ATAV’dan Şen’e büyük vefa

20 Şubat 2018 Salı 16:00
12
14
16
18

Kuruluşundan itibaren 17 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı Antalya Tanıtım Vakfı’ndaki (ATAV) görevini geçtiğimiz günlerde bırakan Nizamettin Şen’e vakıf çalışmaları ve Antalya olan katkılarından dolayı bir teşekkür töreni düzenlendi.

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege tarafından organize edilen sürpriz toplantıya, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kültür ve Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, POYD Başkanı Hakan Duran, çok sayıda turizmci ve Şen’in dostları katıldı.

ATAV Başkanı Ege: 17 yıl boyunca büyük bir aşkla ve özveri ile çalıştı
Törende açılış konuşmasını yapan ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Nizamettin Şen’in hem ATAV’a hem de Antalya’ya büyük katkılar sağlayan önemli bir figür olduğunu dile getirdi. Nizamettin Şen’in Antalya’nın tanıtımı için her zaman büyük bir özveriyle çalıştığını ifade eden Yeliz Gül Ege, “Nizamettin Şen, ATAV Başkanlığı döneminde çok önemli işlere imza attı. Antalya’nın lezzetlerini, endemik bitkilerini ve kelebeklerini tanıtarak kentimize farklı bir bakış açısı getirdi. Antalya’nın kongreler şehri olması için büyük bir çaba sarf etti ve ICCA gibi uluslararası bir organizasyonu Antalya’ya taşıdı. Antalya Kadın Müzesi’nin kuruluşunda yer aldı. EXPO 2016’nın alınması için çok çaba gösterdi. Nizamettin Şen’in Antalya ve ülke turizmi için yaptıkları saymakla bitmez. Devam etmek isterim ama yaptıklarını burada anlatmaya zamanımız yetmez. Ben kendisine 17 yıl boyunca büyük bir aşkla ve özveri ile yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.Vali Karaloğlu: Türkiye ve Antalya sevdalısı
Nizamettin Şen ile tanışmasının Van Valisi olarak görev yaptığı günlere dayandığı söyleyen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “O dönemde Van’da turizmi geliştirmek için çalışmalar yürütüyorduk. Nizamettin Şen de o dönemde Van’da Urartu Medeniyeti ile ilgili araştırmalar yapıyordu. Kendisini ile tanışmamız o zamanlara dayanıyor. Kendisi tam bir Türkiye ve Antalya sevdalısı. Ben kendisine sadece Antalya tanıtımı için değil, ülkemizin tanıtımı için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türel: Biliyorum ki bir proje fikri Nizamettin Şen’den geliyorsa o proje doğrudur
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, “Nizamettin Şen ile tanışmamız benim ATSO başkanlığı dönemime kadar uzanıyor. O dönemde Nizamettin Şen ile birlikte Antalya Lezzetleri kitaplarının yayınlanmasına destek olduk. Bugün halen kendisinin projelerine Belediye olarak destek oluyoruz. Ben biliyorum ki bir proje fikri Nizamettin Şen’den geliyorsa doğru bir fikirdir ve hayata geçirilmelidir. Kendisi Antalya turizmi için çok önemli işler yaptı. Ben bir Antalyalı olarak kendisine kentimize yaptığı katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Davut Çetin: Şen, sadece Antalya değil Türk turizmi için çok önemli bir isim
Nizamettin Şen’e Antalya tanıtımı için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eden ATSO Başkanı Davut Çetin, “Nizamettin Şen, sadece Antalya değil Türk turizmi için çok önemli bir isim. Bir sembol diyebiliriz. Kendisine bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. Başkan Davut Çetin, konuşmasının ardından Şen’e ATSO Güzel Sanatlar öğrencileri tarafından yapılan sulu boya Kaleiçi tablosu ve eski Antalya resimlerinden oluşan özel bir koleksiyonunu armağan etti.

Daha sonra söz alan Kültür ve Turizm Bakanı Bahattin Yücel, Antalya Büyükşehir Belediye eski Başkanı Hasan Subaşı ve Şen’in eski dostları da kendisiyle olan anılarını anlattılar.
“Farklı siyasi kimlikli Antalya çocuklarının bir araya gelmesinden çok mutluyum”
ATAV geçmiş dönem Başkanı Nizamettin Şen, düzenlenen sürpriz organizasyonun kendisini çok duygulandırdığını dile getirdi. Toplantıya katılan herkesin kendisi için çok özel olduğunu söyleyen Şen, “Başta bana bugün vefanın anlamını tattıran ATAV Başkanımız Yeliz Gül Ege’ye çok teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca benim için böylesi anlamlı bir günde farklı bir mutluluğu daha yaşıyorum. O da memleket felsefeme özlemim olan Menderes Türel, Ümit Uysal, Muhittin Böcek, ve Çetin Osman Budak gibi farklı siyasi kimlikli Antalya çocuklarının bir araya gelmesi oldu. Bana hayatımın en özel ve unutulmaz anlarını yaşattığınız için tekrar herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Limak Sohbetleri’nin ikincisi Ankara’da yapıldı
» Maraton heyecanı Efes’te başladı
» Ahmet Ümit,D&R’da okurlarıyla buluştu
» AKUT Spor Snowboard Sporcularından 7 altın, 7 gümüş madalya
» TAİDER, Antalya’da Aile şirketleri ve sürdürülebilirliği konuştu
» Cep telefonu kullanırken 12 önemli öneri
» Profilo’dan şimdi de Türk Sineması’na tam destek
» El Bebek Gül Bebek Derneği, Prima’nın Desteğiyle Anne Uyum Bebek odasını açtı
» İrfan Değirmenci’den Distopik Bir Roman: Herlanda
» Doğal afetler tarımda milyarlarca dolar zarara yol açıyor; kuraklık en büyük sebep
» "Öteki’nin Gözüyle Hayata Bakmaya Ne Dersiniz?
» AKUT Sporcuları Roma Ultra Maratonu’nda
» Sibel Uyar “Gastronomi Turizmi’ne yönelmeliyiz”
» Eskişehir’in Perileri şampiyonluğa koşuyor
» Her kahvenin yanında su isteyin
» Kayalar Kimya’dan Dünya Kadınlar Günü’ne özel teraryum atölyesi
» Baharın habercisi çicekten bir festivale hazır olun
» Kelebeğin Dünyası 5 yaşında
» Mücevher’de Şubat ayında İsviçre lider oldu
» Geçmiş Ya Hiç Geçmezse?
» Şimdi festival zamanı!
» İlham perileri masal şatosu’nda
» Renklerin Ritmi
» Mehmet Güreli, Irmak Zileli ve Tuğçe Isıyel, Balat’ta okurlarıyla buluşuyor
» Dünyanın en stressiz şehirleri belli oldu