YAZARLAR Hayriye Gönen
12
14
16
18
31/08/2018 19:39
10 parmağında 10 Marifet Genç Bayanlarımız iyi ki varlar!

Ağustos ayında siz değerli okurlarıma kariyerinde başarılı olmuş bayanlarımızı tanıtacağımı söylemiştim geçen ay olduğu gibi bu ay da çok özel birini sizlere gururla tanıtıyorum. Sevgili Özgül Gülmez genç yaşında kariyer hayatında zirve yapmayı başarmış yetenekli bir genç kızımız. Kendisi ile katıldığım bayan girişimci seminerinde tanışmıştım. Konuşmacılara o kadar harika sorular yöneltiyordu ki genç yaşına rağmen bilinçli soruları ile bende ve tüm katılımcılarda hayranlık uyandırdı.

Sevgili Özgül Gülmez’i ben çok farklı bir yönü ile, örnek insanlığı ile daha yakından tanıdım. Acım çok büyüktü, canım ağabeyimi kaybetmiştim. Acıma ilaç gibi sımsıcak kendi sesi ile seslendirdiği harika videoyu benimle paylaşarak taziyede bulunmuştu ve ben o harika sesi ile seslendirdiği, harika videoyu gözyaşları içinde izlemiştim. “Tam Zamanında Yaşamak” ünlü ozanımız Can Yücel dizeleriyle, küsmüş olduğum yaşam ile barışa beni davet etmeyi başarmıştı. https://www.youtube.com/watch?v=OC3Rpi782K0

O videosunu buldum sizlerle de paylaşıyorum.

Özgül Gülmez ile sizleri tanıştırayım:

İletişim Fakültesi mezunu olan sevgili Özgül Gülmez, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğrencidir. TRT İstanbul televizyonlarında staj yaptı ve spikerlik eğitimi alarak NTV, Beyaz TV, TGRT de sunuculuk yaptı. Londra’da yaşadığı süreçte haber spikeri ve program sunuculuğu yaptı. Bu arada, “Bir Şiir Demeti” isimli programını da orada Türk halkı için gerçekleştirdi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Turkcell, General Mobile, gibi markların satış pazarlama ve Kurumsal iletişim bölümlerinde çalıştı. Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu ve Eğitim Konfederasyonu’nun Genel Koordinatörlüğünü yaptı. Ayrıca Doç.Dr. Ali İlseven ile birlikte hazırladığı “Mutluluk Sırları” adlı bir de kitabı vardır.

İlk İş hayatını 18 yaşında hem okuyup hem çalışarak gerçekleştirdi. Sabah 08:00 de iş hayatı ile güne başlayıp mesai bitiminde de spikerlik ve lisan kurslarına katılımı ile akşam 23:00’e dek  yoğun bir süreci başarı ile göğüsledi.

Ve şu an kendisi halihazırda, Türkiye ve İngiltere’ye seslendirme yapmaktadır.

Özgül Gülmez bu kadar yoğun kariyer hayatına sosyal faaliyetlerini sığdırmayı başarması çok gurur verici…

Sevgili Özgül Gülmez’e,  genç bayan okurlara kariyer yolculuklarında başarı için reçeten ne olurdu diye sorduğumda aldığım yanıtlar :

En önemli şey hayal etmekten asla vaz geçmemeleri…

Hayalleri için gerekli olan donanımları kendilerine sağlamaları…

Hobilerine zaman ayırmaları…

Doğada tatil için kendilerine zaman ayırmaları…

Başka ülke ve kültürleri tanımalarını…

Farklılıkları öz değerlerine yansıtmalarını…

Asla ve asla yenilgiyi kabul etmemeleri gerektiğini aktardı.

Başarı için formülümüz :

Azimli ve kararlı olmak …

Hayallerimizin peşinden koşmak …

Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimlere katılmak …

Lisan öğrenmek …

Boş vakitleri bol bol kitap okuyarak değerlendirmek …

Evet Eylül ayında siz değerli okurlarıma genç yaşına bir sürü başarıyı sığdırmış sevgili Özgül Gülmezi gururla tanıttım … Zamanım yok deme mazeretlerini yok eden harika rol modeli sevgili Özgül Gülmez e kariyer hayatında nice başarılar diliyorum.Ve sevgili Özgül  Özgül’lerimizin sayısının artması dileği ile Ekim sayımızda başarılı bir iş kadınımızı daha sizlere tanıtmak üzere yazıma son verirken her şey gönlünüzce olsun!

Ekim de siz değerli okurlarımla buluşmak üzere! …

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :