Avrupa Hokey Şampiyonası Gol Kraliçesi Gaziantepli Yeter Çelik

23 Temmuz 2018 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Konya’da düzenlenen EuroHockey U18 Kızlar Avrupa Şampiyonası Championships 3’te Türk Milli Takımı ve Gaziantep Polisgücü Spor oyuncusu Gaziantepli Yeter Çelik gol kraliçesi oldu. Şampiyona ’da gol kraliçesi unvanı kazanan Yeter Çelik’i kutlayan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan genç oyuncuya başarılar diledi.

 Gaziantep Polisgücü Sporda hokey oyuncusu olarak görev yapan milli takım sporcusu Yeter Çelik Konya’da düzenlenen EuroHockey U18 Kızlar Avrupa Şampiyonası Championships 3’te rakiplere attığı goller sonrasında düzenlenen ödül töreninde gol kraliçesi unvanını aldı. Uzun yıllardır Gaziantep Polisgücü sporda hokey sporu yapan genç oyuncu kulübün geçtiğimiz aylar içerisinde Viyana’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyon Kulüpler Açık Alan Hokey Şampiyonasında da şampiyon olmasında önemli rol oynadığı ifade edilirken milli sporcuyu Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, Başkan Vekili Bayram Yüksel ve federasyon yönetim kurulu üyeleri kutladı.

Milli Takım Oyuncusu Gaziantepli Yeter Çelik’in gol kraliçesi unvanı alması Gaziantep kamuoyunda da önemli yer tutarken bir anda sosyal medya üzerinden kent yöneticileri ve Gaziantepliler tarafından kutlama mesajları yayınlanmaya başlandı. Genç sporcuyu telefonla arayan Gaziantep Polisgücü Spor Başkanı Mehmet Kaplan’da sporcuyu kutlayarak “Başarılarınız sadece bizleri değil bütün Türkiye’yi gururlandırmıştır. Böylesine önemli ve büyük bir organizasyonda gol kraliçesi unvanı alman aynı zamanda Türk kadınının da spor alanında geldiği noktanın en önemli göstergesidir. Seni yürekten kutluyoruz” dedi.

Hokey sporunu çok sevdiğini ve okul da ilk kez hokeyle tanıştığını ifade eden Gaziantepli Yeter Çelik spor kariyerini Gaziantep Polisgücü Sporda sürdürdüğünü ve milli takımda da birçok kez görev aldığını belirterek başarısında katkısı bulanan antrenör ve hocalarının yanı sıra Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan ve Gaziantep Polisgücü Spor Başkanı Mehmet Kaplan’a teşekkür ettiğini ifade etti. 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Yurttaşın olmadığı yerde kul olur
» Tarih yazdık
» Urla’ya Fransa’dan “İdealKent” Ödülü
» Türkiye’nin ilk bahçıvanlık okulunda eğitimler başladı
» İyiliğin kazandığı geceye büyük destek
» İzmir’de felsefe konuşuldu
» Kadının duygusal kodları
» Emirates Kabin Görevlisi Özlem Toker
» Zeynep Aydın Dünya Şampiyonu
» Zübeyde Ana’nın kızları
» Sağlık alanında bilgi kirliliği ile mücadelede taraflar bir araya geldi
» Aston Martin yeni modeli
» Yeşilay’ın ‘Bi’liran var mı?’
» Çocuklar Haklarını şenlikte öğrendi
» Kadına yönelik şiddet Odunpazarı’nda masaya yatırılacak
» İhracat Akademisi ilk mezunlarını verdi
» “Yılmaz Morgül: Ben de prematüre bir bebektim”
» Tarım desteğinde "sınır tanımıyor"
» Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı
» Doğum gününü yanlış bilenlere kötü haber!
» Karşıyaka’da spor kurslarına büyük ilgi
» Dans etmek gençleştirir
» İskelede akşam sürprizi
» Çocuklar için giymediğiniz botları istiyorlar
» Urla Belediyesi: 5 projemiz ödülle taçlandı