Besteler Tanju Okan için yarıştı

13 Eylül 2018 Perşembe 09:00
12
14
16
18

Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü ve Orkestra Şefliği Ana Bilim Dalı işbirliği ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun medya sponsorluğunda düzenlenen 3. Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması’nın final gecesi Urla TED Koleji’nde gerçekleşti. Yarışmanın birinciliğini “Sonsuz Anı” isimli beste ile Çağrı Çığ Sığırcı kazandı.

TRT Türk Pop Müziği Repertuvarını geliştirmek, bestecileri ve söz yazarlarını nitelikli yeni eserler vermeye teşvik etmek, eserlerinin tanıtılmasına katkıda bulunmak ve yeni bestecilerin yetişmesini sağlamak ve üniversite gençliğini müzik alanında çalışmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın finali Urla’nın Kurtuluş Günü olan 12 Eylül’de gerçekleşti.

47 eserin katıldığı ve 10 yarışmacının finale kaldığı eserler orkestra şefi Can Yapıcıoğlu eşliğinde seslendirildi. Sanatçı Evrim Özkaynak tarafından da Tanju Okan’ın şarkıları seslendirildi. Yarışmanın jüri Başkanlığı’nı Garo Mafyan, Üyeliklerini ise Evrim Özkaynak, TRT İzmir Radyosu THM Sanatçısı Asilhan Doğan, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Ümit İşgörür ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Doç. Dr.  Ebru Güner Canbey  yaptı.

 Tanju Okan bizim değerimizdir

Yarışmanın sonunda konuşan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Bu bir hayaldi. Ve şimdi bugün burada 3.sünü gerçekleştiriyoruz. Bize destek veren herkese çok teşekkür ederim. Bu akşam “ Zamanında Bir Tanju Okan Vardı” diyebildiysek ne mutlu bize. Tanju Okan bizim değerimizdir. Türkiye’nin bir değeridir. Kendiside bir Urla aşığıydı. Urla’da yaşadığı için, bizim sokaklarımızda gezdiği için bizler çok şanslıyız. Büyük ustamızı bir kez daha minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Garo Mafyan ise, “Ne mutlu bizlereki böyle güzel etkinlikle yeni sanatçılar doğuyor. Sanatçıdan zarar gelmez. Çünkü başka uğraşacağı bir şey yoktu. Kendini ona adamıştır. Bugün burada birbirinden güzel eserler dinledik. Hepsi başarılıydı ama format gereği birini seçmek zorundaydık. Birinci olan kardeşimi ve finale kalan sanatçılarımızı kutlarım” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bilimi duvarlara işlediler
» Büyük Ev Ablukada ve LUV X Hip Hop Party Bu Hafta Babylon’da
» Aşırı internet kullanımı boşanma nedeni!
» Yepyeni bir atölye: Ailemle sanatçı atölyesinde
» Sinem Kobal ayakkabı tutkusunu reklama taşıdı
» Hayalleri gerçek oldu
» Köy Koop Genel Başkanı Neptün Soyer: Üreticinin bu yem fiyatları karşısında dayanabilmesi zor!
» Karşıyaka harekete geçiyor
» Konak’ta ücretsiz kurslar
» Tenis turnuvasında şampiyonlar belli oldu
» Lületaşı Festivali fark yarattı
» ‘Samim Kocagöz Roman Ödülü’nün sahibi Gönül Çatalcalı
» Serenay Sarıkaya Türkiye hareketine destek oldu!
» Parti tadında SPA keyfi
» Sahilde zumba keyfi
» Aston Martin’in ilk elektrikli otomobili Rapide E gün yüzüne çıktı
» “Atma Değerlendir… Tüketimi Azalt, Mutlu Ol!’’
» Avrupa’daki gururumuz Tuğçe Beder
» Ortaköy Rotary Als Mnh Derneği ile birlikte 12 göz bilgisayarı almak için Fongogo kitlesel fonlama sitesi ile yola çıktı
» LAV ile okula dönüş heyecanı
» İnşaat sektöründe son 3 yılın en zayıf ağustos ayı yaşandı
» Uzakdoğulular Türk kirazı ve inciri istiyor
» Zeynep, Olimpiyat yolunda ilerliyor
» İstanbul’un mis kokulu festivali İzmir’de.İzmir’de.
» Groupama kadınları La Parisienne’de koştu!