AVM’ler için performansı artırmanın tam zamanı

14 Kasım 2018 Çarşamba 23:00
12
14
16
18

AVM’lerle birlikte büyüyen perakende sektörü yeni teknolojilerle performansını optimum düzeye taşıyor. Türkiye’de Sensormatic tarafından sunulan ShopperTrak Trafik Analiz Platformu hem AVM hem de mağaza yönetiminin  mağaza lokasyonu ve ziyaretçi trafiği gibi konularda maksimum faydayı elde etmesini sağlıyor.

Yeni yasal düzenlemelerle birlikte AVM’lerde Türk Lirası ile kiralama dönemine geçen perakendeciler, yoğun rekabette öne çıkmak için teknolojiyi kullanıyor. Mağaza maliyetlerinin etkin rol oynadığı günümüzde hem AVM’ler hem de perakendeciler için müşteri trafiği, bu trafiğin satışa dönüş oranları gibi veriler büyük önem taşıyor. Düşük performans gösteren mağazaların, AVM’lerin performans yönetimini iyileştirmeye yarayan ShopperTrak Trafik Analiz Platformu, sektör temsilcileri için personel planlama süreçlerini de kolaylaştırıyor.

ShopperTrak, üç boyutlu kameralarla elde ettiği görüntüleri bulut tabanlı bir platform üzerinden analiz ediyor. AVM ziyaretçilerinin akıllı telefonlarından gelen Wi-Fi ve Bluetooth sinyallerini de algılayabilen bu entegre çözüm, böylece AVM içindeki konumlarını da analiz sürecine dahil edebiliyor.

Doğru analiz AVM yönetimini kolaylaştırıyor

ShopperTrak üzerinden alınan veriler hem AVM yönetimleri hem de AVM içinde bulunan mağazalar için kritik fayda sağlıyor. Müşterilerin AVM içindeki hareketlerini gösterebilen sistem, ilk ziyaret edilen mağaza, ziyaretçilerin hangi sıra ile hangi mağazalarda bulundukları, ziyaret sıklıkları, müşteri trafiğinin yoğun olduğu saatler gibi verilerin doğru bir şekilde raporlanmasına yardımcı oluyor. Bu veriler, AVM içindeki hangi koridorların diğerlerine oranla daha yoğun olduğu gibi bilgilerle desteklenirken, ziyaretçilerin mağazalara giriş oranlarını tespit etmek de mümkün hale geliyor.

Bulut tabanlı analiz yeteneği sayesinde kapsamlı ve güncel veri sağlayan çözüm, AVM içindeki alanların kiralama koşullarının belirlenmesine de katkı sağlıyor. Ziyaretçi trafik verileri ile kanıtlanabilen lokasyon değerleri sayesinde doğru bir bütçeleme ve kiralama süreci gerçekleşebiliyor.

ShopperTrak kullanan AVM’ler, detaylı trafik ve ziyaretçi davranış analizleri sayesinde kiralama ve yönetim stratejilerinde daha yüksek bir verimlilik elde edebiliyor. Böylece en iyi marka kombinasyonunun oluşturulması mümkün hale gelirken, sadık müşteri kazanımı konusunda da optimum fayda sağlanıyor

 Güçlü kampanya ve etkinlik yönetimi

Ziyaretçi trafik verileri baz alınarak yapılan çalışmalar kampanya yönetimini kolaylaştırıyor. AVM yönetimleri, yapılan kampanyaların müşteri trafiğine olan etkisini net bir şekilde ölçebiliyor.

Elde edilen veriler aynı zamanda AVM yönetimlerinin düzenleyecekleri etkinlikleri belirlemekte yol gösterici oluyor. Yeni düzenlenecek etkinliğin ne olması ve AVM’nin hangi bölgesinde düzenlenirse daha etkili olacağını öngörmek mümkün hale geliyor.

Personel yönetiminde optimizasyon mümkün hale geliyor

ShopperTrak AVM’lerde personel yönetiminde optimizasyon sağlamasına yardımcı oluyor. Yoğun saatler içinde yüksek ziyaretçi trafiği alan bölümlerde görevlendirilecek güvenlik ve temizlik personelleri ile müşteri memnuniyeti oranlarında da artış sağlanabiliyor.

Sektörde ilk ve tek: Veri kontrol ve doğrulama hizmeti

Yalnızca ShopperTrak tarafından sunulan veri kontrol ve doğrulama hizmeti ile toplanan verilerin doğruluğu ve sürekliliği sağlanıyor. Bu hizmet hem AVM yöneticilerinin hem de perakendecilerin süreçlerini sorunsuz ve sürdürülebilir hale getiriyor.

Dünyanın dört bir yanında binlerce lokasyonda yer alan AVM ve perakendeci tarafından en çok tercih edilen Trafik Analiz Platformu ShopperTrak, toplanan verileri anonim olarak özel bir indeks altında topluyor. Elde edilen veriler küresel ya da bölgesel ölçekte, sektör performans istatistikleriyle segmente edilebiliyor. Böylece sektör temsilcileri performanslarını sektördeki diğer oyuncular ile kıyaslama olanağına da sahip oluyor.

 

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri;

24 yıldır sektör lideri olarak hizmet veren Sensormatic, sektöre ve ihtiyaca özel tasarladığı marka bağımsız çözümlerle öne çıkan bir teknolojik çözüm entegratörüdür. 300’e yakın uzman çalışanımızla ve Türkiye’deki 12 ofisi ile Perakende, Havacılık, Kamu ve Adalet, Bankacılık ve Finans, Ticari ve Endüstriyel, Enerji, Sağlık, Eğitim, Lojistik, Spor, Turizm ve Otelcilik alanlarına güvenlik ve operasyonel verimliliğe doğrudan etki eden teknolojik çözümler sunar. Sensormatic’in sunduğu çözümler; video izleme ve geçiş kontrol çözümleri, biyometrik sistemler, çevre güvenlik sistemleri, yangın algılama ve alarm çözümleri, elektronik ürün takip çözümleri, RFID ve mağaza içi analiz çözümleri, kişi sayma sistemleri, kablolu ve kablosuz ağ çözümleri gibi yenilikçi ve entegre teknolojilerden oluşur.

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» En iyi yılbaşı hediyesi kitaptır: Töz gibi
» Çocuklar ve aileleri içlerindeki ritmi keşfetti
» Burun hakkında 7 şaşırtıcı gerçek
» ‘Türkiye’nin Ödülü’
» Altın Zambak Ödül Töreninde Ayten Elibol ayakta alkışlandı
» H. Hayri İnönü: Önemli olan yüzde 30 kotasının seçimden sonra tutması”
» Yeşilay’dan bağımlılık için başucu kitabı
» İlişkilerin katili: Kıskançlık!
» Genç Yazar Ezgi Kaya, ilk kitabını yayınladı
» Rengigül Ural’ın büyük ilgi gören “Nisan Prens” kitabı, “Prince Avril” ismiyle yabancı okurları bekliyor
» Vakıfbank 3. Kez Dünya Şampiyonu!
» "Onlar sadece ağaç değil, aynı zamanda jandarma"
» Kadıovacık Halkı Taş Ocağına Karşı “Hayır” Dedi
» ‘Pantene Yıldızı Parlayanları’ Ödüllerini aldı
» Periler çok mutlu
» Görsel Dünyada, ‘Kadın Evde, Erkek Her Yerde’
» Aston Martin’in ilk ’suv’u ’DBX’ sahneye çıkmaya hazırlanıyor
» İngiliz efsane Aston Martin’in hikayesi…. Since 1913!
» Kafkas rüzgarı İzmir’de esecek
» Odunpazarı’nda çocuklar deneyerek öğreniyor
» İstanbul Boğazı’nın 60 ‘incisi’ alıcı bekliyor
» Şişecam Topluluğu 6 milyar cam şişeye eşdeğer atığı geri dönüşüme kazandırdı
» Sahneden kadına şiddeti lanetledi
» Dünyaca ünlü yıldızlar 2019 Pırellı takvimi galasında buluştu
» Visa UEFA Kadınlar Futbolu ana sponsoru oldu