Bahar Uçanlar ’’Türkiye’yi fit yapacağız’’

18 Temmuz 2018 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

Mars Sportif'in CEO'su Bahar Uçanlar, ''Spor sporu fitness ile büyüyor. Onları birlikte sporun spor anlayışı da değişiyor. Biz de uygun fitness zinciri Türkiye'ye daha uygun bir hale getirmek için çalışmak istiyoruz ”dedi.

Türkiye'nin en büyük spor salonu zinciri Mars Sportif, 10 yılı aşkın süredir MAC ve MACFit markalarıyla iki farklı konseptte çalışmalarını sürdürüyor. 6 adet MAC ve 73 adet MACFit kulübüyle Türkiye'nin 11 ilinde 200 binden fazla üyeye spor yaptıran Mars Sportif'in hedefi 2019'da 500 bin üye.

Mars Sportif CEO'su Bahar Uçanlar, Üsküdar Emaar AVM'de açılan Anadolu Yakası'ndaki ilk MAC Kulübü'nde basın toplantısı düzenledi. 2018 sezon sonunda Mars Sportif'in CEO'su Bahar Uçanlar, MAC Emaar AVM'deki buluşmada hedeflerini, yatırımlarını anlattı. Uçanlar, '' Şu anda 6 MAC ve 73 MACFit kulübümüzle İstanbul'un yanı sıra Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir,Muğla, Adana, Kocaeli, Antalya ve Sakarya'da hizmet veriyoruz. Mersin'de ilk kulübümüzün açılışını bu hafta gerçekleştirdik. Ağustos'ta da Samsun'da kulüpleri açacağız. Hedefimiz 2018 yılı sonunda 90 kulübe sayfası. Türkiye'de spor salonlarına üye sayısı 2 milyon civarında. Bu sayının 200 bini kulübümüze üye… Spor salon pazarında Mars Sportif kadar yatırım yapabilecek ve onu yer kulüpleri açabilecek bir marka bulunmuyor '' dedi.

“Spor hareketi fitnessla büyüyor”

Diyen Uçanlar, çünkü şunları söyledi: '' Türk toplumunda spor alışkanlığı düşük ama Y kuşağıyla ilgili spor yapınız ... Onlarla birlikte toplumun spora bakışı da değişiyor. Türkiye'de sporcu fitness ile birlikte büyüyor. Herkes için uyum sporları. Amacımız daha fazla kişiyi sporla buluşturmak ve sporu yaşam tarzı haline getirmelerine aracı olmak. MAC için MAC ve MACFit kültürünü ve itibariyle farklı lokasyonlarda üyelerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. En fazla grup dersinin yapıldığı. Haftada 70, ayda 300 saat ücretsiz grup derslerimiz sayesinde üyelerimiz, eğitmenlerimizin kontrolünde spor yapıyorsunuz.”

Hedef 500 bin üye…

Avrupa'da spor pazarının 26.6 milyar Avro'luk bir büyüklüğe sahip olduğunu belirten Uçanlar, ”Türkiye, 48 ülke arasında, fitness sektörünü yetiştirdiği potansiyeli en yüksek iki pazardan biri. Ekipmanı, sporcu gıdaları derken, pazarlamayı ölçebilen büyüklükte 3.5 milyar TL'ye ulaşmış durumda. Biz de Türkiye'nin en büyük spor zincirini herkesin sağlık için spora kullanabilirsiniz. Spor özel bir faaliyet değil uyumak, yemek, çalışmak gibi şeyler yapmak. Bizim misyonumuz bu. Bunun için agresif ilerliyoruz. Düzenli yatırım yapıyoruz, salon açıyoruz. Hedefimiz 2018 yıl sonu kadar 300 bin üyeye sunuyor. 2019'da ise 500 bin üye hedefliyoruz ”diye konuştu.

Büyük şehirlerde yaşayanların yoğunlaştığı bir tempoyla ilgili açıklamalarla ifade edildi. Uçanlar, şöyle devam etti: “Spor yapmak, beden sağlığı ve zihinsel sağlık ve stresle ilgili edebilmemiz için en büyük yardımcımız. Mars sportif olarak insanlar hareket spor ve spor yapmak için spor salonları teşvik hale getirilmiştir. Hem MAC hem de MACFit kulüplerimizde, sektör uzman eğitmenlerimiz, son teknoloji ekipmanlarımız, üye sıfatıyla çalışmaktan her zaman sporseverlerin yanındayız.”

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Yurttaşın olmadığı yerde kul olur
» Tarih yazdık
» Urla’ya Fransa’dan “İdealKent” Ödülü
» Türkiye’nin ilk bahçıvanlık okulunda eğitimler başladı
» İyiliğin kazandığı geceye büyük destek
» İzmir’de felsefe konuşuldu
» Kadının duygusal kodları
» Emirates Kabin Görevlisi Özlem Toker
» Zeynep Aydın Dünya Şampiyonu
» Zübeyde Ana’nın kızları
» Sağlık alanında bilgi kirliliği ile mücadelede taraflar bir araya geldi
» Aston Martin yeni modeli
» Yeşilay’ın ‘Bi’liran var mı?’
» Çocuklar Haklarını şenlikte öğrendi
» Kadına yönelik şiddet Odunpazarı’nda masaya yatırılacak
» İhracat Akademisi ilk mezunlarını verdi
» “Yılmaz Morgül: Ben de prematüre bir bebektim”
» Tarım desteğinde "sınır tanımıyor"
» Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı
» Doğum gününü yanlış bilenlere kötü haber!
» Karşıyaka’da spor kurslarına büyük ilgi
» Dans etmek gençleştirir
» İskelede akşam sürprizi
» Çocuklar için giymediğiniz botları istiyorlar
» Urla Belediyesi: 5 projemiz ödülle taçlandı