H&M Vakfı ve UNICEF yardıma muhtaç çocuklar için yeni bir işbirliği yapıyor

29 Kasım 2017 Çarşamba 19:00
12
14
16
18

H&M Vakfı ve UNICEF başta engelli çocuklar olmak üzere yardıma muhtaç çocuklar için yeni bir işbirliği yapacağını duyurdu. Program 3.7 milyon dolar değerinde ve önümüzdeki üç yıl boyunca erken çocuk gelişimi konusunda 9,000’den fazla çocuğa ve ailelerine ulaşmayı hedefliyor.

Erken yaşlarda sevgi, iyi beslenme, koruma, oyun ve şarkı söylemek gibi aktiviteler ilerleyen yaşlarda sağlıklı beyin gelişimi için çok büyük önem teşkil ediyor. Ne yazık ki dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca çocuk özellikle de engelli olanlar bu kritik bakımlardan faydalanamıyor ve güvenli olmayan ortamlarda büyümek zorunda kalıyor.

“Küçük çocuklar beyinleri ve vücutları şiddet ve kirlilikten korunduğunda, oyunlar ile, sevgiyle, erken dönem öğrenme aktiviteleriyle yetiştirildiklerinde ve düzgün beslenebildiklerinde gelişimlerini tamamlama, etkin öğrenme kabiliyeti kazanma, topluma ve ekonomiye katkıda bulunan bireylere dönüşme şansları var’’ diyor UNICEF Erken Çocuk Gelişimi Direktörü Pia Britto. ‘‘UNICEF, H&M Vakfı’na küçük çocuklara özellikle de engelli çocuklara hayat boyu destek sağlayacak bağlılığı ve desteği gösterdiği için minnettarız.’’

Proje, Bulgaristan, Peru ve Uganda’da bulunan UNICEF erken çocuk gelişimi programlarını geliştirmeyi, daha ulaşılabilir kılmayı ve özellikle engelli çocukların özel ihtiyaçlarını karşılayabilecek hale getirmeyi hedefliyor. Yaklaşık 20,000 bakım sorumlusu ve aile üyesine ulaşılarak çocuklara doğru beslenme, zihinsel gelişim ve koruma sağlayabilmeleri için destek verilecek.

“UNICEF ile yeni ortaklığımız sayesinde binlerce engelli küçük çocuğun hayatını değiştirmeyi umuyoruz. Bu inisiyatifin çocukların erken dönem gelişimine yatırım yapmak için özel sektöre de ilham olacağını umuyoruz – çocukların tam anlamıyla sağlıklı, mutlu olmalarına yardımcı olmak, öğrenme becerilerini geliştirmek için.’’ diyor H&M Vakfı Global Direktör Diana Amini.

UNICEF’in erken dönem çocuk gelişimi programına yapılan yardım bebeklerin ve küçük çocukların engelliliklerini ve gelişim gecikmelerini daha iyi ölçebilecek ve kişiye özel eken dönem gelişim desteği almalarını sağlayacak. Daha kapsamlı bir koruma sistemi engelli küçük çocukların ilerleyen zamanlarda maruz kalacakları ayrımcılığı azaltacak.

Engelli küçük çocukların optimum gelişimlerini gerçekleştirebilmelerini sağlamak uzun vadede, sonradan özel eğitim için gerekecek yüksek maliyetlerden kaçınmayı ve işsizliği azaltmayı sağlıyor. Bu yeni girişim 2014 yılından beri erken dönem çocuk gelişimi için işbirliği içinde olan H&M Vakfı ve UNICEF’in yeni projesi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Vitaminlerle ilgili şaşırtıcı gerçekler
» Sağlıklı beslenme, beyin sağlığını koruyor
» Negatif düşünce menopoz dönemini zorlaştırıyor
» Tek seansta ayrık dişlerinizden kurtulun!
» Kalp idare etmez!
» Masa başında çalışıyorsanız egzersizi ihmal etmeyin
» Menopoz döneminde kemik erimesi artıyor
» Dünya gıda günü 4 maddede temiz beslenme!
» Dünyada her yıl 2 milyon, Türkiye’de ise 25 bin kadına meme kanseri tanısı konmaktadır
» Konuşma Bozuklukları Kongresi
» Mağdurlara destek verdi Nobel ödülünün sahibi oldu
» Gebelik döneminde gözlere dikkat
» Sosyal medyadaki abartılı hayatlar gençleri tehdit ediyor
» Obez erkeklere babalık müjdesi
» Hastalık hastalığından psikolojik destekle kurtulmak mümkün
» Ünlü oyuncular meme kanseri için çağrıda bulundu: "Asla bana olmaz demeyin"
» Gıda güvenliğinizden ödün vermeyin!
» Meme Kanserinde erken tanı ömrü 7 yıl uzatıyor
» Kat kat giyinin, sofrayı hafifletin
» Lazerli kanal tedavisi diş kaybına son!
» 20’lerindeki kadınla 40’larındaki bir kadın aynı şekilde beslenebilir mi?
» Pembe Top Özge Özpirinçci’ye emanet
» Yenidoğan bebeklerde emzirme nasıl olmalıdır?
» Türkiye’de her yıl 25 bin yeni meme kanseri tanısı konuyor
» Test ürünleri bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkartıyor