Anne Bebek Çocuk Sektörü, CBME Türkiye Fuarı İle Dünya pazarlarına açılacak…

31 Temmuz 2018 Salı 12:00
12
14
16
18

Türkiye’nin en büyük anne, bebek, çocuk ürünleri üreticileri, distribütörleri ve alıcıları, 09-12 Ocak 2019 tarihleri arasında, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 36’ncısı düzenlenecek Uluslararası İstanbul CBME Türkiye Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri Fuarı’nda buluşmaya hazırlanıyor. 2019 yılı İlkbahar-Yaz Bebek Çocuk modası ile en trend ürünlerin vitrine çıkacağı CBME Türkiye’ye 125 ülkeden, 300 katılımcı, 750 marka ile ağırlıklı olarak Balkanlar, Türki Cumhuriyetleri, Orta-Doğu, Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu, Doğu Avrupa ülkeleri ile Türkiye’den 18 bini aşkın profesyonel ziyaretçi katılımı bekleniyor.

Her yıl 1.3 milyondan fazla bebeğin dünyaya geldiği ülkemizde; anne bebek çocuk ürünleri pazarı, hem üretim hem tüketim alanlarında istikrarlı şekilde büyümeye devam ediyor. Sektörün yıllık iş hacminin 500-600 milyon dolar olduğu tahmin edilirken, CBME Türkiye’nin destekçisi Bebek Araç Gereçleri Üretici, İthalatçı ve Perakendecileri Derneği BAGİDER’e göre ebeveynler 0-2 yaş grubundaki bebekleri için yılda ortalama 2 bin TL harcıyor, bu rakam 3-4 yaş grubunda bin 600 TL’ye geriliyor.

İhracat odaklı CBME Türkiye’ye, 125 ülkeden 18 bini aşkın ziyaretçi katılımı bekleniyor…

CBME’nin anne bebek çocuk ürünleri alanında bir dünya markası olduğunun ve Türkiye dışında Çin, Hindistan ve Singapur’da düzenlendiğinin altını çizen UBM ICC Marka Direktörü Hatice Dinçer, “CBME Türkiye, ihracat odaklı bir fuar. Bu nedenle uluslarararası ziyaretçi stratejimizi bir yıl öncesinden belirliyor ve pazarlama stratejimizi bu yönde uyguluyoruz. Bu yıl odağımıza Balkan ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Orta-Doğu, Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Doğu Avrupa ülkelerini aldık. 2019 yılında CBME Türkiye’de hedefimiz 750 marka ve 125 ülkeden 18 bini aşkın ziyaretçi ağırlamak. Ayrıca, Alım Heyeti Programımız ile sektörün hedef pazar ülkelerinden nitelikli profesyonel alıcıları CBME Türkiye katılımcısıyla buluşturacağız.”dedi.

Türkiye’de Bebek Araç Gereç ve Mobilyaları pazar büyüklüğü 650 milyon TL’ye yaklaştı…

CBME Türkiye 2019’da araç gereç ve bebek-çocuk hazır giyim ve aksesuarları başta olmak üzere, bebek bakım ve beslenme ürünleri, mobilya ve ev tekstili, oyuncak ve bisiklet grubu, anne ve hamile ürünleri firmalarıyla birlikte, bebek ve çocuk sektörüne ait tüm ürün grupları yer alıyor. Bebek araç gereç ve mobilyalarının, sektörün en hızlı büyüyen alt kategorilerinden biri olduğuna dikkat çeken UBM ICC Marka Direktörü Hatice Dinçer, “Türkiye’de Bebek Araç Gereç ve Mobilyaları pazar büyüklüğü 650 milyon TL’ye yaklaştı. Sadece bebek arabası kategorisinin büyüklüğü 40 milyon dolar civarında ve yılda ortalama 350 bin adet bebek arabası satılıyor. Türkiye, büyüyen ekonomisi ve artan nüfusu bakımından bebek araç gereçleri için çok önemli bir pazar. Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği İstanbul’da düzenlenen CBME Türkiye de sektörün uluslararası ortak buluşma noktası olarak öne çıkıyor” dedi.

MammaShow’daanneler en yeni ürün ve hizmetleri deneyimleme fırsatı bulacak…

Katılımcı ve ziyaretçilerinin ticari işbirlikleri geliştirmesini sağlayan CBME Türkiye kapsamında fuar ile eş zamanlı olarak İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde MammaShow düzenlenecek. İlki anne ve anne adaylarının büyük ilgisini çeken MammaShow’un ikincisi de ebeveynlerin hayatlarını kolaylaştıracak bilgilerin paylaşılacağı, alanında uzman konuşmacıların yer alacağı hamilelik ve doğum yöntemleri, bebeğin zihinsel ve bedensel gelişimi, anne ve bebeğin sağlıklı beslenmesi, uyku düzeni, oyun gibi zengin içerikte pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ebeveynler MammaShow alanında bebek ve çocuklarının her türlü ihtiyacını karşılayabilecekleri gibi, bu alanda geliştirilen en yeni ürün ve hizmetleri deneyimleyerek çocukları için en doğru seçimleri yapmada rehberlik hizmeti almış olacaklar.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul katılımcı tasarımcıları açıklıyor
» Vikingleri Egeli konfeksiyoncular giydirecek
» Berna Akyüz Öğüt English Home’a Genel Müdür atandı
» Selüloz elyaflı nevresimlerle yaz gecelerine ferahlık ve doğallık katın
» Greenpeace, Benetton Grup’un moda sektörünün çevreye duyarlı liderleri arasındaki yerini yeniden onayladı
» İstanbul Kids Fashion Fuarı, 72 Ülkeden 4 bin 550 ziyaretçiyi ağırladı…
» Genç modacılar podyumda rüzgar estirdi
» İDMİB “3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” Finalistleri Belli Oldu
» Jean modasına botanik elyaf dokunuşu!
» Bebek Giyimciler 17 Temmuz’da İstanbul’da buluşacak
» Moda tasarımcısı Mehmet Gündem Beach Wear defilesiyle fırtına gibi esecek
» Egeli ayakkabıcılar dünya devi olmak istiyor
» Penti ile Sahillerde “Tropikal” Rüzgarlar
» Koton’a İHKİB’den ödül
» Minik modacılar AKS’ de
» Canan, İris Concept Events Türk tasarımcıları Avrupa sahnesine taşıdı
» Küresel sorunlara tasarımlarıyla dikkat çektiler
» Arzu Kaprol’dan Amerika çıkartması
» Sorel ile yeni sezonda konforlu şıklık
» Fahriye Evcen Koton ile Rengarenk
» Topuklu ayakkabı ve babetlerden geriye başparmak eğrisi kalıyor!
» Dünyaya miras Bursa temalı görkemli defile
» 2 Milyarlık nüfusuyla Z kuşağı Modaya yön veriyor
» Etnik Detaylar ile Yatak Odalarında Doğallık Zamanı!
» Düğünlerin yeni trendi konforlu eğlence keyfi