El Bebek Gül Bebek Derneği, Prima’nın Desteğiyle Anne Uyum Bebek odasını açtı

16 Mart 2018 Cuma 08:00
12
14
16
18

Anne ve bebeklerin hayatlarını iyileştirmeyi amaçlayan Prima ve El Bebek Gül Bebek Derneği’nin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi sonucunda hayata geçirilen “Anne Bebek Uyum Odası” açıldı.

Türkiye’de 30 yıldır yenilikçi ürünleriyle bebeklerin sağlıklı, mutlu gelişimlerine katkı sağlamak için çalışan, prematüre bebeklerin mücadelesine destek olmak için yenidoğan yoğun bakım ünitesi hemşireleriyle birlikte tasarladığı prematüre bebek bezini hastanelere bağışlayan Prima El Bebek Gül Bebek Derneği ile de bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza attı.

Prima, derneğin prematüre bebekler ve ailelerine destek olmak amacıyla yürüttüğü faaliyetlere aktarılmak üzere Anne Bebek Fonu’na bağış yaptı. Bu fon ile prematüre bebeklerin ve annelerin sağlıklı iletişim kurulabilmesini sağlayan bir bakım ünitesinin yapılması hedeflendi. Proje sonunda, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde Anne Bebek Uyum Odası açıldı.

Anne iyi olursa bebek de iyi olur

Türkiye’de prematüre aile ve bebeklere destek olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını belirten Prima Marka Müdürü Gözde Özkan “Türkiye’de doğan her 10 bebekten 1’i dünyaya prematüre olarak geliyor ve hayata tutunmak için özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Biz de 30 yıldır Türkiye’de bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkıda bulunmak için çalışan Prima olarak, prematüre bebeklerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan prematüre bebek bezini hastanelere bağışladık ve El Bebek Derneği’nin çalışmalarına destek sağladık. Bir prematüre annesi olarak bu çalışmaların bir meyvesi olan Anne Bebek Uyum Odası’nın hem anneler hem de bebekler için çok yararlı olacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Anne Bebek Uyum Odası’nın, prematüre bebeği olan annelerin bebekleriyle erken dönemlerden itibaren buluşabilmesi açısından çok önemli bir alan olduğunu dile getiren El Bebek Gül Bebek Derneği Başkanı İlknur Okay, “Anne iyi olursa bebek de iyi olur mottosuyla hayata geçirdiğimiz Anne ve Bebek Uyum Odası’na verdiği destekten dolayı Prima’ya çok teşekkür ediyoruz. Bu odanın, zamanından önce doğarak doktor ve hemşirelerimize emanet ettiğimiz prematüre bebeklerimiz ve annelerinin mümkün olan en sık şekilde temas etmelerini, anne-bebek bağının güvenli şekilde kurulmasını ve annenin sütünün arttırılmasını sağlayacağına inanıyoruz. ” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Türkiye Paris Anlaşması’nı onaylayarak harekete geçmeli
» “Kadın Dilinden Masallar”
» Neslihan Yargıcı Çocuklar ile Moda ve Tasarım Atölyesi’nde buluştu
» Çiğdem Babayiğit Boğaziçi Üniversitesi Klasik Müzik Koordinatörü oldu
» Ebru Demirhan ’Çocuğumla Beraber İyileşiyorum’
» Aleyna Tilki ip üzerinde yürüdü
» Süreya Kuaför Salonu içinizi ısıtacak bir Yeşilçam hikâyesi!
» Kilim Mobilya’dan "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na tam destek
» Demet Cengiz "Aşk Olsun"
» 25 yılda Konya büyüklüğünde tarım alanını kaybettik
» Şirketler 50 çocuğu hayata bağlamak için koşacak
» Bursa’nın Perileri galibiyetle bitirdi
» Balkanlar İzmir’de buluşuyor
» Reklamın cinsiyeti erkek
» Okçuluk şampiyonası Kayseri’de yapılacak
» Canan Tan okurlarıyla buluştu
» Artık boşanmış anneler de çocuklarına kendi soyadlarını verebilecek
» FİBA Grubu meşaleyi yaktı
» Sınır aşan dostluk
» MilyonFest’e geri sayım başladı!
» Otizmli Çocuklar İçin Sercan Badur ve Alper saldıran bir araya geldi!
» Çocuklar baleyi Odunpazarı’nda öğreniyor
» FMV Işık Okulları, TEDxYouth’ta ilham veren fikirleri bir araya getirdi
» L’Oréal, cinsiyet eşitliği konusunda Avrupa lideri oldu!
» Yetenekli çalışan adayı bulmak zorlaştı