IRONMAN 4’üncü Kez Belek’te gerçekleşti

28 Ekim 2018 Pazar 16:00
12
14
16
18

Dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında gösterilen “Ironman 70.3 Turkey” bu sene 27-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleşti. Mekan sponsorluğunu The Land of Legends’ın yaptığı yarışma 1700’ü aşkın sporcunun katılımıyla toplamda 4 bini aşkın ziyaretçiyi Belek’te ağırladı. Yarışmanın erkekler kategorisinin kazananı Ukraynalı Sviatoslav Tsvetkov olurken, kadınlarda birinciliği Rus sporcu Inna Tutukina aldı.

Dünyanın en prestijli ve popüler yarışı olan “Ironman 70.3 Turkey” The Land of Legends’ın mekan sponsorluğunda Antalya Belek’te yapıldı. Mekan sponsorluğunu The Land of Legends’ın üstlendiği güç, irade ve yarışmayı tamamlama odaklı yarışlarda yüzme, koşu ve bisiklet branşları yer aldı.

Dünyanın en prestijli ve popüler yarışı olan “Ironman 70.3 Turkey” The Land of Legends’ın mekan sponsorluğunda Antalya Belek’te yapıldı. 27-28 Ekim 2018 tarihlerinde organize edilen Ironman 70.3 Turkey’e 370’i yerli olmak üzere toplamda 70 ülkeden 1700’ü aşkın sporcu katıldı. Sporcuların aileleriyle birlikte Belek’te 4 bin kişilik bir katılıma sahne olan Ironman 70.3 Turkey, Antalya’nın yüksek sezon dışında kalan dönemine de önemli bir destek sağladı. 4 bin kişilik bir turizm hareketi oluşturan Ironman 70.3 Turkey, bölgedeki otel doluluklarına katkı yaparken, bölgenin tanıtımına ve ülke imajına da ciddi bir destek sağladı. 

Ironman mücadeleleri Kadriye Beach’te yüzme yarışı ile başladı. Yüzme parkurunu geçen sporcular daha EXPO alanından geçerek bisiklet parkurunu aştı. Son olarak The Land of Legends’a gelen sporcular koşu parkurunu da tamamlayarak yarışmayı bitirdi. Erkekler kategorisinde birinciliği Ukraynalı Sviatoslav Tsvetkov alırken, ikinciliği ve üçüncülüğü Rus sporcular Platon Kiselev ve Denis Krestin elde etti. Kadınlarda ise liderliği Rus Inna Tutukina kazanırken, ikinci İsviçreli Oriana Heer, üçüncü ise Alman Saskia Kas oldu.

Her sene olduğu gibi bu sene de yarışmaya ek olarak 4-12 yaş grubundaki 600 çocuk geleceğin Ironman’i olmak için yarıştılar. Yerli ve yabancı minik sporcuların 27 Ekim Cumartesi mücadele ettiği Ironkids çocukları spora özendirmeyi amaçlıyor. 

Dünyanın en zorlu sporları arasında yer alan ve yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere üç spor dalının bir arada gerçekleştirildiği triatlon yarışı olan Ironman 70.3 Turkey’de en genci 18, en yaşlısı 72 yaşında olmak üzere 1700’ü aşkın sporcu, 500’ü aşkın gönüllü çalışan ile bu sene de izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Tarım desteğinde "sınır tanımıyor"
» Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı
» Doğum gününü yanlış bilenlere kötü haber!
» Karşıyaka’da spor kurslarına büyük ilgi
» Dans etmek gençleştirir
» İskelede akşam sürprizi
» Çocuklar için giymediğiniz botları istiyorlar
» Urla Belediyesi: 5 projemiz ödülle taçlandı
» Yeni yıl büyüsünü Conrad İstanbul Bosphorus’un seçkin atmosferinde yaşayın
» Bambi Yatak vites büyüttü
» “Etik” Konuşuldu
» Görsel dünyada kadın olmayı yeniden ve nasıl kurgularız?
» 2019 düğün trendleri ’Kalamış Wedding Fest’ beğeniye sunuldu...
» Bir koşu değiştirir hayatı
» Sonbahar renkleri aşka davet ediyor
» AVM’ler için performansı artırmanın tam zamanı
» Spiker adayları için büyük final yaklaşıyor
» Avcılar’da "Önce İnsan" projesi ödül getirdi
» Eşya kaybetmeye son, Chipolo artık Türkiye’de
» 27.Kalite Kongresi ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ Temasıyla bugün başladı
» Çöpteki siyah altın
» En güzel ders
» İnsanın şifresi olur mu?
» Toprağı koru, iklimi koru
» Dijital çağ kadınların dönemi olacak