Bebek Çocuk Hazır Giyiminde Son Trendler

16 Nisan 2018 Pazartesi 09:00
12
14
16
18

Çocuk kıyafeti denilince çizgi film karakterlerinin anlaşıldığı, kızların pembe, erkeklerin mavi giydiği dönemler geride kaldı. Çocuk Modası artık sonsuz seçeneklerle şekilleniyor. Trençkotlar, deri ceketler, hayvan desenleri, metalik renkler, parıltılı giysiler, kaşmir ve spor kıyafetler... Batı’da organik ve unisex giysilere ilgi artarken Ortadoğu’da çocuk abiyeleri büyük ilgi görüyor.

Çocuk modasının en son trendleri, 17-20 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Kids Fashion’da görücüye çıkıyor. Türkiye’de uluslararası platformda, bebek ve çocuk hazır giyim sektörü denince akla gelen kapsamlı fuar organizasyonlarından olan İstanbul Kids Fashion, 0-16 yaş arası bebek-çocuk hazır giyim ve aksesuarlarına ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası İstanbul Kids Fashion-Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı, 17-20 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 200 marka ve dört kıtada 80 ülkeden 4 bin 500’ün üzerinde ulusal ve uluslararası ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. İstanbul Kids Fashion, bebek giyim, çocuk giyim, abiye giyim, mobilya ve ev tekstili, ayakkabı, çorap, çamaşır ve aksesuarlarını aynı çatı altında topluyor.

Bebek ve çocuk giyiminde sektördeki büyüme, kadın-erkek giyimini solladı. Genç bir nüfusa sahip olan Türkiye, bebek-çocuk sektöründe faaliyet gösteren uluslararası firmaların da iştahını kabartıyor. Türkiye’nin bebek-çocuk sektöründe hem çok önemli bir alıcı hem de çok önemli bir üretici olduğunu vurgulayan UBM ICC Marka Direktörü Hatice Dinçer, Türkiye’nin toplam hazır giyim ihracatının 17 milyar dolar ve bu toplam içerisinde bebek giyim ihracatının yüzde 1,6’lık bir paya sahip olduğunu belirtiyor. Bebek ve çocuk ürünlerinde Avrupa’nın ikinci, dünyanın yedinci büyük giyim tedarikçisi olan Türkiye, Ortadoğu pazarının artan talepleri doğrultusunda çocuk abiye giyiminde de önemli tedarikçiler arasında yer alıyor.

Sonbahar Kış Bebek ve Çocuk Modası Temmuz Ayında İstanbul Kids Fashion’da Sergilenecek…

Katılımcı Firmaların sonbahar kış koleksiyonlarını sergileyecekleri İstanbul Kids Fashion’da, global trendsetter ajans WGSN’in yapacağı detaylı sunum merakla bekleniyor. İstanbul Kids Fashion ziyaretçi ve katılımcıları için 17 Temmuz’da fuar alanında özel olarak gerçekleştirilecek sunumda WGSN tarafından çocuk giyimindeki trend öngörüleri paylaşılacak. WGSN Uzmanlarına göre; çocuk giyiminde renk tercihlerinin iki farklı yönde şekillenecek: Oyun ruhunu yansıtan hafif doğal tonlar ve sportif, genç asi ruhlar için cesur ana renkler. Önümüzdeki sene pozitif ve harekete geçirici tonların, takip eden sene kış sezonunda ise rahatlatıcı ve nostaljik ara renklerin çocuk giyimini etkisi altına alacağını öngörülüyor. Yaratıcı, eğlenceli ve heyecanlandırıcı parçaları göreceğimiz yaz sezonlarını, retro ve western esintilerinin olduğu kış sezonları takip edecek. Kumaşlar ise modernleştirilmiş geleneksel dekoratif teknikler ile doğal ipliklere ve materyallere odaklanacak.

4 Kıta 80 Ülkeden 200 Marka Aynı Çatı Altında Toplanacak

Türkiye'de uluslararası platformda bebek ve çocuk hazır giyim sektöründe yapılan en büyük fuar olan İstanbul Kids Fashion-Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı, 17-20 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 200 marka ve 4 kıta 80 ülkeden 4 bin 500’ün üzerinde ulusal ve uluslararası ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. 17-20 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 9 ve 10’ncu salonlarda yapılacak. 0-16 yaş arası Sonbahar Kış çocuk modasının sergileneceği İstanbul Kids Fashion’da; bebek, çocuk, genç giyim ve abiye kıyafetler, ayakkabı, iç çamaşırı, çorap ve aksesuarlar ile bebek ve çocuk ev tekstili ve mobilya ürün gruplarından 200’ü aşkın marka katılımcı olarak yer alacak.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Boyner Ayakkabı Çanta Festivali
» Zamansız Koleksiyonlar
» Guess’in Jennifer Lopez’li 2018 Bahar Koleksiyonu Türkiye’de!
» Reebok Classic, Moda Dünyasıyla Buluştu!
» Les Benjamins ile Be Very Special!
» Bursa’da Fashion Week
» Zeynep Tosun’dan Gelinlere özel romantik tasarımlar
» Yazı COLIN’S Summer Jeans hafifliğiyle yakala!
» EİB Moda Tasarım Yarışması’nın kazananı Okan Üniversitesi’nden
» Vakko Esmod Uluslararası Moda Akademisi ile moda dünyasının kapılarını aralayın
» EİB Moda Tasarım Yarışmasında final heyecanı
» Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un on birinci sezonu geride kaldı
» İlkbaharın Trendi Fiyonk Bağcıklı Sneaker’lar In Street’te...
» Geleneksel Gelinlik Anlayışına Bir Başkaldırı Project.Bridal
» Baharın enerjisini Boynerle yakala
» Mert Erkan defilesinde podyumda uzaylılar yürüdü
» Zeynep Tosun, Haute Couture 2018 koleksiyonunu tanıttı
» Tuba Ergin “Genç Kız Haute Couture” koleksiyonunu da tanıttı
» TUVANAM Couture defilesi gerçekleşti
» Linet "Damardan okuyorum ama sitcom bir kadınım"
» Kaosun içinde bir dinginlik an’ı...
» Hummel Ayakkabı ile Konfor ve Şıklık Bir Arada
» Ayakkabıda moda AYMOD’da şekillenecek
» Bebek çocuk hazır giyim pazar hacmi 600 milyon TL’ye ulaştı…
» Cengiz Abazoğlu "Güzeller renklerle dans etti"