Graf von Faber-Castell mükemmellikte en üst noktaya ulaşma tutkusunu yansıtıyor

18 Mayıs 2017 Perşembe 09:00
12
14
16
18

Yılda tüm dünyada 2 milyardan fazla ağaç cidarlı kurşun ve renkli kalem satan Faber-Castell’in bu kalemlerinin 200 milyondan fazlası Türkiye’de Adel Kalemcilik tarafından üretiliyor ve satılıyor.

Adel Kalemcilik, Graf von Faber-Castell’in 2017 koleksiyonunu Kont Charles von Faber-Castell’in katılımıyla tanıttı. Graf von Faber-Castell kalem ve aksesuarları, eşsiz materyalleri, titiz el işçiliği ve üstün kalitesiyle markanın, mükemmellikte en üst noktaya ulaşma tutkusunu yansıtıyor. Graf von Faber-Castell koleksiyonunda ince düşünülmüş zarif detayları ile dikkat çeken dolma kalem ve kurşun kalemlerin yanı sıra deri kalemlik, kalem tablası, not defteri gibi masaüstü setleri, kalem kılıfı, anahtarlık, kartvizitlik, ajanda, cüzdan, çanta ve kol düğmeleri gibi özel tasarım aksesuarlarda yer alıyor.

Klavyeler, dokunmatik ekranlar ve sesli mesajlarla sarılı bir dünyada kalemin değerinin giderek arttığını vurgulayan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler şunları ifade etti:

“Dünyanın lider kalem üreticisi Faber-Castell, 256 yıllık köklü mirasıyla kalemin gücünü artırmaya devam ettiğini bize kanıtlıyor. Kalemlerimizin bıraktığı eşsiz ve özgün izler her geçen gün daha çok anlam kazanıyor. Faber-Castell’in premium koleksiyonu Graf von Faber-Castell de kalemin ve el yazısının giderek artan değerine saygı duruşu niteliğinde bir mükemmelliğe sahip. Kalemlerin yanı sıra pek çok aksesuarın da yer aldığı Graf von Faber-Castell koleksiyonu zarafete ve ince detaylara adanmış bir yaşam tarzını simgeliyor.”

İlhamını 19. yüzyıl kurşun kalemlerinden aldı

Graf von Faber-Castell koleksiyonunun, Almanya’da en yüksek kalitede üretilen yazım gereçleri, şık deri aksesuarlar ve zarif masa aksesuarlarından oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu vurgulayan Kont Charles von Faber-Castell şöyle konuştu:

“Babam Faber-Castell markasını Oyun–Eğitim, Sanat-Grafik, Premium, Yazım ve İşaretleme olarak 5 alana ayırdı. Graf von Faber-Castell koleksiyonu bu anlamda Faber-Castell’in premium bir marka olarak konumlanmasının öncüsüdür. Graf von Faber-Castell koleksiyonu babamın, büyük dedesi Lothar von Faber’in 19. yüzyıldaki zarif cep kurşun kalemlerinden ilham alarak, kalemtıraş ve kalem uzatıcısıyla tamamlanan lüks bir kurşun kalem üretme fikrinden doğdu.”

Kont Charles von Faber-Castell, “Graf von Faber-Castell koleksiyonu için eşsiz materyallerimiz, titiz el işçiliğimiz ve üstün kalitemiz mükemmellikte en üst noktaya ulaşma tutkumuzu yansıtıyor” dedi.

Lüks maddiyat değil, deneyim ve özel anlardır

Faber-Castell’in son iki yılda satışlarında global bir rekora imza attığını ve 2015 – 2016 finans yılında satışlarının 631 milyon EUR’ya ulaştığını belirten Kont Charles von Faber-Castell şunları söyledi:

“Bu başarıyı, babamın yüksek kaliteye ve markayı geliştirmeye odaklanmasına borçluyuz. Özellikle yüksek kaliteli dolma kalemler ve aksesuarlar sayesinde insanlar, el yazısı notların anlamını yeniden keşfediyor, Bu yaklaşım, dijital iletişim tarafından domine edilen dünyada çok daha yaygın hale gelecek. Tüm dünyada yetişkinleri etkisi altına alan boyama trendi ve el yazısının geridönüşü gibi pek çok analog trend de Faber-Castell’in başarısını destekliyor. Bugün lüks maddiyat değil, deneyim ve özel anlardır.”

Yılın Kalemi Vikingler ilk kez sergilendi

Graf von Faber-Castell koleksiyonunun en değerli parçalarından biri olan ve her yıl farklı bir temadan ilham alan Yılın Kalemi’nin 2017 tasarımı Türkiye’deki kalem severler ve koleksiyonerlerle ilk kez buluştu. 2017 yılında ilhamını Vikingler’den alan Yılın Kalemi gerçek birer sanat eseri kabul edilen Viking yelkenlilerinin büyüleyici dokularını günümüze taşıyor.

Türk halkına hayranlık ve saygı duyuyorum

Adel Kalemcilik’le uzun yıllara dayanan işbirlikleri sayesinde Türkiye’nin, Faber-Castell‘in Avrupa’dak ikinci büyük pazarı, dünyadaki en önemli pazarlarından biri haline geldiğine dikkat çeken Kont Charles von Faber-Castell, “Türk halkının tutkusuna, kültürel mirasına, genç ve dinamik nüfusuna hayranlık ve saygı duyuyorum” diye konuştu. 

Ürün çeşidini 48 yılda 30’a katladı

Adel Kalemcilik’in 1969 yılındaki kuruluşundan bugüne, 48 yıldır Faber-Castell ile güçlü işbirliğini sürdürdüğünü vurgulayan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler ise şunları söyledi:

“Tam 48 yıl önce, 150 çeşit ürünle üretime başlamıştık. Bugün ise portföyümüzde 4 bin 500 farklı ürün çeşidi bulunuyor. 48 yılda ürün çeşidimizi 30’a katladık. Türkiye’de ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticisi olduk. Bugün üretimimizin %10’a yakın bir kısmını yine yakın coğrafyaya ihraç ediyoruz. Hayata iz bırakmak ve bizim gibi hayata iz bırakmak isteyen herkesin yanında olmak için çalışırken Faber-Castell’in güçlü desteğini de her zaman yanımızda hissettik. Kurulduğumuz günden beri devam eden işbirliğimizi 1995 yılında ortaklıkla taçlandırdık.

Hizaler“Graf von Faber-Castell’in yeni koleksiyonuyla Türkiye’deki konumumuzu daha da güçlendireceğimize ve büyüteceğimize inanıyoruz” dedi.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Okumak için sıraya girdiler
» Çocuklar, sebze ve meyvelere bakarak hayalini kurdukları mesleği seçecek
» Demet Sabancı Çetindoğan’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ Mesajı
» Şehir Tiyatroları Sahnelerinden Kitaba: “Bir kümes Hikayesi”
» Jön Türkler ve Araplar
» TOG’un Yetişkin Gönüllüleri, Toplum Gönüllüsü gençler için Givin’de buluştu
» 25 Yolon hikayesi bu kitapta toplandı
» Çocuklar 37. Uluslararası Pınar çocuk resim yarışmasında arkadaşlıklarını çizecek
» Akran zorbalığına dikkat!
» İstanbul Aydın Üniversitesi Avrupa’nın en büyüğü
» TEV’den geleceğin lideri 59 gence üstün başarı bursu
» Türk Eğitim Vakfı ve Edwards İşbirliği ile gençler hayallerine daha yakın
» FMV Işık Okulları’nda avantajlı erken kayıt dönemi başladı
» TEV bir dünya çicek ile eğitim bursu bağışlarında yeni bir trend başlatıyor
» Türk Eğitim Vakfı’ndan Adana’ya ’50. Yıl Umut Ziyareti’
» Okula uyum bir haftadan fazla sürüyorsa dikkat!
» En anlamlı 14 Şubat armağanı: Sevgi Sertifikası
» Geleceğin Girişimcileri LİYAKAT ile yetişiyor
» Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
» Karşıyakalılar kitap değişimini çok sevdi
» Kim demiş matematik sıkıcıdır diye?
» Bilim ve sanat eğlenceye dönüşüyor…
» Çocuk Kitapları Günleri başlıyor
» En anlamlı 14 Şubat armağanı: Sevgi sertifikası
» Kitaplara yazık olmasın