2018’in Teması: İnovasyon ve Tasarım

11 Mayıs 2018 Cuma 07:00
12
14
16
18

Lüleburgaz Belediyesi, 2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan etti. “Her yerde her şeyde herkes için inovasyon ve tasarım” sloganıyla yola çıkan Lüleburgaz Belediyesi, yıl boyunca inovasyon, tasarım ve girişimcilik ile ilgili çeşitli projelere imza atacak.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı, Lüleburgaz Belediyesi tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen bir etkinlik ile duyuruldu. Bu yıl kapsamında hayata geçirilmesi planlanan fikirlerin tanıtıldığı lansman gecesine, girişimcilik dünyasının öne çıkan isimlerinin yanı sıra birçok basın mensubu ve katılımcı yoğun ilgi gösterdi.

“Her yerde her şeyde herkes için inovasyon ve tasarım”

Lüleburgaz Belediyesi, her yıl farklı bir tema benimsiyor. Tüm birimlerden yöneticilerin dahil olduğu iç paydaşlar ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın yanı sıra Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu akademisyenlerinin de katıldığı dış paydaşlar ile birlikte belediye meclisi, 2018 yılına dair hazırlıkları tamamladı. 2016 Kadın Yılı ve 2017 Bisiklet Yılı’ndan sonra 2018 ise İnovasyon ve Tasarım Yılı oldu.

Girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmayı hedefleyen Lüleburgaz Belediyesi, inovasyon, tasarım ve girişimcilik değerlerinin Lüleburgaz halkı tarafından özümsenmesine yönelik faaliyetler yürütüyor. Belediyenin imza attığı projelerden 20 bin metrekarelik bir alana yayılan yapılardan oluşan Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA) ise çeşitli girişimcilik etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Girişimciliğin kalbi Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde atıyor

Kadınların toplumsal hayata atılımını ve üretimini destekleyen Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA), sığınma evi, çocuk bakım merkezi, el işi atölyeleri, çocuk parkları, spor ve ekolojik tarım alanları gibi imkanlar sunarak kentsel yaşam kalitesini artırıyor.

Aynı zamanda LYKA, yenilikçi ve uygulanabilir bir iş fikri olan herkese kapılarını açıyor. Yapının içerisinde bulunan kuluçka merkezleri, eğitim salonları, toplantı odaları ve prototip laboratuvarı, iş fikrini hayata geçirmek isteyenleri bekliyor. Girişimcilik ruhuna sahip gençlerin sıklıkla ziyaret ettiği LYKA, fikirleri gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor. Akademide, inovasyon, tasarım ve girişim konusunda pek çok organizasyon gerçekleştiriliyor.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı aracılığıyla Lüleburgaz Belediyesi, gelecekte alev topuna dönüşecek ateşin ilk kıvılcımını yaktı.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Çukur’un genç oyuncuları otizmli çocuklarla buluştu
» Avrupa Hokey Gol Kreliçesi Nurhan Çınar
» Hokey sahasında köfte yoğurdular, Türkiyem parçasıyla coştular
» Avrupa Şampiyonları; Kupaları İstanbul’da buluşturup Gaziantep’e getiriyor
» SALT Beyoğlu’nda Uzun Perşembe
» Troya ziyaretçilerini Çanakkale’ye bekliyor
» Denizli’de 60 Bin çocuk gönüllerince eğlendi
» Neslihan Kavas’tan çifte altın geldi
» “Peri’nin Hiyeroglif Günlüğü” ile Mısır’da büyülü bir yolculuk
» Balparmak TEMA Vakfı İşbirliği ile “Arıyı Unutma” Dedi
» Periler uzatmada güldü
» Karşıyaka’da festival coşkusu
» Işığın hiç sönmeyecek
» Alara Koçibey, Tuvana Büyükçınar ve Emine Kütük İstanbullu Gelin setinde
» Kadıköy’de 19 Mayıs coskusu
» Masa tenisinde ‘ikincilik’ başarısı
» 19 Mayıs ’ta sahne gençlerin
» Eskişehir’de Çocuk Hakları
» Ege Perla Gençlik Festivali’nde eğlence dolu dizgin yaşandı
» Binlerce Kişi Hep Beraber “Kazanmak Kafada Başlar” dedi!
» Türk salatalık ve kornişonu dünya sofralarını süslüyor
» Koruncuk Köy Urla çocukları için hobi bahçesi oluşturuldu
» Periler yarı finale hızlı başladı
» Sporun ateşi, 38. kez Boğaziçi’nde coşkuyla yandı
» Gönülden Ödüllerde büyük ödül Coca Cola’ya verildi