“Acı Tatlı Ekşi” filminin özel gösterimi Ankara’da yapıldı

29 Aralık 2017 Cuma 12:00
12
14
16
18

Başrollerini Buğra Gülsoy ile Özge Özpirinçci'nin paylaştığı "Acı Tatlı Ekşi" filminin özel gösterimi Başkentte yapıldı.

Yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu'nun üstlendiği romantik ve drama türündeki filmin, Ankamall’da yer alan Cinemaximum’da yapılan özel gösterimine, başrol oyuncularından Buğra Gülsoy ile yönetmen Haznedaroğlu katıldı. Seans bitiminde seyircilerle bir araya gelen Gülsoy ve Haznedaroğlu filmin senaryo ve çekim süreci hakkında bilgiler verirken seyircilerden gelen soruları da yanıtladılar.

“Acı ve tatlı duygular bir arada”


“Acı Tatlı Ekşi” filminde "Murat" karakterini oynayan Gülsoy, filmde çok zor ve karmaşık duyguları işlediklerini ifade ederek, acı bölümünde duygu dolu anlar yaşadıklarını, tatlı bölümünde ise çok keyif aldıklarını anlattı. Gülsoy, filmin senaryosunu hazırlarken çok gerçek olmasını istediğini söyleyerek, “izleyen herkesin içinde bir şeyler bulabileceği bir film olsun istedim. Herkesin yaşayabileceği bir hikâye. Andaç, Özge ve ben uzun bir çalışma süreci geçirdik. Acı bölümünde gerçekten çok yoğun duygular yaşadık. Tatlı bölümü ise çok keyifli geçti. Özellikle mutfak sahneleri gerçekten keyifliydi” diye konuştu.
Filmin hikâyesi ile ilgili konuşan ve “Yılı aşkla bitiriyoruz” diyen Gülsoy, aşkla ilgili fedakârlığın anlatıldığı bölümde çok zorlandıklarını söyledi ve balık kıyafetiyle dolaştığı bölümde çekimlerin gizli kamerayla yapıldığını bu nedenle kimsenin kendisini tanımadığını ifade etti.

“Yılın en iyi aşk filmi”

Filmin yönetmeni Andaç Haznedaroğlu ise aşk türündeki filmde, gerçek duyguların işlendiğini dile getirerek, çekimler sırasında hem güldükleri hem de ağladıkları filmin yılın en iyi aşk filmi olduğunu kaydetti. Haznedaroğlu, özellikle duygu yüklü sahnelerde duyguları çok yoğun hissettiklerini söyleyerek, “Yazma ve kamera süreci yaklaşık 6 ay, montajıyla 7 ay sürdü. Siz bir gün ağladınız, biz sekiz ay… Çok emekli bir süreçti bizim için” diye konuştu.

“Ankaralıyız, Ankara’yı çok seviyoruz.”

Filmin başrol oyuncusu ve senaristi olan Gülsoy, ünlü yönetmen Haznedaroğlu’nun da kendisi gibi Ankaralı olduğunu söyleyerek, “ Ankara’yı çok seviyoruz. Ekibimizin büyük kısmı Ankaralı… Bu yüzden İstanbul’a dönmek kolay olmuyor “diye konuştu. Haznedaroğlu da çok sevdikleri bu şehirde seyirciyle yaptıkları söyleşide aldıkları yorumların çok değerli olduğunu kaydetti.

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Çingeneler Zamanı
» İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin Londra Caz Festivali’ni Düzenleyen Serious’ın Programlama Direktörü oluyor
» SALT Galata’da Uzun Perşembe
» 37. İstanbul Film Festivali Ulusal yarışma jürisi belirlendi
» Genç yetenekler dev konserle büyüledi
» Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası “Mozart’ın Sihirli Dünyası” gösterisini yarıyıl tatiline özel sahneliyor
» Dünyaca Ünlü Fotoğrafçılar Uluslararası Festivalde buluşuyor!
» Anadolu Tiyatro Ödülleri’nden Şehir Tiyatroları’na 5 ödül
» Altın Küre Ödüllü "Ben, Tonya" İKSV Galaları’nda
» Eskişehir’de Golden Horn Brass sahne aldı
» Bir tutam renk
» İdil Biret 70’inci sanat yıldönümünü Eskişehir’de kutladı
» Pera Müzesi’nde Selfie: Bana Bak!
» Deliha 2 İzmirlileri kahkaya boğdu
» Kemanın ve arpın parlayan yıldızları
» Şehir Tiyatrolarında bu hafta
» ’39 Basamak’ Bursa’da
» ‘Kadın Aklı, Erkek Aklı’
» Türk Sanat Müziği Konseri
» Necati Cumalı Urla’da anıldı
» Anadolu Ateşi 5 bin kez seyirciyle buluştu
» "Güzel İzmir" seni unutmadı
» 3000 Yıllık efsane yeniden canlandı
» Çizgilerle İzmir beğenildi
» İmgesel zaman