Gençliğime Dokunma “Uçurum”

24 Kasım 2017 Cuma 13:00
12
14
16
18

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara, artan uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla Başkentli çocukları tiyatro ile buluşturdu. Gençliğime Dokunma mottosuyla sahnelenen “Uçurum” tiyatro oyunu gençlerin madde bağımlılığı konusunda bilinçlenmesine destek verdi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tiyatro gösterisi son gösteriminde, Yıldırım Beyazıt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan gençleri ağırladı. Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Zülkarneyin Avcı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Huzeyfe Yılmaz ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanı Rasim Arı’nın da katıldığı gösteri, öğrencilerin beğenisini topladı. Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Zülkarneyin Avcı, “Bir sivil toplum örgütünün bu konuya duyarlılık göstermesi ve bu işe öncülük etmesi oldukça önemli. MÜSİAD Ankara’yı bu noktada kutluyoruz. Bizler de ev sahibi olarak Altındağ’da yapmamız gereken ne varsa sizlere imkânlarımız doğrultusunda yapmaya çalışacağız.”dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Huzeyfe Yılmaz ise; “İnşallah MÜSİAD Ankara ile özel projelerimiz olacak ve biz destek vermeye devam edeceğiz.” diyerek konunun hassasiyetine vurgu yaptı.

“Amacımız Türkiye Turnesi”

Madde bağımlılığı ile ilgili sosyal sorumluluk projesi kapsamında yola çıktıklarını ve bu amaçla hem Ankara hem de Türkiye’deki gençleri bilinçlendirmeyi amaçladıklarını kaydeden Yönetmen Sibel Aydın “Çocukları uyarıcı nitelikte ve titizlikle hazırladığımız oyunumuz ile buluşturuyoruz. Çok hassas bir konu olduğu için oyunumuzu sergilerken TUBİM, AMATEM, Milli Eğitim, pedagoglar ve psikologlardan da aldığımız yönlendirmeler doğrultusunda hareket ettik. Oyunumuzu MÜSİAD Ankara iş birliği ile hazırladık. Türkiye turnesi kapsamında da çocuklarımızla buluşacağız.” dedi. MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ise okul müdürlerinden çok güzel tepkiler aldıklarının altını çizerek, “Okul müdürümüzden ‘Bu kadar etkileyici ve bu kadar güzel işlenmiş bir oyun görmedik. Rehber öğretmenlerimiz anlatsa bu kadar tesirli olmazdı.’ dönüşünü aldık. İkinci kez izliyorum ve yine duygulandım. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı çok hassas bir şekilde takip ediyor ve onların desteği ile bu oyunumuzu Türkiye geneline yaymak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Ne kadar gencimiz bilinçlenirse o kadar faydalı”

MÜSİAD Ankara’nın sadece iş ve ticari alanda değil, aynı zamanda sosyal alanlarda da faaliyet gösterdiğinin altını çizen MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, şunları söyledi: “Ülkemizin çok önemli bir konusu olan madde bağımlılığı ile alakalı böyle bir çalışma yürütürsek bir nebze de olsa toplumumuza faydamız olur diyerek çıktık yola. Geliştirdiğimiz bu projemizi Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile yapacağımız protokol ile Türkiye geneline yayacağız. Gençliğime Dokunma mottosuyla “Uçurum” tiyatro oyunumuzun güzelliği, madde bağımlılığından kurtulmanın hatta bağımlı olmamanın ince bir şekilde işlenmiş olması. Bu oyunun güzelliği, bir çocuğumuzda bile olsa bilinç oluşturabilmek. Ne kadar gençlerimizi bilinçlendirebilirsek bizim için o kadar faydalı olacaktır.”

 

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Cif ve Arzum Onan Ev İşlerinde Eşitlik ‘Hepimizin Elinde’ Dedi
» TÜSAD : “Bilginin ve deneyimin aktarımı ülkemizin gelişimi için çok önemli”
» Avrupa’daki gururumuz Tuğçe
» Yüz Binden Fazla Yırtıcı Kuş Adana’dan geçti!
» Türkiye Paris Anlaşması’nı onaylayarak harekete geçmeli
» “Kadın Dilinden Masallar”
» Neslihan Yargıcı Çocuklar ile Moda ve Tasarım Atölyesi’nde buluştu
» Çiğdem Babayiğit Boğaziçi Üniversitesi Klasik Müzik Koordinatörü oldu
» Ebru Demirhan ’Çocuğumla Beraber İyileşiyorum’
» Aleyna Tilki ip üzerinde yürüdü
» Süreya Kuaför Salonu içinizi ısıtacak bir Yeşilçam hikâyesi!
» Kilim Mobilya’dan "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na tam destek
» Demet Cengiz "Aşk Olsun"
» 25 yılda Konya büyüklüğünde tarım alanını kaybettik
» Şirketler 50 çocuğu hayata bağlamak için koşacak
» Bursa’nın Perileri galibiyetle bitirdi
» Balkanlar İzmir’de buluşuyor
» Reklamın cinsiyeti erkek
» Okçuluk şampiyonası Kayseri’de yapılacak
» Canan Tan okurlarıyla buluştu
» Artık boşanmış anneler de çocuklarına kendi soyadlarını verebilecek
» FİBA Grubu meşaleyi yaktı
» Sınır aşan dostluk
» MilyonFest’e geri sayım başladı!
» Otizmli Çocuklar İçin Sercan Badur ve Alper saldıran bir araya geldi!