13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali başlıyor

24 Mayıs 2018 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 26 Mayıs – 1 Haziran 2018 tarihleri arasında çocuklar ve gençlerle buluşuyor. Yedi ülkenin katıldığı festival, Şehir Tiyatroları’nın tüm sahnelerinde ve açık alanlarda tiyatro oyunları, dans gösterileri, müzik etkinlikleri ve atölyeler ile renklenecek.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde, 13 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, dünyanın farklı ülkelerinden çocuk ve gençlik tiyatrosu örneklerini bir araya getirmeyi amaçlıyor. Festivalin bu yılki programı, her yıl olduğu gibi oldukça zengin.

Festivalin 13. Yılında ülke dışından konuk olarak katılan, İtalya’dan Katastrofa Clown topluluğu "Balonlar" ve ""Facia Oyun" adlı sokak gösterilerini, İspanya’dan Ayeklauwn Company, "Ayekantun" adlı oyununu, Fransa’dan Compagnie V.O topluluğu, " Keith’in çizimlerindeki Dans" adlı oyununu, Bulgaristan’dan Trio Tiyatrosu "Sihirden Öte" adlı kukla gösterisini, Yunanistan’dan Ta Panta Fi Kukla Topluluğu "Eşek ile Martı" adlı oyununu, Danimarka’dan Batida topluluğu "Uvertür" ve "İki Kişilik Solo" adlı sokak gösterilerini Eskişehirli minikler için sahneleyecekler.

Bakırköy Belediye Tiyatrosu "Otobüs Durağında Üç Bencil" adlı oyununu, Ankara Devlet Tiyatrosu-"Âlice Harikalar Diyarında" adlı prodüksiyonunu, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu "Moliere Efendi" adlı gençlik oyununu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ise "Beyaz Tay" adlı oyununu sahneleyecek. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, "Mevsimler" adlı sevilen çocuk oyununun yanı sıra, EBBŞT Gençlik Sahnesi " Sen de Gitme Triyandafilis" adlı gençlik oyununu izleyici ile buluşturacak.

Festivalde ayrıca Assitej Genç Sahne topluluğu "Dünyadaki En Güzel Şey" adlı gösterisini, Dans Et Sahne Sanatları Topluluğu "STYX" adlı dans gösterisini, Göknur Birincioğlu, "Sobe Ben Penelope” adlı Masal Dramatizasyonunu, İnanç Ensemble Topluluğu “Film Müzikleri Konseri” adlı dinletisini ve Eskişehir B.B Çocuk Gösteri Grubu, dans gösterilerini sergileyecekler

Tülin Sağlam’ın gerçekleştireceği "Örneklerle Çocuk Tiyatrosu" adlı Atölye çalışması ve söyleşinin yanı sıra, Suna Turgut’un "Yüz yüze" ve “Ana Çocuk Atölyesi” festivalin bu yılki atölye çalışmalarını oluşturuyor.

13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 26 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’de, Adalar Mevki’nde başlayacak. Yedi gün boyunca şehir tiyatrolarının tüm sahnelerinde ve açık alanlarda tiyatro oyunları, dans gösterileri, müzik etkinlikleri ve atölyeler ile devam edecek olan festival 1 Haziran Cuma günü sona erecek.

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Elif Zeynep Mirza ve Aslı Ekşioğlu‘nun kurduğu CODE86 Academy açıldı
» People Make The Brand Konferansı konuşmacılarıyla 2018’e damga vuracak
» Sürdürülebilir bir gelecek için ‘İklime ses ver’ dediler
» Ece Vahapoğlu Yoga Hocası oldu!
» Cam’ın Büyüsü tüm şehri saracak
» Gripten korunmanın 10 yolu
» Philips ile Dünya Kalp Günü’nde siz de bir söz verin!
» Denizli Kadın Meclisi’nden anlamlı etkinlik
» L’Oréal’in Türkiye ve UNESCO 2018’in bilim kadınları
» The North Face küresel bir harekete imza atıyor: “New Explorers”
» Hasan Akbaş “AutoShow26 çok büyük bir aile” Wolt 42 hizmete açıldı
» Troya devam ediyor
» Paranızı online yönetmenin 9 güvenli yolu
» Finansal krizleri yanlış anlamak
» "Benimde artık bir Türk kız kardeşim var!" Sarah Jio
» "Benimde artık bir Türk kız kardeşim var!" Sarah Jio
» Özgecan Kadınlar Basketbol turnuvası başladı
» Diyabetli çocuklar sporla engelleri aştı farkındalık için ünlülerle basketbol oynadı
» Körfez Festivali’nde ödül gecesi
» Yayaların günü
» Çinlilerin midesine yolculuk
» Hem kendiniz hem de çocuklarınız için “İyi Bakteriler”in önemini biliyor musunuz?
» Cam kumbaralar Mersin’de
» AKUT Spor Kulübü Sporcusu Birgül Erken Türkiye 2.si oldu
» Bursa inciri Uzakdoğu pazarında