Bosch Home Connect’ten “selfie” çeken buzdolabı

02 Kasım 2018 Cuma 14:00
12
14
16
18

Bosch Ev Aletleri’nin, internet üzerinden uzaktan kontrol sağlayan Home Connect teknolojisi sayesinde, artık cep telefonu ve tablet üzerinden gönderilen resimlerle buzdolabının içini görmek ve market alışverişi yaparken eksikleri tespit etmek mümkün.

“Yaşam için teknoloji” yaklaşımıyla yüksek teknolojili ürünler geliştiren Bosch’un, Home Connect buzdolapları daha da geliştirildi ve buzdolabının içinin fotoğrafını çekerek cep telefonu ve tablete gönderme uygulaması eklendi. Bosch’un KGN56HI30N kameralı buzdolabının kapağı her açılıp kapandığında soğutucu bölmesinde yer alan iki kameradan biri otomatik olarak soğutucu bölmesinin, diğeri ise kapı raflarında gıdaların ve içeceklerin olduğu bölümün resmini çekerek kullanıcının cep telefonunda veya tabletindeki Home Connect uygulamasına gönderiyor.

Kullanıcı, ev dışındayken örneğin market alışverişindeyken, Home Connect uygulamasına bakıp buzdolabının içindeki gıda ve içeceklerdeki eksiklikleri son fotoğraf üzerinden görerek alışverişini eksiklere göre yapabiliyor. Uygulama önceki 5 resmi depolama özelliğine de sahip.

Bosch’un KGN56HI30N kameralı Home Connect buzdolabı, gıda tanıma teknolojisi sayesinde buzdolabındaki gıdalar için ideal depolama alanları, ideal sıcaklık dereceleri ile ilgili bilgiler ve taze tutma önerileri sunma özelliğine de sahip bulunuyor.

Home Connect uygulaması ile soğutucu bölmesi sıcaklığı ayarı, tatil modu - eco mod değişimi, derin dondurucu sıcaklık ayarı, süper soğutma ve dondurma fonksiyonunu devreye alma gibi birden çok işlem uzaktan yapılabiliyor. Home Connect uygulaması sayesinde buzdolabının kapısı açık kaldığında veya içindeki sıcaklık derecesi yükseldiğinde uygulama üzerinden uyarı bildirimi gönderiyor, böylece yiyecekler bozulmadan önlem alınıyor.

LCD dokunmatik elektronik kontrol özelliğine ve 559 lt iç hacme sahip olan 193x70x84 cm ölçülerdeki Bosch KGN56HI30N kameralı buzdolabı, VitaFresh plus çekmecesi sayesinde de meyve ve sebzeleri en uygun nem oranında iki katına kadar daha uzun süre taze tutuyor.

Bosch’un, ev aletlerini internet üzerinden telefon ve tablet ile uzaktan kolayca yönetme olanağı sunan Home Connect teknolojisi, ev idaresinde ve ev işlerinde yepyeni bir dönem başlattı. Home Connect ürünlerle, ofisteyken evdeki fırını çalıştırmak, daha eve gelmeden kahveyi hazır etmek, marketteyken bulaşık makinesi deterjanının tükenip tükenmediğini kontrol etmek ve çok daha fazlası mümkün hale geldi. Ev aletini uzaktan yönetmenin yanında farklı birçok işlev sunan Home Connect uygulaması günlük hayatı daha da kolaylaştırırken, parmaklarınızın ucuyla bütün ev aletlerini kontrol etme olanağı sunuyor.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Arçelik’e, 11’inci Kez Lovemark Ödülü
» Kadınsız teknoloji olmaz
» Arçelik’e en cool marka ödülü
» Çabuk! Telefonum nerede? Yakında biri var
» Enerji tasarrufu için doğru beyaz eşya seçimi ve doğru kullanım ipuçları
» Arçelik’in ‘Eşit Sözlük’ Projesine Uluslararası iki ödül
» Dünya ülkelerinde veri koruma kanunları nasıl uygulanıyor?
» Kimlik avcıları şimdi de öğretim üyelerini hedef aldı
» En iyi yazılımcıları şirketinize kazandırmanın 6 püf noktası
» Bu mail başlıkları oltaya düşüyoruz
» “Süpergüçlerin Arkasındaki Bilim” programı çocukların yeteneklerini ortaya çıkarıyor
» “Bilim Hayatımızın İçinde”...
» Teknolojiyi 50 soruda anlatan kitap
» KameramPro, çok noktalı, geniş alanların kontrolünde riski minimuma indiriyor
» 2050 Yılında ev işlerinde yardımcımız robotlar olacak
» Dövizdeki dalgalanma, siber fırsatçıları harekete geçirdi
» Dell, IFA 2018’de Ultra İnce Monitörünü tanıttı
» Şifre unutma derdini sona erdirecek 5 teknoloji
» Lüleburgazlı öğrenciler mobil uygulama geliştiriyor
» Siber saldırılardan uzak seyahat için 5 ipucu
» Modeminizi hemen kapatıp açın!
» Ag saldırıları yüzde 52 oranında arttı
» Tatilde dijital cihaz kullanırken nelere dikkat edilmeli
» Gizlice ekran görüntünüzü alan casus yazılım keşfedildi
» Ses, bilgisayara zarar verir mi?