Artistik Kuaförler Derneği ve Kanser Savaşçıları Derneği “Saçım Saçın Olsun” Projesi için bir araya geldi

25 Nisan 2018 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

Artistik Kuaförler Derneği (AKD), Kanser Savaşçıları Derneği’nin başlattığı “Saçım Saçın Olsun” projesine, tüm üyeleriyle destek verme kararı aldı. İki dernek, iş birliklerini Swissotel’in katkılarıyla düzenlenen basın toplantısında duyurdu. Contemporary İstanbul ‘17 fotoğraf sanatçısı Ufuk Altunkaş, Miss Turkey 2015 birincisi Ecem Çırpan ve Miss Turkey 2016 birincisi Buse İskenderoğlu da toplantıya katılarak projeye destek verdi.

Artistik Kuaförler Derneği’nin (AKD), Kanser Savaşçıları Derneği tarafından başlatılan “Saçım Saçın Olsun” projesine verdiği destekle, toplam 104 kuaför salonu daha projeye dahil oldu. İki dernek, iş birliklerini Swissotel’de düzenlendikleri bir basın toplantısıyla duyurdu. Toplantıya Miss Turkey 2015 birincisi Ecem Çırpan ve Miss Turkey 2016 birincisi Buse İskenderoğlu da katılarak projeye destek sağladı. Ayrıca, Berlin Sanat Akademisi mezunu, güzel sanatlar ve moda fotoğrafçısı, Contemporary İstanbul ‘17 sanatçısı Ufuk Altunkaş, konukları Oscar ödül töreni atmosferinde fotoğraflayarak o anları ölümsüzleştirdi. İş dünyasından Zeynep Sipahi ve Seda Karaoğlu etkinlikte saçlarını bağışladılar.

Basın toplantısına AKD’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Serter ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bora Kırıktarak, Hande Gür, Erkan Güzel, Bora Kırıktarak, Mahmut Ebil, Metin Bahçecik, Habib Örs ve Sabit Akkaya katıldı. AKD Yönetim Kurulu üyesi olan, Türkiye’nin en seçkin kuaförleri, etkinliğe katılan konuklardan saç bağışında bulunmak isteyenlerin saç kesimlerini gerçekleştirdiler.

Hastaların %65’i Saçlarını Kaybediyor

Kanser tedavisi sırasında hastaların %65’inde saç dökülmesi görülüyor. Saçlarını tedavi sürecinde kaybeden hastalar için başlatılan bu projeyle, gönüllülerin yaptıkları saç bağışları alınarak kişiye özel peruk üretilecek ve hastalıkla mücadele eden, saçlarını kaybetmiş kişilere ulaştırılacak.

Basın toplantısında bir konuşma yapan AKD Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Serter şunları söyledi: “Kısa adı AKD olan Artistik Kuaförler Derneği, mesleğin gelişimine katkı sağlamak amacıyla 1978’de kurulmuştur. Kurulduğumuz günden bu yana sektörün sorunlarının yanı sıra, dernek olarak toplum geneline katkı sağlayabileceğimiz sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı misyon edindik. ‘Saçım Saçın Olsun’ projesi, kanser tanısı alan bireylerin özgüvenlerini destekleyerek, sosyal yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak amacıyla yaratılmış harika bir proje. Kemoterapi gören kişilerin %65’inde saç dökülmesi yaşanıyor. AKD olarak, Kanser Savaşçıları Derneği ile olan iş birliğimiz çerçevesinde, üye kuaför salonlarımızda saçlarını bağışlamak isteyen kişilerin saç kesimlerini ücretsiz yapacağız. Daha sonra, kesilen saçları, peruk yapılması için Kanser Savaşçıları Derneği’ne ulaştıracağız. Üyelerimiz kanalıyla projenin destekçisi olan kuaför salonlarının sayısını 2 kat arttırabilecek bir üye desteğine sahibiz. Kanser Savaşçıları Derneği’nin bu projesine AKD olarak verdiğimiz destekle ayrıca daha fazla saç bağışçısına ulaşılacak ve tedavisi sürecindeki daha fazla kişiye peruk sağlanacak. Bu şekilde topluma katkı sağlamaktan ve gücümüzün yettiği böyle bir projenin destekçisi olmaktan dolayı mutluyuz. Toplantımızda bize destek veren güzellerimiz Miss Turkey 2015 birincisi Ecem Çırpan ve 2016 Türkiye Güzeli Buse İskenderoğlu ile fotoğraf sanatçımız Ufuk Altunkaş’a, toplantının gerçekleşmesinde büyük katkı sağlayan yönetim kurulu üyelerimiz Sabit Akkaya ve Mahmut Ebil’e ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”

Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç da konuşmasında şu noktalara değindi: “Derneğimizin başlattığı ve büyüyerek devam eden bu kampanyanın on binlere ulaşmasında şüphesiz ki sevgili kuaför gönüllülerimizin emeği çok önemli. İlk başta sadece iki gönüllü kuaförümüzle başlayan kampanyamızda AKD desteği ile kuaför sayımız 200’e yaklaşacak ve bu sayede çok daha geniş bir kitleye ulaşmamız mümkün olacak. Bağışçı sayısı artarken, kanser savaşçılarının peruk düzenlemeleri ve bakımları da daha kolay yapılacak. Destekleri bizim için çok önemli. AKD yönetimi ve üyelerine çok teşekkür ediyoruz.”

Kampanyanın yaratıcısı ve aynı zamanda proje sorumlusu olan, Kanser Savaşçıları Derneği yetkilisi Gizem Tokça ise şunları söyledi: “Bu projenin fikri aklımıza ilk düştüğünde, konuyu müşterisi olduğumuz kuaförlerimize açtık, desteklerini istedik. Hiç tereddüt etmeden ‘Hemen başlayalım’ dediler. Uzun bir süre iki kuaför ve bir peruk uzmanıyla yola devam ettikten sonra AKD ile iş birliği yaptık. Daha önceleri, saç bağışlamak isteyenler bize başvurduğunda, bazen bulundukları bölgede anlaşmalı kuaförümüz olmuyor ve bu bilgiyi vermek bizi üzüyordu. Şu anda bu kadar büyük bir kuaför ağımızın olması daha fazla bağış almamızı ve dolayısıyla daha fazla peruk ulaştırmamızı sağlayacak. AKD’ye bu nedenle çok teşekkür ederiz.”

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Diyabet sayısı 20 yılda 2 kat artacak!
» Ege Tıp Öğrencileri Birliği meme kanseri farkındalık etkinliği
» İstanbul maratonu’nda otizmli çocuklara büyük destek!
» Obezite kader değil!
» Adımlar Otizmli çocuklara umut olacak!
» Lösemili çocuklar için “maskeni tak fotoğrafını paylaş”
» Ateşoğlu: 2040’ta her 10 kişiden 1’i diyabetli olacak
» Lösemi, bulaşıcı değildir
» Yağ tüketmekten korkmayın!
» Tikler yer değiştirebiliyor!
» Kas estetiği ile hayalinizdeki vücuda kavuşun
» Disleksik çocukların eğitimini destekleyen mobil uygulama
» Berna Akdeniz Leyla Al Masoud kansere yönelik cip geliştirdiler
» Gençlerde kalp krizi riskine dikkat!
» Otizm ve beslenme ilişkisi
» Kış aylarında ayakkabı seçimi doğru yapılmalı
» Kalp krizinin taklitçisi kırık kalp sendromu
» Kanseri hat sanatıyla yendi
» Öğrenemiyor, öğrendiğini uygulayamıyorsa dikkat!
» Prof. Dr. Neriman İnanç,meyve suyu egzersiz sonrası su ve enerji yarar
» “Susadığınızda Meydana Gelen 7 Çarpıcı Değişim”
» Bal kabağı ye gözlerini koru!
» Soğuk havalar migreni tetikliyor mu?
» Kornea nakli ile ışığı yeniden görmek mümkün
» Canan Karatay gerçek tıbbın 10 şifresini anlattı