“Acı Tatlı Ekşi” filminin özel gösterimi Ankara’da yapıldı

29 Aralık 2017 Cuma 12:00
12
14
16
18

Başrollerini Buğra Gülsoy ile Özge Özpirinçci'nin paylaştığı "Acı Tatlı Ekşi" filminin özel gösterimi Başkentte yapıldı.

Yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu'nun üstlendiği romantik ve drama türündeki filmin, Ankamall’da yer alan Cinemaximum’da yapılan özel gösterimine, başrol oyuncularından Buğra Gülsoy ile yönetmen Haznedaroğlu katıldı. Seans bitiminde seyircilerle bir araya gelen Gülsoy ve Haznedaroğlu filmin senaryo ve çekim süreci hakkında bilgiler verirken seyircilerden gelen soruları da yanıtladılar.

“Acı ve tatlı duygular bir arada”


“Acı Tatlı Ekşi” filminde "Murat" karakterini oynayan Gülsoy, filmde çok zor ve karmaşık duyguları işlediklerini ifade ederek, acı bölümünde duygu dolu anlar yaşadıklarını, tatlı bölümünde ise çok keyif aldıklarını anlattı. Gülsoy, filmin senaryosunu hazırlarken çok gerçek olmasını istediğini söyleyerek, “izleyen herkesin içinde bir şeyler bulabileceği bir film olsun istedim. Herkesin yaşayabileceği bir hikâye. Andaç, Özge ve ben uzun bir çalışma süreci geçirdik. Acı bölümünde gerçekten çok yoğun duygular yaşadık. Tatlı bölümü ise çok keyifli geçti. Özellikle mutfak sahneleri gerçekten keyifliydi” diye konuştu.
Filmin hikâyesi ile ilgili konuşan ve “Yılı aşkla bitiriyoruz” diyen Gülsoy, aşkla ilgili fedakârlığın anlatıldığı bölümde çok zorlandıklarını söyledi ve balık kıyafetiyle dolaştığı bölümde çekimlerin gizli kamerayla yapıldığını bu nedenle kimsenin kendisini tanımadığını ifade etti.

“Yılın en iyi aşk filmi”

Filmin yönetmeni Andaç Haznedaroğlu ise aşk türündeki filmde, gerçek duyguların işlendiğini dile getirerek, çekimler sırasında hem güldükleri hem de ağladıkları filmin yılın en iyi aşk filmi olduğunu kaydetti. Haznedaroğlu, özellikle duygu yüklü sahnelerde duyguları çok yoğun hissettiklerini söyleyerek, “Yazma ve kamera süreci yaklaşık 6 ay, montajıyla 7 ay sürdü. Siz bir gün ağladınız, biz sekiz ay… Çok emekli bir süreçti bizim için” diye konuştu.

“Ankaralıyız, Ankara’yı çok seviyoruz.”

Filmin başrol oyuncusu ve senaristi olan Gülsoy, ünlü yönetmen Haznedaroğlu’nun da kendisi gibi Ankaralı olduğunu söyleyerek, “ Ankara’yı çok seviyoruz. Ekibimizin büyük kısmı Ankaralı… Bu yüzden İstanbul’a dönmek kolay olmuyor “diye konuştu. Haznedaroğlu da çok sevdikleri bu şehirde seyirciyle yaptıkları söyleşide aldıkları yorumların çok değerli olduğunu kaydetti.

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» “Dostluk Kısa Film Festivali”nde “Kısa Filmden Uzun Dostluklara” Paneli Geçekleşti!
» Linet 5 dilde ’İsyan’ etti
» Koray Avcı Selda Bağcan’ı doğum gününde andı
» Giovanni Perin 16 Aralık’ta İzmir’de…
» Ankara’da Candan Erçetin rüzgarı
» Aynur Aydın rüya takımıyla bir arada
» Ressam Eda Baran’dan ’İçimdeki kadınlar’
» Yıldız Tilbe ’Çatkapı’
» Kadınları sevmeyen kadınlardan değilim
» “Esaretin Bedeli” Türkiye promiyeri 15 Aralık’ta
» Sağlıklı gözler için basit ipuçları
» Mabel Matiz Viyana’yı fethetti
» 16. İstanbul Bienali’nin Başlığı Açıklandı: Yedinci Kıta
» Tatlı Kaçık
» Ulusal Tiyatro Sahne ödülleri sahiplerini buldu
» Sanat Merkezi’ni salladılar
» Akdeniz Beşlisi İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde…
» “Tamamla Bizi Ey Aşk”
» Salon programına eklediği isimlerle yeni yıla hızlı bir başlangıç yapıyor
» Seyyal Taner ve Kurtalan Ekspres konser turnesine başladı
» Sinema 68’de "başyapıtlar geçidi"
» Kızım ve Ben filmi bir yılda 4 ödülle rekora koşuyor
» Sahneden ’Özgürlük’ Vurgusu
» Tiyatrokare üç farklı oyunla üç farklı kentte
» Cazdan senfonik şiire müzik dolu gece