2018’in Teması: İnovasyon ve Tasarım

11 Mayıs 2018 Cuma 07:00
12
14
16
18

Lüleburgaz Belediyesi, 2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan etti. “Her yerde her şeyde herkes için inovasyon ve tasarım” sloganıyla yola çıkan Lüleburgaz Belediyesi, yıl boyunca inovasyon, tasarım ve girişimcilik ile ilgili çeşitli projelere imza atacak.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı, Lüleburgaz Belediyesi tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen bir etkinlik ile duyuruldu. Bu yıl kapsamında hayata geçirilmesi planlanan fikirlerin tanıtıldığı lansman gecesine, girişimcilik dünyasının öne çıkan isimlerinin yanı sıra birçok basın mensubu ve katılımcı yoğun ilgi gösterdi.

“Her yerde her şeyde herkes için inovasyon ve tasarım”

Lüleburgaz Belediyesi, her yıl farklı bir tema benimsiyor. Tüm birimlerden yöneticilerin dahil olduğu iç paydaşlar ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın yanı sıra Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu akademisyenlerinin de katıldığı dış paydaşlar ile birlikte belediye meclisi, 2018 yılına dair hazırlıkları tamamladı. 2016 Kadın Yılı ve 2017 Bisiklet Yılı’ndan sonra 2018 ise İnovasyon ve Tasarım Yılı oldu.

Girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmayı hedefleyen Lüleburgaz Belediyesi, inovasyon, tasarım ve girişimcilik değerlerinin Lüleburgaz halkı tarafından özümsenmesine yönelik faaliyetler yürütüyor. Belediyenin imza attığı projelerden 20 bin metrekarelik bir alana yayılan yapılardan oluşan Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA) ise çeşitli girişimcilik etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Girişimciliğin kalbi Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde atıyor

Kadınların toplumsal hayata atılımını ve üretimini destekleyen Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA), sığınma evi, çocuk bakım merkezi, el işi atölyeleri, çocuk parkları, spor ve ekolojik tarım alanları gibi imkanlar sunarak kentsel yaşam kalitesini artırıyor.

Aynı zamanda LYKA, yenilikçi ve uygulanabilir bir iş fikri olan herkese kapılarını açıyor. Yapının içerisinde bulunan kuluçka merkezleri, eğitim salonları, toplantı odaları ve prototip laboratuvarı, iş fikrini hayata geçirmek isteyenleri bekliyor. Girişimcilik ruhuna sahip gençlerin sıklıkla ziyaret ettiği LYKA, fikirleri gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor. Akademide, inovasyon, tasarım ve girişim konusunda pek çok organizasyon gerçekleştiriliyor.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı aracılığıyla Lüleburgaz Belediyesi, gelecekte alev topuna dönüşecek ateşin ilk kıvılcımını yaktı.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Dua Lipa’nın İlk Otomobili Jaguar I-PACE oldu
» Ünlü simalar Vodane maraton kampında buluştu
» 7’den 70’e farkındalık dediler, kolları sıvadılar
» Yapay zekada yapay güvenlik riski
» Kadın Çiftçiler bilgilerini yarıştırıyor
» Samim Kocagöz Roman Ödülü sahibini buldu
» Huzurevinde bayram sevinci
» Paşabahçe Mağazaları ile sonbahar renklerini evinize taşıyın
» Müzikal gibi bir düğünle dünya evine girdiler
» Kadıköy belediyesi’ne ’Sağlıklı şehir planlaması’ ödülü
» Sofralara inci dokunuşu
» Ahmet Mümtaz Taylan : “İnternet, Televizyonu yenebilir”
» Ara Güler’in 70 yıllık arşivi Doğuş Grubu desteğiyle dünyaya açılıyor
» Pour La Bonte, Tohum Otizm Vakfı öğrencileri ile birlikte “Farkında mısınız?” diyor!
» Bu bayram iyiliğin tam zamanı
» Ustalarbilir
» İnternet üzerinden ödemeye alıştık
» İstanbul’da Bir Karadeniz şöleni!
» Trafikte “çevrimiçi” olmayın
» Sokaktan körfeze
» Avcılar Belediyesi gençlik merkezinde rekor başarı
» Dua Lipa, ‘Regnum Live in Concert’ kapsamında Türkiye’deki ilk konserini verdi
» Melek Romee Strijd ve Negin Mirsalehi bir araya gelirse…
» Bayram tatilini iş fırsatına çevirin
» İstanbul Coffee Festival Ana Sponsoru Axess oldu