13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali başlıyor

24 Mayıs 2018 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 26 Mayıs – 1 Haziran 2018 tarihleri arasında çocuklar ve gençlerle buluşuyor. Yedi ülkenin katıldığı festival, Şehir Tiyatroları’nın tüm sahnelerinde ve açık alanlarda tiyatro oyunları, dans gösterileri, müzik etkinlikleri ve atölyeler ile renklenecek.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde, 13 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, dünyanın farklı ülkelerinden çocuk ve gençlik tiyatrosu örneklerini bir araya getirmeyi amaçlıyor. Festivalin bu yılki programı, her yıl olduğu gibi oldukça zengin.

Festivalin 13. Yılında ülke dışından konuk olarak katılan, İtalya’dan Katastrofa Clown topluluğu "Balonlar" ve ""Facia Oyun" adlı sokak gösterilerini, İspanya’dan Ayeklauwn Company, "Ayekantun" adlı oyununu, Fransa’dan Compagnie V.O topluluğu, " Keith’in çizimlerindeki Dans" adlı oyununu, Bulgaristan’dan Trio Tiyatrosu "Sihirden Öte" adlı kukla gösterisini, Yunanistan’dan Ta Panta Fi Kukla Topluluğu "Eşek ile Martı" adlı oyununu, Danimarka’dan Batida topluluğu "Uvertür" ve "İki Kişilik Solo" adlı sokak gösterilerini Eskişehirli minikler için sahneleyecekler.

Bakırköy Belediye Tiyatrosu "Otobüs Durağında Üç Bencil" adlı oyununu, Ankara Devlet Tiyatrosu-"Âlice Harikalar Diyarında" adlı prodüksiyonunu, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu "Moliere Efendi" adlı gençlik oyununu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ise "Beyaz Tay" adlı oyununu sahneleyecek. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, "Mevsimler" adlı sevilen çocuk oyununun yanı sıra, EBBŞT Gençlik Sahnesi " Sen de Gitme Triyandafilis" adlı gençlik oyununu izleyici ile buluşturacak.

Festivalde ayrıca Assitej Genç Sahne topluluğu "Dünyadaki En Güzel Şey" adlı gösterisini, Dans Et Sahne Sanatları Topluluğu "STYX" adlı dans gösterisini, Göknur Birincioğlu, "Sobe Ben Penelope” adlı Masal Dramatizasyonunu, İnanç Ensemble Topluluğu “Film Müzikleri Konseri” adlı dinletisini ve Eskişehir B.B Çocuk Gösteri Grubu, dans gösterilerini sergileyecekler

Tülin Sağlam’ın gerçekleştireceği "Örneklerle Çocuk Tiyatrosu" adlı Atölye çalışması ve söyleşinin yanı sıra, Suna Turgut’un "Yüz yüze" ve “Ana Çocuk Atölyesi” festivalin bu yılki atölye çalışmalarını oluşturuyor.

13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 26 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’de, Adalar Mevki’nde başlayacak. Yedi gün boyunca şehir tiyatrolarının tüm sahnelerinde ve açık alanlarda tiyatro oyunları, dans gösterileri, müzik etkinlikleri ve atölyeler ile devam edecek olan festival 1 Haziran Cuma günü sona erecek.

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Periler çok mutlu
» Görsel Dünyada, ‘Kadın Evde, Erkek Her Yerde’
» Aston Martin’in ilk ’suv’u ’DBX’ sahneye çıkmaya hazırlanıyor
» İngiliz efsane Aston Martin’in hikayesi…. Since 1913!
» Kafkas rüzgarı İzmir’de esecek
» Odunpazarı’nda çocuklar deneyerek öğreniyor
» İstanbul Boğazı’nın 60 ‘incisi’ alıcı bekliyor
» Şişecam Topluluğu 6 milyar cam şişeye eşdeğer atığı geri dönüşüme kazandırdı
» Sahneden kadına şiddeti lanetledi
» Dünyaca ünlü yıldızlar 2019 Pırellı takvimi galasında buluştu
» Visa UEFA Kadınlar Futbolu ana sponsoru oldu
» Neslihan Atagül Doğulu, Yıldızı Parlayanlar ile buluştu
» Avukat Özce Öztürk Boğa: “Kadınlar haklarını bilmeli”
» ’Altın Kalpli’ Kadınlar şehit çocuklarını unutmadı
» "Koçtaş kampüs" Açıldı
» Avrupa Bisiklet Rotası Ağı Çalıştayı ’Fuar İzmir’de yapıldı
» Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nde sosyalbenli çocuklar bir arada
» Bağbaşı Yaylası’na mevsimin ilk karı düştü
» TÜSİAD Yönetim Kurulu Anıtkabir’i ziyaret etti
» Dünya Fütüristleri arasında bir Türk Kadını: Ufuk Tarhan
» Denizli’nin başarılı kadınları öğrencilerle buluştu
» “Bu proje İzmir’in önünü açacak”
» Müren Balığı hakkında merak edilen gerçekler…
» Şevval Sam Yılbaşı Gecesi Hilton Istanbul Maslak’ta
» “Atatürk’e ve Cumhuriyet’e dört elle sarılalım”