Gaziantep Güney Korelileri ağırladı; yenileri yolda

22 Ağustos 2018 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

Binin üzerinde Güney Koreli GAP’a çıkarma yapacak

Güney Kore’in en büyük tur operatörlerinden birisi olan İnterpark Ceo’su Mr. Kim Sangte ve beraberinde ki bloggerlardan oluşan heyet Gaziantep’te incelemeler yaptı. Heyete eşlik eden TURSAB GAP YTK Başkanı Soner Bacaksız eşlik etti. Ekim ayında bölgeye yaklaşık bin kişilik Koreli turist getirmeyi planlayan İnterpark Tur operatörü ve yetkilileri düzenlenecek olan geziler öncesi adeta bölgeyi mercek altına aldı.

 Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve THY Adıyaman Satış müdürlüğünün girişimleri ile Güney Korenin en büyük 5.tur operatörü olan İnterpark’la imzalanan protokolle ekim ayında bölgeye ilk etap da 1000 kişi koreli guruplar getirmeyi planlayan firma  bölgeyi mercek altına alarak CEO’su Kim Sangte ve bloggerlardan oluşan heyeti bölgeye gönderdi. Hatay’da incelemelerini tamamlayan heyet buradan Gaziantep’e hareket ederek Gaziantep’in de tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti. Güney Koreli heyete TURSAB GAP YTK Başkanı Soner Bacaksız, Gaziantep Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk, THY Gaziantep Satış Müdürü Gürel Tümer ile THY Adıyaman Satış Müdürü Mehmet Akif Hamdi eşlik etti. Güney Koreli heyetle birlikte Gaziantep’in çeşitli yörelerinde incelemeler yaptıklarını ifade eden TURSAB GAP YTK Başkanı Soner Bacaksız Ekim ayında Güney Koreli turistleri ağırlamak istediklerini ve tur operatörü tarafından bölgede düzenlenecek olan 5 günlük programda daha etkin rol oynamak istediklerini belirterek “Bayramın birinci günü Gaziantep olarak Güney Kore’nin beş büyük tur operatöründen birisi olan İnterpark’ın CEO’su Kim Sangte ve beraberinde ki bloggerlardan oluşan heyeti ağırladık. Heyete bölge kültürü, bölgenin güvenli bir bölge olduğunu, gastronomi kültürümüzü ve daha bir çok konuyu anlatma fırsatı bulduk. Ekim ayında bölgemizde 5’er günlük tur paketleriyle yaklaşık bin Güney Koreli turist gelecek. Elbette Hatay, Gaziantep, Adıyaman ve Şanlıurfa bu turistleri fazlasıyla ağırlayacak kapasiteye sahip. Bizim temel amacımız GAP bölgesinin yabancı ziyaretçi sayısını arttırmak. Ziyaret sırasında bizlerle birlikte Gaziantep Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk, THY Gaziantep Satış Müdürü Gürel Tümer ve THY Adıyaman Satış Müdürü Mehmet Akif Hamdi’de heyete çeşitli konularda bilgi verdi. Bölgemiz bütün turizm çeşitlerine açık, inanç, kültür, kongre, sağlık, spor ve fuar turizminin merkezi olmaya aday bir bölge. Bunlarla ilgili her türlü alt yapı çalışmalarımız da mevcut. Umuyoruz ki Uzakdoğu ülkeleri bölgemizi cazibe merkezi olarak görmeye devam eder” dedi. Gaziantep’te incelemelerini tamamlayan Güneykoreli heyet buradan Adıyaman’a hareket etti.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bilimi duvarlara işlediler
» Büyük Ev Ablukada ve LUV X Hip Hop Party Bu Hafta Babylon’da
» Aşırı internet kullanımı boşanma nedeni!
» Yepyeni bir atölye: Ailemle sanatçı atölyesinde
» Sinem Kobal ayakkabı tutkusunu reklama taşıdı
» Hayalleri gerçek oldu
» Köy Koop Genel Başkanı Neptün Soyer: Üreticinin bu yem fiyatları karşısında dayanabilmesi zor!
» Karşıyaka harekete geçiyor
» Konak’ta ücretsiz kurslar
» Tenis turnuvasında şampiyonlar belli oldu
» Lületaşı Festivali fark yarattı
» ‘Samim Kocagöz Roman Ödülü’nün sahibi Gönül Çatalcalı
» Serenay Sarıkaya Türkiye hareketine destek oldu!
» Parti tadında SPA keyfi
» Sahilde zumba keyfi
» Aston Martin’in ilk elektrikli otomobili Rapide E gün yüzüne çıktı
» “Atma Değerlendir… Tüketimi Azalt, Mutlu Ol!’’
» Avrupa’daki gururumuz Tuğçe Beder
» Ortaköy Rotary Als Mnh Derneği ile birlikte 12 göz bilgisayarı almak için Fongogo kitlesel fonlama sitesi ile yola çıktı
» LAV ile okula dönüş heyecanı
» İnşaat sektöründe son 3 yılın en zayıf ağustos ayı yaşandı
» Uzakdoğulular Türk kirazı ve inciri istiyor
» Zeynep, Olimpiyat yolunda ilerliyor
» Besteler Tanju Okan için yarıştı
» İstanbul’un mis kokulu festivali İzmir’de.İzmir’de.