YAZARLAR Ayla Özbal
12
14
16
18
13/08/2017 09:53
Bu işte bir enayilik var

Her yere fen lisesi yapılsaydı fen liselerinin kalitesi düşerdi. Tıpkı her yere üniversite yapılıp üniversitelerin kalitesinin düşürüldüğü gibi. Tıpkı tüm liseleri anadolu lisesi yapıp anadolu liselerinin kalitesinin düşürüldüğü gibi.

Eğitim. ..

Öğretmen demek, akademisyen demek, bilimsel özgürlük demek, teknik donanım ve altyapı demek. Eğitim vizyon ve Misyon demek. Eğitim ders dışı etkinlikler ve sosyal çalışmalar demek. Kaç okulda spor salonu müzik odası, resim atölyesi var?...Kaç okulda tiyatro yapılıyor?  Yapilanlarda neler sansüre takılıyor?

Her yere imam hatip lisesi yaparak çocuklar ne  ahlaklı olur ne de muhafazakâr!  

Pisa da sıralamaya bile giremeyen ülkemiz için milli eğitim bakanının fen liseleri girseydi sınava sonuç farklı olurdu demesi çok büyük bir itiraf ve ayıp değil mi?..

Yani bu cümleyi söyle okuyoruz. Başarılı ve zeki, ülkenin ak yüzü fen liseleridir ancak biz her tarafa imam hatip yapıyoruz.

Neden?

Lys sonuçlarında her 5 iml öğrencisinden biri 4 yıllık bir üniversiteye yerleşmiş. 

Nano teknolojinin yaşandığı yapay organlarla doğal yaşama adapte edilmeye çalışılan insanların oldugu çağımızda, uzayda araştırmalar yapılırken neden inanç kisvesi altında zehir gibi çocukların zihnini ufkunu sinirlayip hoşafa, papazin eriğine, ledli ekmek kasasına mahkum ediyoruz?

Bu işte bir enayilik var!

Sözün özü tüm bunlara rağmen;

FULYA AKKAYA'Yİ gönülden kutluyorum. 

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :