YAZARLAR Esra Turam
12
14
16
18
14/10/2018 17:10
Ruh ikizi diye bir şey yok!

Daha gençken hayatıma girecek olan bir beyaz atlı prensin beni çok mutlu edeceği hayalleriyle yaşar dururdum.  Aynı Türk dizilerindeki gibi. Yakışıklı bir oğlanı bulan kız inişli çıkışlı bir flört sürecinden sonra muradına eriyor. Sonrası pek yer almıyor dizilerde. Halbuki, esas zorluklar bundan sonra başlıyor, İlişkiyi yürütmek başlatmaktan daha zor. Gündelik işlerin ve zorlukların arasında ilişkiyi romansını öldürmemek, ilişkinin alevini hep canlı tutmak, hele de çocuklardan sonra ek gelen sorumluluklarla ilişkiyi eskisi gibi yürütmeyi becermek zor olan.

Başkası üstünden gelen mutluluk, başkası üstünden gidiyor. Kimsenin mutluluğu başkasının mutluluğuna veya ruh haline bağlı olmamalı.

Beyaz atlı prens rüyalarından çoktan vazgeçtim. Şimdi şöyle düşünüyorum, benim partnerim beni tamamlayacak erkek değil, benim kendimi gerçekleştirme yolculuğumda bana destek olan kişi olmalı. Hayat yolculuğumda, planlarımı, hayallerimi, endişe ve korkularımı paylaşabileceğim biri. Hiç kimsenin hayalleri aynı olmak zorunda değil, ama hayallerini anlayıp, saygı duyan, fikirlerini paylaşan, konuşup tartışabildiğin biri varsa hayatında çok şanslısın.

Artık ruh ikizimi bulmaya çalışmıyorum. Çünkü seneler geçtikçe değişiyoruz ve partnerimizin bizimle aynı hızda, aynı şekilde değişmesini beklemek mantıklı olmaz. Ruh ikizim olacak kişi her sene farklı bir insan olmalı bu durumda. Önemli olan, her değişimimizde yanımızda olan, neden hep değişim ve gelişim peşinde olduğumuzu anlayan birisi olması. Öğrenmeyen, kendini ve çevresindekileri  geliştirme çabası olmayan, yerinde sayanları güzel yarınlar beklediğini düşünmüyorum. Bugün futurist Ufuk Tarhan gelecek erteleyenleri, tembelleri, öğrenmeyen ve değişmeyenleri sevmez diyordu, gelecek cesur olanları, herkesin yolunda ilerlemeyenleri, yepyeni yollar açanları sever.

Karar 52: Beni sadece ama sadece ben tamamlayabilirim.

Takip için Facebook: Esradan fısıltılar, instagram: esradanfisiltilar

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :