adidas X Parley 10 Haziran’da Büyükada’da okyanuslar için koşuyor

06 Haziran 2017 Salı 13:00
12
14
16
18

SPORUN HAYATLARI DEĞİŞTİRME GÜCÜNE İNANAN

ADIDAS x PARLEY RUN FOR THE OCEANS 10 HAZİRAN'DA BÜYÜKADA'DA

adidas x Parley işbirliği, okyanusları plastik atıklara karşı korumayı hedefliyor. 

Bu birlikteliğin, kolektif olarak harekete geçmek için ilham verip,

farkındalığı arttırmayı amaçlayan ilk küresel girişimi,

Dünya Okyanuslar Günü Haftası’nda sunuluyor.

Küresel hareketin İstanbul ayağı,10 Haziran’da, adidas Runners Istanbul koşusu ile Büyükada’da gerçekleşecek.

adidas’ın temelinde, sporun hayatları değiştirme gücüne olan inanç yatıyor. adidas’ın bununla doğru orantılı olarak gerçekleştirdiği Parley for the Oceans ve Runtastic birlikteliği de spor ile pozitif aksiyona ilham vermeyi ve de dünyanın dört bir yanındaki sporcuları, önemli bir amaç uğruna bir araya getirmeyi hedefliyor.

Bu birliktelik, Dünya Okyanuslar Günü Haftası 5 – 11 Haziran’da, okyanusları plastik atıklardan temizleme sözünün bir parçası olan ilk küresel girişimini sunacak: adidas X Parley Run for the Oceans hareketinin amacı, koşulan her kilometrede, okyanusları tehdit eden plastik kirliliğine dikkat çekmek.

adidas Runners Istanbul – Run for the Oceans Koşusu

adidas X Parley Run for the Oceans hareketine, adidas Runners Istanbul da katılıyor. Sporcuların koşu ile bir araya gelerek, temiz okyanus hareketi etrafında birlik olmasını amaçlayan Run for the Oceans koşusunun İstanbul ayağı, 10 Haziran’da Büyükada’da gerçekleşecek. Büyükada’da bir araya gelecek koşucular, sadece spor yapıyor olmaktan değil, önemli bir hedef ile farkındalığı arttırmanın, aksiyona geçmenin ve aktif deniz temizliğine katılmanın kolektif gücünden pay alacaklar.

Adalar Kent Konseyi desteği ile gerçekleştirilecek bu koşuya, çevre örgütleri ve diğer koşu grupları da katılım gösterecek. 10 Haziran Cumartesi günü, Kabataş ve Bostancı kalkışlı teknelerle başlayacak etkinlik, deniz yolculuğu sırasında gerçekleşecek söyleşi ile devam edecek. Deniz kirliliği ve herkesin çözümde alabileceği rolün konuşulacağı bu söyleşiye, Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Volkan Narcı, Okyanus ve Deniz Biyoloğu Mert Gökalp ile ada sakini ve deniz temizleme dalgıcı Serco Eskiyan katılım gösterecek.

Büyükada’da gerçekleşecek, 9,5 kilometrelik koşu dâhilinde, koşucular ada sahillerini çöpten arındırma hareketinde aktif bir rol alacak ve kolektif olarak sahil temizleme işinde yer alacaklar. Küresel hareketin İstanbul ayağı olan bu koşu da, sporun hayatları değiştirme gücünden ilham alıyor ve uğruna koştuğu amacını, mümkün olan en geniş çevrede yaymayı hedefliyor.

Harekete katılmak isteyen herkese açık olan bu koşuya kayıtlar, facebook.com/groups/adidasrunnersistanbul adresi üzerinden oluşturulan etkinlik sayfasından alınacak.

Dijital Koşu

adidas X Parley Run for the Oceans hareketi kapsamında, dünyanın dört bir yanındaki sporculara da, bu harekete birlik olarak katılma imkânı veren dijital bir platform yaratıldı. 5 – 11 Haziran tarihleri arasında, tüm dünyadaki koşucular, Runtastic cep telefonu uygulaması sayesinde koşuları sırasında Koşu Hikayesi’ni dinleyerek, okyanusların hassas eko sistemi, Parley AIR stratejisi ve kendilerinin çözümde alabilecekleri rolü öğrenirken, sanal olarak da bir araya gelerek, koştukları her kilometrede, onlar gibi kayıt olan diğer koşucularla birlikte mesafelerini biriktirecek ve okyanus sağlığına bağlılıklarını gösterebilecekler.

New York - Run for the Oceans Koşusu

adidas Runners Istanbul’un Büyükada koşusu ile bir parçası olduğu, adidas x Parley’nin ilk global koşusu ise 8 Haziran’da New York’da gerçekleşecek. 500 adet koşucu, düzenlenen gece koşusu ile New York’u ele geçirerek, 5 km boyunca şehri mavi ışıklarla aydınlatacak ve böylece okyanus hareketine dikkat çekecekler.

adidas AG, Küresel Markalar Yönetim Kurulu üyesi Eric Liedtke şunları söyledi:

"adidas, Parley işbirliği ile, okyanuslardaki plastik kirliliğini, yüksek performanslı spor giyime dönüştürmeyi yani problemi çözüme çevirmeyi hedefliyor. Biz, ürünlerimizde geri dönüştürülmemiş plastik kullanımını önce azaltmak daha sonra da tamamen ortadan kaldırmak için gerekli ilk adımları attık. Böylece de bunun mümkün olduğunu ve insanların da bunu önemsediğini göstermiş olduk – ama önce, hareketin ivme kazanması gerekiyor. Fark yaratan bir marka olarak, ihtiyaçların yenilikçilik doğurduğuna ve en zor problemleri çözme hedefinin bizi ve ürünlerimizi daha iyi yaptığına inanıyoruz – bunu yaparken de dünyaya daha az zarar vermeyi hedefliyoruz.

Çabamız, ürünlerimizle sınırlı kalmayacak. Biz, okyanusları plastik atık tehdidinden kurtarmayı amaçlayan küresel bir hareket yaratmak istiyoruz. Markamızın temelinde, sporun hayatları değiştirme gücüne olan inanç yatıyor. Run for the Oceans ile de, sporun harekete geçirme ilhamından kaynaklanan gücünü kullanıyoruz. Her şey bir araya gelmek ve katılım göstermekle ilgili. Biz de dünyanın dört bir yanındaki sporculara bu harekete katılma imkânı veren ve böylece de bize sözümüzü tutmakta yardımcı olmalarını sağlayan bir platform yarattık.”

Parley for the Oceans Kurucusu Cyrill Gutsch ise şu yorumları yaptı:

"Run for the Oceans bir kutlama, bir düşünce hareketi ve bir barış töreni, aldığımız her nefesin farkında olmak ve bize bu nefesi sağlayan büyüleyici mavi evrene şükran duyma fırsatı.”

 

 

 

 
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» 4. Tour Of Mersin heyecanı başladı
» TÜSİAD: “Seçimler özgür, adil bir ortamda yapılmalı”
» Gazeteci Yazar Özlem Gürses Gençlerle bir araya geldi
» Yonca Saraçoğlu “Gaia’nın Güncesi”ni yazıyor
» Türkiye gençlik ödüllerini kazananlar belli oldu
» İzevli gençler zihinlerdeki duvarı yıkıyor
» Rengigül Ural’dan bir aşk masalı
» Bir kupa, iki şampiyon
» Ünlüler Edis’li Yedigün partisinde “Çok Çok” eğlendi
» İstanbul’un efsanevi kedilerinin artık bir dükkanı var
» En çok etkinlik İstanbul’da düzenleniyor
» Şiddet gören kadınların çocukları da şiddete yönelebilir
» Urla’da yeni alternatif ürün Goji Berry
» Ünlü Oyuncu Ceyda Düvenci’nin yeni kitabı ’Balköpüğü: Tatlı Bir Sürpriz’
» Kadınlar mobilde erkeklerden daha fazla vakit geçiriyor
» Dünya Bilimler Akademisinin genç üyeleri Urla’yı ziyaret etti
» Tenisin nabzı Bursa’da attı
» Capacity’de Mini Cooper’lar Simge ile sahiplerini buldu
» “Kadın Çiftçiler Elele, Turunçgillerde Biyoteknik Mücadele” Projesi
» Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde Çocuk Şenliği!
» Konya’da Sakura Zamanı
» Atatürk’le Konuşan, Avcılarlı Zehra Nine hayata gözlerini yumdu
» "Eleştirmek için değil değiştirmek için!"
» Zübeyde Ana’ya koşacaklar
» Madonna’nın da kullandığı ThermiLift ​ile Ameliyatsız Gençleşme Mümkün!