Gençlerin Gözünden ‘Sanat’

04 Haziran 2018 Pazartesi 17:00
12
14
16
18

Aydın Doğan Vakfı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin iş birliğiyle  bu yıl 11’incisi düzenlenen karikatür yarışmasında  dereceye giren genç çizerlere ödülleri verilecek.36 şehirden 177 okul, 848 öğrencinin 967 karikatürle katıldığı yarışmanın ödül töreni, 5 Haziran Salı günü saat 10.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Aydın Doğan Vakfı, karikatüre ilgi duyan bir kuşağın oluşmasına ve geleceğin karikatürcülerinin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 11’incisi düzenlenen Yaratıcı Çocuklar Derneği Karikatür Yarışması’na destek verdi. Bu yıl ‘Sanat’ temasıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye genelinde 36 şehirden 177 okul, 848 öğrenci 967 karikatürle katıldı.

Yarışmaya gönderilen eserleri, karikatür sanatçıları Aziz Yavuzdoğan, Piyale Madra, Raşit Yakalı, Tan Oral, Yaratıcı Çocuklar Derneği Karikatür Yarışmaları Koordinatörü İbrahim Tapa, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa ile Yönetim Kurulu Üyesi Havva Tapa’dan oluşan jüri değerlendirdi.

İlkokul 3. sınıftan 12. sınıfa kadar 5 ayrı kategoride değerlendirilen karikatürler arasından dereceye giren genç çizerler için, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ve Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı’nın da katılımı ile 5 Haziran Salı günü saat 10:30’da Trump Alışveriş Merkezi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde bir ödül töreni düzenlenerek ödülleri takdim edilecek.

Aydın Doğan Vakfı’ndan karikatür albümü

Yarışmada dereceye giren ve sergilemeye değer bulunan karikatürler, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Aydın Doğan Vakfı tarafından albüm haline getirildi. Karikatürler ayrıca Trump Alışveriş Merkezi B3 katında Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ve Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı’nın da katılımları ile sergiye açılacak.

ÖDÜL ALAN KARİKATÜRLER

İLKOKUL KATEGORİSİ 3. ve 4. SINIFLAR

BİRİNCİ: Ece Güven - İTÜ GVO Özel Dr. Natuk Birkan İlkokulu

BİRİNCİ: Öykü Barlin - Balıkesir Bahçeşehir Koleji

İKİNCİ: Abdulgani El Said - Gemlik 11 Eylül İlkokulu Gemlik Busmek Karikatür Atölyesi-Kalemşörler

İKİNCİ: Efe Berk Yılmaz - Bursa Nilüfer Beşevler Gençlik Merkezi / Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Melodi Türkaslan - ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Mersin Okulları

ÜÇÜNCÜ: Yusuf Mert Ertürk - Abdurrahman Güneş İlkokulu Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

ORTAOKUL 1. KATEGORİ 5. ve 6. SINIFLAR

BİRİNCİ: Aziz Göveli - Boyabat Yaşar Topçu Y.B.O / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

BİRİNCİ: Derin Çokşenim - Özel Ataşehir Bilfen İlköğretim Okulu

İKİNCİ: Azra Nur Yavuz - Lale Kemal Kılıç Ortaokulu Gemlik Busmek Karikatür Atölyesi-Kalemşörler

İKİNCİ: Zeynep Nazlı Kösebey - Boyabat Yaşar Topçu Y.B.O / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

 

ÜÇÜNCÜ: Berat Bademci - Fatih Sultan Mehmet İ.H.O / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Esra Kurt - Darüşşafaka Eğitim Kurumları

ORTAOKUL 2. KATEGORİ 7. ve 8. SINIFLAR

BİRİNCİ: Duru Duş - Bursa Çek Özel 3 Mart Azizoğlu Ortaokulu

BİRİNCİ: Efe Arıkan - Konak Şehit Ömer Halisdemir Bilim ve Sanat Merkezi

İKİNCİ: Naz Kendir - Eyüboğlu Koleji

ÜÇÜNCÜ: Alihan Çeçen - Koç Okulu

ÜÇÜNCÜ: Irmak Karakuş - Boyabat Yaşar Topçu Y.B.O / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

LİSE 1. KATEGORİ 9. ve 10. SINIFLAR

BİRİNCİ: Çağla Nur Bilmez - Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi

İKİNCİ: Müge Özbalcı - Bursa Nilüfer Beşevler Gençlik Merkezi / Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Serkan Güdükoğlu - Türk Telekom Fen Lisesi / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

LİSE 2. KATEGORİ 11. ve 12. SINIFLAR

BİRİNCİ: Arda Yılmaz - Bursa Nilüfer Beşevler Gençlik Merkezi / Karikatür Atölyesi

BİRİNCİ: Sinem Özkan - Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi

İKİNCİ: Dağlar Umut Ayrancıoğlu - Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Ece İlayda Akdemir - Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

ÜÇÜNCÜ: Gökhan Berk Şişmanoğlu - Aydın Lisesi

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :



+ Benzer Haberler
» Oyuncu Gülin İyigün bende Bütün dünya gibi Marilyn Mondroe’ya hayran kaldım
» KizlarSoruyor: ‘Sezonun en heyecanla beklenen dizisi’: Çukur
» Şenay Lambaoğlu "Burada müzik var" diyecek
» İzmir Devlet Opera ve Balesi sezonu 1 Ekim’de açıyor
» Eylül Müzikseverlere Epic Istanbul Label’ıyla “Merhaba” Diyor!
» Mahşer-i Cümbüş
» Kürk Mantolu Madonna, yeni sezonu 26 Eylül’de açıyor
» UNIQ İstanbul tüm ihtişamıyla perdelerini açıyor
» Mashrou’ Leila ve Joep Beving Salon’da
» Tuba Ünsal, Uluslararası Antalya Film Festivali jürisinde
» fizy İstanbul Müzik Haftası sona erdi
» Emaar AVM sahnesinde Pamela rüzgarı esti
» Yıldız açık havayı çok sevdi
» Sıla’^dan Adana Film Festivali’ne coskulu açılıs
» fizy İstanbul Müzik Haftası’nda yıldızlar geçidi
» Performans Sokağı’nda Can Gox rüzgârı esti
» Akbank ve Contemporary Istanbul’un 13. yılı kutlandı
» "Turkish Dondurma“ Geliyor
» “Akış” sanat koleksiyonunu tanıtıldı
» Ustalar sanatçı adaylarla buluşuyor
» Antalya’da Mabel Matiz rüzgarı
» Türk popunun kalbi fizy İstanbul’da atıyor
» Babylon büyük ev ablukada ile dans etti
» #müziktendahafazlası
» GastroAntep Doğulu konseriyle costu