaya koyarken, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, “Her alanda olduğu gibi bu alanda da yarış çok büyük. Enerjik, canlı, dinamik görünmek yetenek ve donanımlarınızın görünürlüğünü artırır. O nedenle bedeninizi, sağlığınızı ve görünümünüzü ihmal etmeyin. Sizin kişisel bakımınız ve kendinize saygınız, karşınızdakini çok daha fazla etkileyecektir” tavsiyesinde bulunuyor.

“Yaşınıza, cilt tipinize, yaptığınız işe, yaşam şeklinize uygun uygulama ve operasyonları tercih edin”

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, soğuk havalara özel bakım önerileri de verirken, cildin kurumaya meyilli olması sebebiyle özellikle nem artırıcı işlemlerin yapılmasının uygun olacağından bahsediyor. Yaşa bağlı olarak kullanılacak ürünler değişiklik gösterirken, cilt nemlendirme işlemlerinde ekolojik dolgular, somon DNA aşısı, PRP ve kök hücresi gibi farklı seçenekler tercih ediliyor. Sonbahar bakımında botoks ve dolgu uygulamalar öne çıkarken, estetik ameliyatların sezonu da başlamış oluyor.

Estetik dünyasında neler trend?

“Kadınlar da erkekler de hem vücutlarına hem de yüzlerine bütün olarak daha çok önem vermeye başladı” diyen Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, yüz estetiğindeki en trend uygulamalar arasında “yüzün bazı bölgelerini öne çıkaracak highlight uygulamaları, kadınlarda yüksek elmacık kemiği ve belirgin bir çene hattı, daha fotojenik ve estetik göründüğü için de ince yanakların yer aldığını aktarıyor. Erkeklerin tercihi ise daha güçlü ve köşeli çene hattı ve parlak bir ciltten yana…

Estetik dünyasında arz ve talebe göre endüstri de sürekli olarak gelişirken, Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, “Estetik, moda, makyaj, spor, fit yaşam, iyi beslenmek gibi alanları bir bütünün parçaları olarak görüp birbirlerini beslediklerini unutmamak lazım” yorumunda bulunuyor.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Asıl yorgun olduğunuzda egzersiz yapın!
» 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde Aileler bir araya geldi
» Ağız kokusuna 10 doğal çözüm
» Etkin tütün kontrolü ile yılda 110 bin ölüm önlenebilir
» Hangi probiyotik kaynak ne kadar tüketilmeli?
» Kasıktaki şiddetli ağrılara dikkat
» Demir eksikliğini önlemek için bu tavsiyelere dikkat!
» KOAH tedavisinin temeli sigarayı bırakmaktan geçiyor
» Prof. Dr. Gülten Kaptan Ateşoğlu: 2040’ta her 10 kişiden 1’i diyabetli olacak
» Diyabet tedavisinde beslenme nasıl olmalıdır?
» Diyabet sayısı 20 yılda 2 kat artacak!
» Ege Tıp Öğrencileri Birliği meme kanseri farkındalık etkinliği
» İstanbul maratonu’nda otizmli çocuklara büyük destek!
» Obezite kader değil!
» Adımlar Otizmli çocuklara umut olacak!
» Lösemili çocuklar için “maskeni tak fotoğrafını paylaş”
» Ateşoğlu: 2040’ta her 10 kişiden 1’i diyabetli olacak
» Lösemi, bulaşıcı değildir
» Yağ tüketmekten korkmayın!
» Tikler yer değiştirebiliyor!
» Kas estetiği ile hayalinizdeki vücuda kavuşun
» Disleksik çocukların eğitimini destekleyen mobil uygulama
» Berna Akdeniz Leyla Al Masoud kansere yönelik cip geliştirdiler
» Gençlerde kalp krizi riskine dikkat!
» Otizm ve beslenme ilişkisi