6 Bine Yakın Ar-Ge firmasında staj imkânı

19 Haziran 2018 Salı 17:00
12
14
16
18

Sistem Global Danışmanlık, sektörün öncelikli ihtiyaçlarından biri olduğunu düşündüğü nitelikli insan gücü eksikliğine bir çözüm getirdi. Bu kapsamda Temel Bilimler Fakültesi öğrencileri ile özellikle Ar-Ge ve teknoloji alanında personel istihdamına ihtiyaç duyan sanayiyi bir araya getirecek bir platform kurdu.

Ar- Ge faaliyetlerini temel faaliyetleri olarak gören ve hedef, vizyon ve misyonlarını bu bakış açısıyla belirleyen Ar-Ge ve teknoloji firmalarının yetişmiş insan gücüne büyük ihtiyacı var. Ayrıca iş hayatında inovasyon ve araştırma geliştirme faaliyetlerinde bulunmak isteyen, kariyer planlamasını buna göre yapan pek çok genç ise hedefine ulaşamıyor. Tüm bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak Sistem Global Danışmanlık, Ar-Ge Merkezi ve Teknopark şirketleriyle Ar-Ge odaklı çalışmalarda kariyer yapmak isteyen Temel Bilimler Fakültesi öğrencilerini bir araya getiriyor.

Türkiye’nin en değerli şirketlerinin 900’den fazla Ar-Ge Merkezi ile Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde faaliyette bulunan 6 bine yakın firmada Temel Bilimler Fakültesi öğrencilerinin stajyer olarak çalışma imkânına kavuşacağı bu sosyal sorumluluk projesi ile gençlerin iş hayatına etkin katılımının sağlanacağı düşünülüyor.

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep ve Adana olmak üzere pek çok ildeki üniversitelerin Kariyer Merkezleri aracılığıyla ulaşılan öğrencileri okudukları bölüm ve staj yapmak istedikleri şehre göre firmalara yönlendiren (http://www.sistemglobal.com.tr/stajplatformu.html) online platform sayesinde bugünün stajyerleri yarının çalışanları olabilecek!

Piyasanın İhtiyaçları Giderilecek

Sistem Global’in web sitesi üzerinden alınacak başvurular, değerlendirilmesi amacıyla Ar-Ge ve Tasarım Merkezi birimi olan ve Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde faaliyetteki şirketlere sunulacak.

Sistem Global Danışmanlık CEO’su Hüseyin Karslıoğlu, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurma kadar önemli bir başka konunun insan kaynağı yaratmak olduğunu söyleyerek, “Bugün Türkiye genelinde 43 ilde, 39 farklı sektörde 900 Ar-Ge merkezi faaliyet gösteriyor. Ar-Ge merkezi belgesine sahip işletmelerde yaklaşık 48 bin Ar-Ge personeli istihdam ediliyor. Bir yandan da Temel Bilimler öğrenimi görüp, Ar-Ge ve teknoloji firmalarının içinde kariyer planları yapmak isteyen birçok genç bulunuyor. Biz şirketlerin bu yöndeki ihtiyacının farkındayız. Gençlerin de heyecanını ve nabzını tutuyoruz. Her iki kesimi buluşturacak yeni bir ara yüz olarak istihdama katkı yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge Merkezlerine temel bilimler mezunu personel istihdam ettiklerinde nakit desteği sağlaması bu işin devlet nezdinde de oldukça önemsendiğini gösteriyor” diye konuştu.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Hepsiburada Anne Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu: Yazar Yasemin Üstay Tekin
» Mandalina “Resmen” Seferihisarlı
» AvivaSA ve Doğa Rutkay’dan “Ne izlesem?” projesi!
» Oyuncu Müge Boz; “Aşk skandallarıyla beslediğim bir hayatım olmadı...”
» Jimnastikte milli gurur Jimnastikte milli gurur
» Gayrimenkul sektöründe dijital pazarlama
» Bisikletçiler "Engelsiz Bir Dünya İçin" Avrupa yollarına düştü.
» Organik besleniyorlar
» Bu çocuklar çok şanslı
» Mersin’de Kıyı Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu
» Tohum Otizm Vakfı ve Teknosa’dan semptom reklamar
» Masal şatosu 4. Çocuk akademisi sona erdi
» Sevimli dostlarımız için keyif ve keyifin adresi: Fizyopet Köpek Oteli
» b-smart akıllı iş platformu ile akıllı iş yapma dönemi başladı
» Güneş gözlüğü seçimi yaparken burcunuzdan ilham alın!
» Dünya balıkçılıkta en iyi yıllarını geride mi bırakıyor? Yeni FAO raporuna göre bunu söylemek için çok erken
» Devamlılık Hatası: Müzakerenin Koreografisi Gökcan Demirkazık ile İş Yorumları
» Bebekli tatilde valizde olmazsa olmazlar
» Annem, Pastam ve Ben’ yarışmasının kitapçığı çıktı
» Gaziantep “Kentimi Seviyorum” kampanyasında 8’inci oldu
» Urla’da kum deniz zamanı
» Büyükler Evlenir, Çocuklar Sevinir!
» “Çocuk Anlatır Sen Dinle! İstismarı Önle!”
» Çocuklarda reflü sıklığı artıyor mu?
» Gaziantep’te Dünya’nın ilk ve tek Fıstık Müzesi’ni açılacak